Bohemia

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Exploding-head.gif Tento článek obsahuje příliš mnoho informací.
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava.

Eŵropa şie poczina na zachôd wód Pórdobicz.“

- prastarý pardubácký přísloví
Čechy smrt.png

Bohemia, též Boiohaemum (německy Böhmen, rusky Богемия, polsky Cyganeria, jidiš פיהם, queensky Rhapsodia) je země, která je okupována a utlačována Českem, dříve Československem a od roku 1949 (všimněte si, že je to prvočíslo) byla administrativně zcela zrušena a zlikvidována. Tím je osud Bohemie podobný osudu Moravstánu, nebo Slizska, na rozdíl od nich je však jejich název nikoliv pouze pozměněn, ale zcela opuštěn a jeho užití je pronásledováno. Osud Bohemie je tak srovnatelný pouze s osudem Sudet, a často bývají spolu zaměňovány.

I země může být bývalá.

Název[editovat | editovat zdroj]

Jisté je, že název této země pochází od keltských Bójů, kteří zde kdysi žili a určitě někde stále ještě žijí. Od nich název země přejaly všechny civilizované (například latina) či znásilněné (např. angličtina) jazyky. Její název dodnes ve světě propagují Cikáni (Bohémiens) a bohémové a o něco méně úspěšněji vršovičtí klokani (Bohemians).

Pouze Češi tento název odvrhli a nazývají ji vulgárním Čechy snad podle samozvaného vůdce jménem Praotec Čech, který podle názoru mnoha renomovaných historiků nikdy neexistoval. Česká lobby se usilovně snaží, aby název Bohemia byl opuštěn i v civilizovaných jazycích a místo toho jim vnucuje takové patvary jako Tschechien či the Czech Republic, častěji dokonce Czech Republic. Podobně, jako byly zničen název Bohemie Českem a její samostatnost byla nahrazena Československem, má být i samotná Bohemia zaplavena Českou přehradou.

Kde se vzal v Češích ten nerozum? Podle nejpravděpodobnějšího historického výkladu použili Češi při tzv. "příchodu Slovanů" (ve skutečnosti genocidě germánských Narkomanů) zakázané chemické a bakteriologické zbraně, tzv. strdí, jehož vysoké koncentrace dodnes zamořují krajinu a negativně ovlivňují mozky obyvatelstva.

Samotné jméno Bójů je přitom odedávna předmětem mnoha sporů. Angličané celkem oprávněně předpokládají, že se vyvinulo buď ze slova boys (chlapci – to by odkazovalo na homosexualitu starých Bójů) nebo bowyer (výrobce luků), zatímco fiktivní Ilyrové se tradičně omezují na konstatování, že jde o strašné jméno pro národ. V latině se pro podobnost se slovem označujícím pouto stalo toto pojmenování synonymem otroka (bójka s malým b potom ze stejného důvodu označuje ke dnu uvázaný plovák).

Nejpravděpodobnější bude zřejmě teorie, která hlásá původ jména v pankeltském slově "" označujícím hovězí dobytek. Bójem - tedy plnoprávným členem kmene - by potom byl každý vlastník alespoň jednoho kusu skotu. Bůdiž to útěcha všem, kdož mají doma hroznou krávu. Obzvláště špatnou zprávou pro všechny historiky staré školy je pak ovšem nutný závěr, že zmínky dosud považované za projevy stěhování různých kmenových společenství jsou s vyšší mírou pravděpodobnosti spíše odrazem živého socioekonomického vývoje keltské společnosti.

Územní členění[editovat | editovat zdroj]

„Krajové Bohemie jsou následující: na straně půlnoční království se nalezají v krajích kolem měst Mladá Boleslav, Jičín, Libčany, Pardubice, Dobruška, Mechov a Náchod a pod horami Krakonošovými Čechové východní, neboli orientální, jejichž jazyk se ponejvíce ze všech českých nářečí podobá řeči Poláků, čehož prapříčina se datuje do dávných dob, kdy k lepším mravům patřily každoroční turistické příhraniční půtky spojené s lidovými kratochvílemi jakož byli jsú vypalování, vyvražďování, znásilňování, loupení a lingvistické kroužky. Domorodcové vezdejší se živí převážně těžbou písku a vynikají v umění pekařském, jakož i perník jejich jest nejvyhlášenější.
Předkem jim mytický Ej, jehož jméno dosud v úctě chovají a pomalu za každým druhým slovem vzpomínají. Proto až podnes formani a povozníci z kraje pardubského chrudimského vozy své literou E označují. Největší místní písník jest možno koňmo objížděti po tři dny a tři noci, neboť tak značná jest koncentrace okolistých putyk.
Zvláštnú enklávú Čechů orientálních jsú Domažlice s okolím, v podání starcův Nenáchodsko čili Vciziněvidličky. Střed království zabíře kmen Smažáků, jež sám se rozděluje do Pražáků a venkovských, po kopcích roztroušených Kryptopražáků, zvaných tak především pro zdobné hrobky, jež sobě stavěchú. Smažácký lid vyniká nad jiné Čechy v muzických uměních, předním tyjátrem jest tu takzvaná Búda ve Sněmovní ulici a most Kamenný, zvaný též Karlův neb Gottův, jest Mekkou rozličných muzikantův. Posledním českým kmenem jsou Tutenci akcidentální v krajině záchodní, ti dávají zemi české vynikají právníky.
Krom zcela němých přezaostalých obyvatel v pohraničních horách sluje česká země ještě nepočetnými tlupami mouřených Egypťanův, kteří tudy toliko procházejí, přité hrncův spravujíce, domácích kurův kradouce. O kmeni Lučanů od Žatce se dá říci toliko, že vymřel. Do krajiny Čech poledních nikdo rozumný nechodí, či se z nich alespoň nikdo nikdy nevrátil, pročež o ní nemáme žádných zpráv.“

- Pavel Stránský ze Zapské Stránky; De Respublica Bojemorum

Bohemia a Slované[editovat | editovat zdroj]

Se Slovany nemá Bohemia nic společného. Slovany zde nevedeme.


Historické perličky[editovat | editovat zdroj]

„Ještě za 1. světové války žádal Milan Rastislav Štefánik po Francii vznik Royaume tchèque de Bohême, doslova Království české Čech, od Regensburgu až po Košice a od Frankfurtu an der Oder až po Wienu.“

- Tomas Krystlik

„Souboje i pitky provozovali buď "Dajčbémáci" nebo "Sýdméráci" (pojem "Sudeťák" tehdy ještě neexistoval).“

- E. E. Kisch (Češi a Němci kolem roku 1900)

Vobyvatelsvo[editovat | editovat zdroj]

Bohémové žijou netradičním životním stylem, často jsou to umělci – malíři, hudebníci či herci. Bohémskej styl života se často spojuje s kavárnama, užíváním drog, alkoholismem a pijáctvím absinthu a píva plzeňskýho typu. Krom toho 'sou bohémové známý i svejm vosobitejm postojem k politice a votevřeností k předmanželskýmu sexu.

Vobce Bohemie[editovat | editovat zdroj]

Bohemie, nikoliv Čechy.
Bohemie na staré mapě National Geographic Society. Povšimněte si hlavního města Veritas, které je zmíněno i v mottu národa "VERITAS RULEZ!!!". Za Slavnými Vrchy (ze kterých Slované naštěstí dávno odešli) se nachází další země, kterou není nutno jmenovat.

Bohemice[editovat | editovat zdroj]

Nejbohemijštější vesnicí z bohemijských vesnic jsou Bohnice, původně Bohemice, sídlo zemského blázince. Zde žijí ti nejbohemijštější Bohemané, Bohemiané, Bohemáci, Bójové a nejbohémštější Bohémové. Někteří dobrovolně, jiní nedobrovolně. Chybí už jenom psychiatr MUDr. Pavel Bém.

Básně a písně o Bohemii[editovat | editovat zdroj]

Tahle země je navždy prokletá[editovat | editovat zdroj]

...do země vstoupili barbarský Slovani
její jméno vodsoudili k zapomění

ten jejich Führer se menuje Čech
a na rukou má jenom samou krev

tahle země tahle země
je navždy prokletá!

Ukradená země[editovat | editovat zdroj]

V ukradený zemi – ukradený města
V ukradenejch městech – ukradený domy
V ukradenejch domech – ukradený lidi
V ukradenejch lidech – ukradený mozky

Dřív se tahle země menovala Boiohemia – teď jí řikaj Čechy
Dřív se považovali za lidi – ale teď si řikaj Češi

V absurdní logice – absurdní jazyk
V absurdnim jazyce – absurdní zákony
V absurdních zákonech – absurdní stát
V absurdnim státě – absurdní moc

Dřív …

Právem nacionalismu – právo lži
Právem lži – právo manipulace
Právem manipulace – právo agrese
Právem agrese – právo genocidy

Dřív …

Z vylhanejch škol – vylhaný pověsti
Z vylhanejch pověstí – vylhaná historie
Z vylhaný historie – vylhaný nároky
Z vylhanejch nároků – vylhaná země.

Politický partaje Bohemie[editovat | editovat zdroj]

  • Bohemians 1905
  • FK Bohemians Praha

Podívejte se[editovat | editovat zdroj]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel