Chorvatsko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Chorvatsko
Hrvacka
hlavní město: Zábřeh
jazyk: Srbochorvatština (dle Chorvatů Chorvatština)
náboženství: protisrbské
měna: kun*a
Palmy u moře.jpg
České blondýnky jsou ozdobou chorvatského pobřeží
Chorvatsko bývá velmi často zastoupeno i na četných sportovních akcích

Chorvatsko, (chorvatsky Uskupna Slavna Titova Antifašistna ši Antijugoslavijska Hrtvatska, zkratka USTAŠA Hrvatska) je nezávislý stát někde na okraji civilizovaného světa... v Evropě. Žijí tam zvláštní lidé, kteří si říkají Chorvaté. Jde o původní Aboridžince, kteří přišli z Austrálie před 40 tisíci lety. Za tu dobu ztratili kožní pigment, ale důkazem, že v nich stará australská krev přežívá, je to, že svůj stát ustavili do tvaru bumerangu.

Chorvatsko nemá přesně danou svoji rozlohu, jelikož nemá ani přesně stanovené hranice - ty se totiž mění podle toho, s kým momentálně země vede spory či válčí. Posledním problémem je jeden zapadákov ve Slovinsku, o který se Chorvatsko hádá. Země sice již několik let oficiálně ve válce s nikým není, avšak Srbům a Muslimům se nedoporučuje chodit po Zábřehu v noci samostatně.

Poslání národa[edit]

Za surfováním na Jadran přijíždějí turisté až z daleké Austrálie

Chorvaté se od nepaměti věnují se zvláštním zaujetím několika aktivitám, které vnímají jako národní poslání:

  1. Vyvražďování obyvatel okolních zemí obzvláště krutým způsobem. Tento prastarý zvyk však znají i ostatní národy bývalé Jugoslávie. V posledních letech se však situace obrací, neboť na jadranské pobřeží pořádají divoké nájezdy autobusy militantních Pražaček, které Chorvaty nemilosrdně hromadně znásilňují.
  2. Hledání stále nových způsobů okrádání celých rodin Čechů při jejich nerozvážných cestách po pobřeží a jejich trávení nepoživatelnou stravou a různými tekutinami, mezi které patří například „crno vino“ (mořská voda obarvená na červeno Srbskou krví) a „travarica“ (mořská voda obarvená na žluto chorvatskou močí).

Turistika[edit]

Pražské holky budí v této puritánské zemi pobouření

Jinak Chorvatsko má pěkné moře (na rozdíl od Bosny a Hercegoviny a Srbska, kteří mají akorát tak hovno (ne, mají 6 km moře, to bychom jim křivdili)), celkem pěknou přírodu (zapomeneme li ovšem na roztřískané budovy ve vnitrozemí - počkat, v Chorvatsku vnitrozemí? kde? No, tak dejme tomu u hranic s Bosnou a Hercegovinou. Pěkné jsou též národní parky Plitvicka jezera a zácpy na dálnici A1 mezi Splitem a Záhřebem.)

Každým rokem v létě přelítají do Chorvatska ze severních končin zvláštní lidé oddávající se pojídání řízků na slunci a nadměrnému pití blahodárného nápoje zlatavé barvy, které považují za nejlepší na světě. Chorvatská vláda nyní podniká kroky k tomu, aby tyto škůdce znepříjemňující životy obyvatel zneškodnila díky novým zákonům.

Turistika[edit]

Významná je agroturistika. V poslední době se však chorvatská moře potýkají s problémem přebytečného amoniaku vznikajícího s nadbytku moči, jenž uvolňují turisté, líní dojít si na WC. Italové dokonce nabídli Chorvatsku výhodnou smlouvu, kdy přeberou moč (kterou dále zpracují) výměnou za odpadky z Neapole. Zatím je to však stále ve fázi jednání.

Základní slovíčka a fráze[edit]

  • Moja lebdjelica je puna jegulja = Mé vznášedlo je plné úhořů.
  • Je li ovaj zrakoplov pun Mađara? = Je to letadlo plné Maďarů?
  • Voda na piču = Pitná voda.

Pogledajte tako[edit]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň