Chobotnice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Obří chobotnice, Národní knihovna

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Chobotnice
Alfred Kubin - Vielarmiges Tier.jpg
Geneticky modifikovaná chobotnice Cephalopodus Hafopoda je fakt pěkná potvora.

Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Měkkýši (Mollusca)
Třída: Hlavonožci (Cephalopoda)
Nadřád: Osmiramenatci (Octopodiformes)
Řád: Chobotnice (Octopoda)
Leach, 1818


Chobotnice (Octopoda) jsou inteligentní hlavonožci, vybavení osmi chápadly, takže mochou chápat až osm složitých problémů naráz. Jedná se o jediného mořského živočicha, který není naprosto hloupý [1]. Nedokáže plavat celý den a tak na svých chapadlech často odpočívá na dně, kde obvykle řeší matematické problémy a hloubá nad syslem života. Na dně hlubokého moři proto v takové chvíli nevidí až na hladinu a tudíž nedokáže stahovat plující slony ke dnu. Chobotnice je tak jedním z mála mořských tvorů, který slony nenapadá.

Obří chobotnice napadá loď, která ji probudila ze spánku

Smysly[edit | edit source]

Chobotnice jsou velmi smyslné. Jejich zrak patří k nejlepším mezi živočichy[2]. Za normálních okolností vidí hořící svíčku na pět kilometrů daleko a jaderný hřib i na stovku. Smyslnost chobotnic pronikla i do japonského výtvarného umění. Tento umělecký směr nemá v Evropě mnoho příznivců - např. Češi si co do slizkosti vystačí s Janem Přeučilem.

Nejdůležitějším smyslem chobotnic je ovšem hmat. Chobotnice jsou nenechavé chmatalky a proto se je v minulosti zejména japonská mafie Jakuza snažila ochočit a využít jako kapsáře. Díky vrozenému multitaskingu byly chobotnice schopné v davu okrást i osm obětí najednou, jenže plnému nasazení zabránil fakt, že chobotnice musely mít na hlavě nasazené prosklené kopule naplněné syntetickým dihydrogenmonoxidem. A když se v davu objeví cisterna s vodou, všimnete si.

Schopnost jemného úchopu drobných předmětů a schopnosti s nimi manipulovat se přesto povedlo lidstvu využít. V jihokorejských továrnách na batyskafy pracují ochočené chobotnice na výrobních pásech, kde dotahují matky M8 až M20. Opět nelze opomenout schopnost pracovat na osmi linkách najednou, čímž se zvedla produktivita o 700% [3]. Zaměstnání chobotnatců je oboustranně výhodné - továrníci získali levnou pracovní sílu a chobotnice nejsou zahrnuty do výrobního procesu sushi.

Chobotnice druhu Octopus ocellatus nalézá úkryt v mušli mlže druhu Neznámého, který se před několika dny odstěhoval do prostornějšího obydlí. Byla sem zahnána obrázkuchtivými potápěči, což svědčí o její vynalézavosti. Četným bleskům však neunikla.

Inteligence[edit | edit source]

Chobotnice jsou velmi inteligentní. Dalo by se říci, že jsou nejinteligentnější ze všech bezobratlých [4] živočichů. Výší IQ se jim nemohou rovnat ani takoví myslitelé, jako jsou mořské okurky, sasanky, medůzy nebo voliči SPD. Odhaduje se [zdroj?]­, že by chobotnice zfleku mohly udělat alespoň bakaláře na VŠE a vést učené disputace se slovutnými odborníky na ekonomii [5]. Bohužel tomu brání fakt, že chobotnice mají vesměs opravdu hrozné písmo a nedá se to číst a to i přestože mají vlastní zásobu inkoustu. Ve Spokojených státech probíhají pokusy s adaptací hlavonožců na používání klávesnic; zatím se nejslibněji jeví použití klávesnice DSK, která je jednoduchá na ovládání a není k jejímu používání zapotřebí pedálů. S pedály mají chobotnice notorický problém.

Chobotnice si stavějí jednoduchá obydlí, dovedou se přizpůsobovat podmínkám, jedná se tedy o tvory přizpůsobivé a nemusí bydlet v ghettech. Někdy přidávají i dveře, které zaklapávají v přítomnosti potápěčů, protože chtějí mít klid a pokoj a nenucené konverzace jim nejdou [6] Své doupě si zdobí různými lesklými i matnými předměty, schránkami a dalšími hloupostmi. Stejně tak jako se dají využít straky pro sběr drobného kovového odpadu, chobotnice mají potenciál při úklidu mořského dna od různých flašek, propíchnutých erotických panen, spadlých rogal, ponorek a jiných mikroplastů.

Obrázek Schránky loděnek. Postupně se zvětšující schránky loděnek různých druhů; zleva: loděnka kaledonská, loděnka píštělová a loděnka hlubinná. Zpochybňuji přirozený vývoj!

Pochybný vývoj[edit | edit source]

Obrázek Schránky loděnek patří mezi jedny z důkazů pro Stvoření a proti přirozenému vývoji. Poukazuje na znatelnou propast mezi nižšími loděnkami a vyššími chobotnicemi. Zatímco u loděnek se schránky stále zvětšují, u chobotnic náhle a bez ohlášení na shledanou mizí [7]. Jedna z teorií tvrdí, že chobotnice vnitřně touží po zapuštění kořenů a nomádský způsob loděnek prostě odvrhly. Proti této teorii ovšem hovoří pokus s potopeným karavanem, který chobotnice záhy obydlely a začali v něm provozovat bordel, opiové doupě, diskotéku a daňové poradenství.

Je nepochybné, že loděnky jsou vývojově nižší než chobotnice. Na známém obrázku Schránky loděnek se schránky postupně zvětšují. U vývojově vyšších chobotnic však po schránkách není památky. Jak mohli zmizet? Byl přeci patrný směr je zvětšovat, ne zatlačovat. Tento důkaz, myslím, zasazuje citelnou ránu doměnce o přirozeném vývoji.

—Fakt hodně hluboko zarytý zastánce Stvoření, o obrázku Schránky loděnek a smyslu života


Další chapadlaté články[edit | edit source]

Vnější odkazy[edit | edit source]

Reference[edit | edit source]

  1. Ano, inteligence delfínů je mýtus. Ti jsou ve skutečnosti tupí jak vagón bruslí.
  2. Jan Myšík, kniha Zrak chobotnic; Myšík se mimochodem ve svém díle pochvalně zmiňuje o tučňácích
  3. Pořád ještě delají zmetky, zmetci.
  4. Bezobratlí živočichové jsou ti živočichové, kteří nekřupnou, když na ně šlápnete.
  5. Dotazovaní bookmakeři vypisují kurz na imaginární utkání Chobotnice - Alena Schillerová na 1:5.000 ve prospěch mořské obludy.
  6. Nejmenovatelný potápěč; Ta chobotnice mi řekla, že ji pěkně seru.
  7. Martin Papouch; Zmizel bez jediné stopy ještě spolu se dvěma jezevčíky a havanským psíkem.


Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Hlavonožci na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png