Inkoust

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Varování: Tohle nikdy nedělejte, pokud nejste Bill Gates, Karel Schwarzenberg nebo v práci!

Inkoust do inkoustových tiskáren je spolu s úřednickým potem jednou z nejdražších a nejvzácnějších tekutin na světě. Bývá mnohem dražší než benzín, šampaňské, krev panen a kozlí mléko dohromady. Počítáno na mililitry bývá semeno chovného býka přechodně ještě dražší, to ovšem záleží na příkazech Potravinářské inspekce. Inkoust je nepostradatelnou surovinou pro každého, kdo si chce vytisknout své e-maily, dokumenty nebo dětské porno.

Obstarání inkoustové náplně k vytištění jednoho alba s fotografiemi dětí už zruinovalo nejednu rodinu. Rodiče jsou často donuceni vzít dodatkovou hypotéku na dům nebo prodat nějaké své starší (tedy méně roztomilé) dítě do otroctví, aby si mohli takový nákup dovolit. Divoké spekulace s inkoustovými akciemi jsou spoluodpovědné za rozpoutání celosvětové finanční krize.

Barvy[editovat | editovat zdroj]

Různé barvy inkoustů se skládají z charakteristických chemikálií.

Černá[editovat | editovat zdroj]

Ještě v roce 1840 stálo vytištění jedné takovéto známky 17 anglických liber.

Černá barva se tiskne nejčastěji, proto je nejdražší. Je potřeba pro tisk základních textových dokumentů, například lichtenštejnských černých kont nebo dopisů do Nigeru. Černá je směsí všech barev, olivové, losososové, chlebové a #000000 nevyjímaje. Do černého inkoustu se při výrobě přidává kousek každé jednotlivé části známého vesmíru. Potom se musí smíchat podle přesného postupu. Na výrobním procesu se podílejí nejlepší inkoustoví inženýři, míchací experti, ochutnavači a zaříkávači, aby zaručili zachování kvality. Zvlášť ochutnavači jsou nezbytní, každý může ochutnat jen jednu várku inkoustu, protože je jedovatý. Každá správně uvařená várka černého inkoustu je celoživotním úspěchem jednoho člověka. Malá odchylka v přesném míchání může změnit výslednou barvu na hnusnou hnědou, která se hodí nanejvýš na toaletní papír nebo předvolební plakáty Hitlerovy NPD.

Správně vyrobený černý inkoust má být tak černý, že se na něj nedá posvítit. Všechno světlo totiž pohltí a vyplivne na druhém konci černé díry. To se stane i s každým, kdo se na černý inkoust podívá. Po zaschnutí už ale tuto schopnost ztrácí. Jediná čajová lžička stačí k okamžitému zmizení celého města a lžičky naráz, jako tomu bylo v případě Mostu. Proto musí být inkoust skladován v neprodyšných inkoustových náplních.

Žlutá[editovat | editovat zdroj]

Kupte si tiskárnu, umí tisknout žlutě!

Žlutá je pro lidské oči skoro neviditelná, ale je nezbytná pro tištění fotografií s obřími slunečnicovými poli, a ty se neustále objevují v reklamách výrobců tiskáren. Také banány a sluníčka si bez žluté nedají natisknout.

V roce 1957 byl vyroben první žlutý inkoust. Byl ale infikován vzteklinou a musel být zničen. Nedlouho poté se podařilo vyrobit žlutý inkoust i bez vztekliny. Místo popela z ocasních per vzteklých lišek bylo použito pravé kočičí zlato. Zlato bohužel není tak běžné jako vzteklé lišky, a proto je žlutý inkoust jen pro největší boháče.

Číňané vyrábějí žlutý inkoust nejlevněji na světě. Spekuluje se o tom, že do něj přidávají kůži z černochů. To je ale těžko uvěřitelné. Podle jejich oficiálního prohlášení ho vyrábějí z šafránu. Šafrán je velmi vzácná bylina, která se musí 16 let pěstovat ve zlatém květináči, musí se jí splnit každé přání a během jejího růstu se musí neustále vyslovovat posvátná slabika óm. Nejlepší podmínky pro růst šafránu jsou v Tibetu. Čína prý ovládá Tibet, aby pro lidstvo zajistila pěstování šafránu.

Magentová[editovat | editovat zdroj]

Cena magentové barvy se od toho, že nic takového neexistuje. Je to imaginární barva, srovnatelná s imaginární odmocninou z -1. Výroba něčeho, co neexistuje, vyžaduje zvláštní schopnosti výrobců a prodejců. Kreativní oddělení proto zaměstnává panenky Barbie zfetované LSD.

Cyan[editovat | editovat zdroj]

Speciální letadlo pro sklizeň cyanu letící nahoru doleva. Všimněte si, že zezadu vypadá jako obyčejné letadlo zepředu.

Cyan je barva nebe v Hamburku za jasného listopadového dne dvě hodiny berlínského času před západem slunce. Je to speciální barva. Dalo by se říct, že je to vlastně modrá, ale cyan je přesnější název pro barvu nebe v Hamburku za jasného listopadového dne podle berlínského času dvě hodiny před západem slunce než modrá. Modrá barva totiž může vypadat všelijak, ale cyan je vždycky jenom jedna. A tou je stejná barva, jako má v Hamburku za jasného listopadového dne dvě hodiny berlínského času před západem slunce nebe. Slovo cyan vymysleli Američani, když se snažili popsat barvu nebe, jakou mělo dvě hodiny před západem slunce za jasného listopadového dne v Hamburku podle berlínského času. To slovo cpou do všech jazyků.

Tato barva je velice vzácná, proto ve dnech, kdy má nebe správnou barvu, startují letadla se speciálním vybavením pro sklizeň cyanu a na obloze se ho snaží sklidit co nejvíc. Na březích Labe se pak shromažďují amatérští sběrači cyanu, kteří se snaží bez speciálního vybavení do svých dvoukoláků nabrat cyan, který letadlům spadne, nebo se snaží dostat cyan dolů všemi možnými kovovými tyčemi, dráty, poklopy, rourami, trubkami atd. Ty vozí na dvoukolácích čekajíce na chvíli, kdy cyan dozraje, aby ho sklidili a prodali. Piloti letadel jsou schopni za jeden let nabrat cyanu mnohem víc, a to i tolik, že si mohou dovolit ihned odejít do důchodu.

Ostatní barvy[editovat | editovat zdroj]

Inkousty všech ostatních barev se vyrábí na zvláštní zakázku.

Další inkousty a tonery[editovat | editovat zdroj]

Pokud si někdo myslí, že ušetří, když si pořídí laserovou tiskárnu, plnicí pero, břidlicovou tabulku nebo bezdrátovou sprchu, šeredně se mýlí. Inkousty do plnicích per, archivní inkoust, toner do tiskáren i břidlicové tabulky jsou jen levnými náhražkami inkoustu do tiskáren, které nikdy nemohou dosáhnout srovnatelných vlastností s inkoustem. Vydrží mnohonásobně míň, asi jako žulový pomník oproti bronzovému v cigánské čtvrti. Sice v některých případech stojí míň, ale zato si s nimi nikdy nic nevytisknete. Ani když se postavíte na uši.

Pančování a padělání inkoustu[editovat | editovat zdroj]

Důsledek použití neoriginálního inkoustu.

Bezohlední výrobci inkoustu v rozvojových zemích nastavují nedůstojné podmínky pro kopírování, aby spotřebitele podvedli. Originální výrobci varují před používáním nedokonalých padělků. Po nich se podvedeným zákazníkům můžou stát taková neštěstí jako rozbití tiskárny, koroze tiskové hlavy, ztuhnutí, paradontosa, exploze a vyhynutí celých druhů, jako se to tenkrát stalo dinosaurům.

V padělaných inkoustech se často nacházejí takové nebezpečné a jedovaté látky jako azbest, radioaktivní odpad, syrovátka, voda, nitroglycerín, kyslík, těžké kovy nebo trinitrotoluen. Pokud si originální inkoust nemůžete dovolit, je lepší použít k tištění dokumentů jiné technologie. Zvlášť doporučujeme jehličkovou tiskárnu nebo psaní vlastní krví.