Egypt

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Vzácná ukáza raně egyptského sexualismu. Překlad hieroglifického nápisu říká: Sáhni si na mé hyždě, lidská ženo? Bůh Ra ti požehná!
Kleopatra, nedokázala odolat svodům italských krasavců.
Vejdi v chatu mou, a zarygluj!
Egyptologický tým Necyklopedie na slavné fotografii u kostry Kleopatry

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na řece Nil.

Geografické údaje[edit]

Egyptologický tým Necyklopedie v době leden – únor 2006 procestoval Egypt křížem krážem a zjistil následující fakta:

Egypt na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s  Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudého moře. Pouště je 96 % rozlohy, zemědělské půdy 2,6 %. Bylo také zjištěno, že Nil je nejdelší řeka na světě. Názor domorodců v Amazonii, přijímajících Misii, že nejdelší řeka je Amazonka, je irelevantní.
Po zveřejnění byly tyto údaje s velkým ohlasem publikovány v časopise National Geographic.

Politika[edit]

Egyptologický tým Necyklopedie v době březen – duben 2006 byl hostem všech vládních institucí, které sídlí v egyptském hlavním městě. Ne všude se jim dostalo náležitého přivítání. Po zveřejnění na Necyklopedii, byly tyto údaje s velkým ohlasem publikovány v německém Sternu.

 • Státní zřízení: Faraonská republika
 • Hlava státu: Faraon Muhammad Hnusný Mubarak Mursí generál Sísí.

„Je zde sice demokracie, ale on vždy vyhraje.“

- Arabský průvodce v Káhiře

Obyvatelstvo[edit]

Obyvatelstvo je v jádru milé a přívětivé. Egyptologický tým Necyklopedie byl přijat s patřičnou úctou, která mu právem náleží. V době květen – červen 2006 tým provedl sčítání egyptského obyvatelstva. Zde jsou údaje, včetně předchozích sčítání egyptského statistického úřadu.

 • Počet obyvatel a hustota zalidnění:
  • V roce 1998: 64,2 mil.; 59 obyvatel / km2
  • V roce 2000: 65,6 mil.; 65,7 obyvatel / km2
  • V roce 2006: 21,9 tisíc; 0,022 obyvatel / km2

Disproporce mezi předešlými sčítáními si Egyptologický tým Necyklopedie vysvětluje tím, že se na výzvu v tisku nepřihlásili všichni obyvatelé Egypta.

Historie[edit]

Egyptologický tým Necyklopedie v době červenec – srpen 2006 podrobně prozkoumal egyptskou historii. Historické kotrmelce Egypťanů jsou fascinující stejně, jako naše vlastní dějiny.

Starověký Egypt se rozvíjel nejméně tři a půl tisíciletí. Faraonové si dali titul Bůh a vesele vládli.
Vše začalo počátečním sjednocením států v údolí Nilu okolo roku 3150 př. n. l. a skončilo v roce 31 př. n. l. To na scénu vstoupilo provinční město Řím. Kleopatra nemohla odolat svodům italských krasavců. G. J. Caesar a Marcus Antonius vyplenili skrze Kleopatřinu zahrádku celý Egypt.

Sexuální život starých Egypťanů[edit]

Egypt 01.jpg

Protože staří Egypťané žili několik tisíc let před Kristem, měli velkou nevýhodu. Neměli se z čeho učit. Kamasutra ještě nebyla napsána, misionáři také neexistovali, o televizi a pornu na DVD si nemohli nechat ani zdát, protože něco takového by je ani ve snu nenapadlo. Dnešní člověk by si řekl: "jak je možné, že to vůbec přežili". Egyptologický tým Necyklopedie nalezl spoustu hieroglyfů na toto téma. Měl však velkou nevýhodu, protože v jeho řadách byla pouze jediná žena. Proto vypukly spory, kdo bude výjevy na nalezených malbách prakticky zkoušet, aby mohla být vědecká práce komplexní. Vedoucí expedice Moshe Zylbrsztajn musel nakonec tento úkol zvládnout sám. Ve vědecké práci o tom píše:

Při praktickém zkoušení poloh vyobrazených na malbách, jsem dospěl k závěru, že staří Egypťané museli být fyzicky velmi zdatní. Já sám jsem si při tom způsobil několik zranění.

