Vít Jedlička

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Liberland
Svobodná republika Liberland
Liberland – znak
Znak
Vlajka liberland.png

Vlajka

státní zřízení: Ústavní republika s prvky přímé demokracie
hlavní město: Liberland
jazyk: Čeština, angličtina
náboženství: Ateismus
Liberland – mapa
rozloha 7 km2
prezident: Vít Jedlička
premiér: Vít Jedlička
hymna: Žít a nechat žít
měna: 1 libra
0,00001 bitcoinu
národní jídlo: vývar z lučních bylin,
chleba s komářím sádlem
národní sport: Prudění

Vít Jedlička (* 6. září 1983, Königgrätz) celým jménem Vit Jedličkovič von Liberland, král Socialistického ráje. Jedná se o jednoho z nejznámějších českých socialistických politiků a zastává názor, že se člověk o sebe a své finance nedokáže sám správně starat, proto by měl stát co nejvíce zasahovat do jeho života.

Život a politická kariéra[edit]

Vítův život byl od narození velice nudný, narodil se komunistickým rodičům v česko-ruské rodině v německém městě (což na něm zanechalo následky) Königgrätz (Hradec Králové), ale mladého Víťulku mrzelo že nemůže být princeznou.

Vstoupil do Königgrätzké pobočky Strany poddaných občanů, kde si začal budovat svou kariéru aristokrata. Už od začátku své politické kariéry přemýšlel jak se stát králem Země Koruny české (kde jak víme momentálně trůní Miloš Zeman), ale neúspěšně. Vytvořil web Znicimezivoty.cz, aby sdílel svoje myšlenkové postoje.

Životní mezník - založení Liberlandu[edit]

Liberland z výšky.jpg

Roku 2015 jej však přestalo bavit čekat až se starý král uchlastá a on se bude moct stát vytouženou princeznou, proto 13. dubna dobyl svým bojovým automobilem bažinaté území mezi Chorvatslávií a Srbskostánem které pojmenoval Komunistický ráj, který po pár minutách přejmenoval na Socialistické království Liberland a sám sebe jmenoval jeho princeznou.

11. května 2015 pana princeznu zatkla chorvatslavijská policie (za pohoršování, jelikož byl oblečen do bílé sukýnky a na hlavě měl korunu) a převezla jej (tedy ji) na chorvatslavijskou psychiatrii, kde mu (tedy jí) vysvětlili, že je muž a nemůže být tím pádem princezna. On se rozbrečel, nakonec souhlasil, ale odmítl se stát králem a přijal titul prezidenta.

Obdivuje Nigela Farage z komunistické strany UKIP - UKaž Inda Pracujícího

Politické zaměření[edit]

Víťulka je přesvědčen(a) že občan je až moc svobodný a že je potřeba aby se o něj začal stát opět řádně starat. Dále je taky přesvědčen že je na světě málo princezen, království, socializmu a propagátor zdanění absolutně všeho.

Citáty: "Socializmus je víra v pevný stát, který se dokáže postarat o vaše finance daleko lépe než vy sami."

"V Liberlandu si můžete uložit všechny vaše peníze na vázaný účet. Směňovat se budou 5:1 a poplatek za převod bute pouze 70% vkladu."

"Chorvaté! Chcete si zahrát na policajty a zloděje?"

"Je správné odevzdávat všechny svoje peníze státu, protože lidé nevědí, co s nimi dělat"

Válka[edit]

Ani Chorvatsko ani Srbsko neuznává ani Liberland ani Víťu Jedličků. Nepříjemné situaci nepomohlo ani vyhlášení války Liberlandu samozvaným králem Nasredinem Kostejićem. Tento 12 letý klučina vede stát o rozloze jeho dětského pokoje, ale do budoucna má velké plány a do oka mu padlo právě území Víti Jedličky.

S přibývajícími roky Vítek nabírá rozum a začíná si uvědomovat vážnost situace. Domluvil se proto na uzavření vojenského paktu se somálskými kluky separatisty, kteří své fiktivní zemi říkají Somaliland.

Související[edit]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň