Zarakovnicko
Zarakovnicko je oblast za Rakovníkem, oficiálně patřící k Bohémii, ale protože o tuto oblast bohemie nejevila zájem (většina obyvatel Bohemie neví, že vůbec existuje), tak si zde místní víceméně dobrovolně doživotně zvolili knížete Ohnislava XIV. Jedná se o velmi chudou, nerozvinutou a řídce osídlenou oblast. Hlavním dědinou je Manětín, sídlo knížete Ohnislava, který tuto dědinu povýšil na město, avšak je to spíše taková dědina s náměstím.
Přírodní poměry[edit | edit source]
Jedná se o kopečkovitou krajinu, kterou z 6,66% tvoří pole, pastviny a dědiny a zbytek neproniknutelný původní prales (Který však z velké části sežral kůrovec). Teče tu několik bezvýznamných potoků (když je dostatek vody).
Obyvatelstvo[edit | edit source]
Obyvatel tu žije málo (cca 2084 obyvatel) a všichni v dědinách (nepočítáme-li Manětín jako město). Žije zde téměř výhradně místní domorodé obyvatestvo, s nazjištěnou národností, mluvící česky, plzeňsky a místním domorodým jazykem. Místní obyvatelé jsou pohané (křesťanští misionáři pravděpodobně nikdy neslyšeli o Zarakovnicku).
Historie[edit | edit source]
Historie není známa, neboť místní obyvatelstvo je neznalé písma.
Hospodářství[edit | edit source]
zemědělství[edit | edit source]
Většina obyvatel se se živí zemědělstvím. Pěstuje se obilí, řepa, tuřín a jiné staročeské plodiny. Brambory, kukuřice a jiné americké plodiny jsou tu neznámé, avšak místní obyvatelé mají problémy s americkým broukem (decimuje úrodu tuřínu). Většina zemědělských nástrojů je ze dřeva, bohatší část obyvatelstva má nástroje z kamene. V civilizovanějších částech poblíž Rakovníka se pěstuje chmel, ze kterého se v Krušovicích vaří něco jako pivo. (Krušovice sice leží před Rakovníkem, ale jedná se o exklávu Zarakovnicka)
lov a sběr[edit | edit source]
V zaostalejších částech Zarakovnicka žijí obyvatelé v kočovných tlupách a živí se lovem (zvířat) a sběrem (kytek a jiných plodin). Když tyto tlupy proniknou na civilizovanější území, živí se sběrem železa.
průmysl[edit | edit source]
Není (vyjma exklávy Krušovice)
těžba[edit | edit source]
Nedaleko Manětína se nacházel lom na kámen, který využíval Ohnislav k výstavbě náměstí v Manětíně. Lom je dnes pustý a zatopený. Těží se zde také dřevo.
doprava[edit | edit source]
Dopravovat se v Zarakovnicku je možné pouze koňmo či pěšmo po polních a lesních cestách. V Manětíně se Ohnislav pokusil vybudovat metro, ale když se zjistilo, že stanice je delší než Manětín, bylo od záměru upuštěno. Do budoucna se plánuje anexe severních území a výstavba dálnice D6, avšak vzhledem k rychlosti výstavby dálnic to zatím nehrozí.