Moshe Zylbrsztajn

Raný humor[edit]

Hieroglyfy vyjadřující odvěký problém MMRNMR.

S politováním musíme konstatovat, že Egypt byl i kolébkou humoru. Archeologové nedávno objevili primitivní pokus o vtip vytasaný do stěny hrobky faraona Tutmose:

On: Slyšela jsi o tom Sumeřanovi?
Ona: Co je s ním?
On: Byl tak hrozně hloupý. Chachacha!
Ona: Ne, neslyšela jsem o něm.
On: Dobrá ... ale slyšela jsi o tom Etiopanovi?
Ona: Nemel pořád!

Zbytek nápisu je nečitelný a ztrácí se pod zaschlou krví.

Aktuální humor[edit]

On: Generále Sísí..
Sísí: Copak?
On: Bratrstvo už visí.

Stanování[edit]

Národní zvíře Egypta ťava. V pozadí vidíte zachovalé stany

Stejně jako Československé skauty a pionýry, napadlo Egypťany tábořit v přírodě, pod jasným nebem a jehlanovým stanem. Bohužel, neměli Egypťané dostatečně lehké materiály. Rozhodli se své stany stavět z kamene, jenž byl spolu s otroky dostupný. Měli tak kvalifikované zedníky, že mnohé jejich stany stojí dodnes.

Zdařilá malba Praotce Egypt

O příchodu Arabů do Egypta
Praotec Egypt
[edit]

Tento pomatený kočovník sebral skupinku lidí a táhl na sever Afriky, kde ho na území Egypta začaly bolet nohy. A proto když uviděl první vyvýšenou hroudu písku, usadil se a pravil: "Bolí mě nohy, tady je úrodná půda, spousta místa na bydlení a vůbec. Usadíme se tady." Udyndaný lid poslechl a i když byl všude písek, začal budovat své přístřeší. Původně se jednalo jenom o jámy v písku. Egypťané se v nich museli dělit s různým hmyzem. Praotec Egypt také rozhodl o stavbě první státnické stavby, a to třech kopečků z písku.

Moderní historie[edit]

Nosobloud.

V novodobé historii je Egypt velmi traumatizován maličkým sousedním státem, jehož jméno je Israel. Ten má statečné muže a ještě statečnější ženy a v šestidenní válce to Egyptu tak natřel, že se z toho Egypt doposud nevzpamatoval.

Jedním z největším úspěchů moderní egyptské vědy bylo zkřížení velblouda a nosorožce. Obvykle se tomuto tlustokožci říká nosobloud (anglicky rhinocamel). Nosobloud byl původně plánován jako neprůstřelný velbloud určený pro využití v armádě. V bojích s Izraelem ale nosobloudi nesplnili očekávání do nich vkládaná. Hlavní potíž spočívala v tom, že nosobloudi zcela ignorovali tradiční ovládání pomocí rákosky (nosobloudi pokyny svých poháněčů prostě nevnímali).

Základní slovíčka a fráze[edit]

 • حَوّامتي مُمْتِلئة بِأَنْقَلَيْسون (staroegyptsky
  A8P4
  N35
  Aa1N35
  I10
  ) = Mé vznášedlo je plné úhořů

Ukázka krátké básně ve staroegyptštině[edit]

Je třeba si uvědomit, že staří Egypťané milovali poezii a byli schopni vdechnout život esenciálním otázkám bytí, jejich nesmrtelně krásným zápisem do obrázků.

G48wG39
M38N9
P5E25iE17F35
k
r
A4r
k
B6E8A36F50


Překlad:
Tři kachňata, kuře, husa,
košíková, fotbal,
větry jak prase, že by i pes chcíp
celej den na hajzlu,
Hej stará, ty kozo! Cos to uvařila?

Známí Egypťané[edit]

Mossad-yes.PNG
VTN Logo.png

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoLužiceMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

AzuraBilírieKatowská federace

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň