Toaletní papír

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Origami.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.

Toaletak.jpg

„Je to malý kousek papíru pro můj zadek, ale velký kus papíru pro lidstvo.“

- Neznámý řečník

Toaletní papír (pojmenovaný podle legendárního řeckého matematika, filosofa, vědce a záchodového experta Toaleta z Milétu) je na hovno. A to doslova. Rozhodně to ale není věc, která by se měla opomíjet, ačkoli právě to se často děje. O kvalitách tohoto materiálu svědčí především fakt, že je používán jen na tu nejšpinavější práci a dle Českého statistického úřadu jde u nás o nejprodávanější papírenský výrobek.

Mimochodem, nevěřící čtenáři si mohou zkusit nahradit toaletní papír novinami, nebo dokonce větévkou smrku či jiného jehličnanu! Pak si ještě rádi s úctou vezmete ruličku toaletního papíru.

Toaletní papír je také někdy nazýván hajzlpapír podle rakouského vynálezce J. J. Haysela.

Výroba[edit]

Toaletní papír velkého Chucka
Vánoční toaleťák. V tomto případě je ovšem název zcela zavádějící. Nejedná se o toaletní, ale o toazimní papír, tzv. „toazimák“. Toazimní papíry mají lepší přilnavost k hovnu za nízkých teplot a sněžení.

Vznik tak výjimečného materiálu se neobejde bez kombinace tradičních metod a nejmodernější technologie. Hlavní surovina - tzv. Kakádyt (chemická značka Kd) se u nás teží v bohemském městě známém jako Praha způsobem zvaným tunelování, jehož vedlejším efektem jsou prázdné a zbytečné tunely. Tyto tunely se následně často využívají jako kanalizace, což je příhodné, protože toaletní papír si tak vlastně projde kousek světa a vrátí se na místo svého naleziště. V minulém století se některé tunely začaly využívat také jako podzemní dráhy.

Kakádyt se jako většina ostatních prvků nevyskytuje čistý, ale v rudách, nejčastěji s metanem (CH2Kd), čemuž většina chemiků moc nevěří (asi používají toaletní papír vyrobený z Kakádytu obsaženého v kdoví čem).

Po očištění, které probíhá ve velkých pecích, vzniká jako vedlejší a absolutně zbytečný produkt ropa. Čistý Kakádyt se nechá zchladnout a pak je rozmělněn v ústech (tradiční metoda). Tato práce je velmi vysilující, většina zaměstnanců řádově po deseti letech skončí a domů odchází s lícními svaly velikosti pecnu chleba. Je to však nutné, sliny totiž Kakádyt obohatí o jemnost. Výsledná kaše se smíchá s rozdrceným papírem a vodou a postupně za pomoci různých strojů dostává konečnou podobu.

Zavěšování[edit]

Dovolujeme si vás odkázat na vysoce odborné pojednání anglické Wikipedie řešící všechny záludnosti spojené s tím, zda je lepší zavěšovat toaletní papír volným koncem dopředu nebo dozadu. Článek naleznete zde.

Použití[edit]

Zeichen 101.png

Tato část stránky byla pro nechutnost odklizena.

Podrobnější informace k tomuto tématu vizte v níže uvedených článcích.

Směrnice EU k toaletnímu papíru[edit]

Přijde chlápek do obchodu a chce krmení pro psa. Prodavač mu odpoví, že dle směrnic EU musí prokázat, že má psa, když si chce koupit krmení pro psa. Chlápkovi se to nelíbí ale protože prodavač je neoblomný, tak přinese svého psa jako důkaz. prodavač mu tedy prodal to krmení. Druhý den chlápek přijde do obchodu znovu, podá prodavači krabici a požádá ho, ať do krabice strčí prst. Prodavač tak učiní a když prst vytáhne, zvolá: Fuj, vždyť to jsou hovna!! Přesně tak, odpoví chlápek, prosil bych balení záchoďáku.


Ukázka několika těchto velice důležitých směrnic, na jejichž existenci stojí celá EU:

  • Hloubka dezénu toaletního papíru musí být větší než 0,07 mm
  • U toazimního papíru musí být hloubka dvojnásobná. Dezén hlubší než 5 mm je zbytečný
  • toaletní papír s Václavem Klausem je osvobozen od daní DPH
  • toaletní papír musí být označen přehledným kódem, udávající základní informace
  • musí být nejméně třívrstvý, aby EU mohla mít od každého kousku alespoň dvě kopie
  • porušení kterékoliv z těchto směrnic se trestá přinucením viníka k používání papíru z kopřiv po dobu 1-5 týdnů podle závažnosti provinění

Recyklace[edit]

Po posloužení hlavnímu úkolu přichází úkol druhý - recyklace. Ano, i toaletní papír se recykluje, a to celkem jednoduše, rychle a hlavně ekonomicky. Nejprve se zběžně omyje, načež se rozdrtí na malé kousky. Tím je celá recyklace odbyta a bývalý toaletní papír připraven k dalšímu použití. Tato drť se následně přidává do pečiva nebo do filtrů cigaret.


Toaletak.jpg
Papír a spol.
LejstroNaprosto prázdný papírOrigamiPapírPapírový policistaRulička od toaletního papíruToaletní papír
Hovnocuc.jpg edit Hovnocuc s.r.o.
    Adult BabyBanžo žumpingCařihradDefekační strategie tučňákůDejvický průjem 2015Dobrodružství pana KučeryDoktor HnůjDveře vod hajzluExkrementismusExkrementologieFekalismusEurestFeketevezekényGymnázium Brno-ŘečkoviceHnědá magieHovnoHovnodaHovno se staloHod hovnemJaderný výprdJak správně srátKadíš jak hrom!KakofonieKočičí záchodekLepíkLepíkismusNasranáNávštěvní řád kadibudkyNápisy na WCPisoárkyPrdíkPrdíkyProjímadloPrůjemRybenkaŘiťoryjeŘiťoviceSběr psích hoven v Praze 666Smrad (veličina)SprcnutíSvatá stoliceTeorie vsání prduToaletova kružniceToaletní papírVelký kulovýVyšná Diera pod SráčomWC kreativecWC (organizace)ZácpaZáchodZóna placeného sraní