Súdán

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Súdán (Däiš Enkláva Sundánistan)
Sundán
Súdán (Däiš Enkláva Sundánistan) – vlajka
státní zřízení: demokratická tyranie
hlavní město: Chartüm
jazyk: arabština, křováčtina
náboženství: Islám, Voodoo
počet obyvatel: jak kdy
hymna: Südäün, Südäün übër ällës
národní jídlo: ve středu smažení brouci, jinak co se najde

Súdán, správně Sundán, německy Abnehmenland, anglicky Getoffland je dánská enkláva v Africe, kam toto královsví vyváží černochy.

Historie[edit]

Kdysi dávno, v dobách starověkého Egypta to byl taky Egypt. Ono taky co nebylo, že. V 19. století se místní černoši, naštvaní, že jim do toho furt někdo kecá, rozhodli vyhlásit samostatnost. Moc se to nepovedlo. Faraón si zavolal na pomoc anglány a místní měli peška. A protože faraón měl zrovna na práci jiné věci, začali jim angličané i šéfovat. Ale protože všechna H2O nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu, milí domorodci si v občanské válce namlátili kokosy kokosama a pozvali si Al-Káidu, aby byla taky nějaká sranda.

Mlácení kokosama je nákladná věc, takže mnoho Súdánců už odešlo do ústraní, kde úspěšně pěstují hladomor.

Geografie[edit]

Súdán je placatý, tak jako velký vzor - Dánsko. Sem tam náhorní plošina, pak ještě hranice s Lybií. Místní si vychovali docela milou poušť, takže stavebního materiálu na bábovičky mají hodně. Mají také řeku, ktrou z legrace nazvali bílý Nil, protože tak, jako my smýváme černou špínu, místňáci smývají bílou. To dá rozum. Když místní hromadně naskáčou do řeky, tato se rozvodní jako třináctka na koncertu Justina Biebra a utvoří louži, které se říká jezero.

Politika[edit]

Stejně jako v nedalekém království sýra politická situace nic moc. Místní si dobrovolně zvolili demokratickou tyranii, což je speciální útvar, kdy si občané mohou zvolit, kdy je kdo bude týrat. Zpravidla tím, že na sebe upozorní nějakými demonstracemi, či jinou asociální činností, jakoužto je například guerillové pěstování květin. Na západě země se stále mlátí kokosama a vládě je to co? Vládě je to bratwurst.

Hlavní město Chartüm se proslavilo především tím, že zde Václav Havel podepsal takzvanou Chartü 77. Dnes už přesně nikdo neví, kam se podělo památné pero, kterým byla tato podepsána, ale Václav Klaus se při vzpomínce na tuto událost vždy usměje tajemně jako hrad v Karpatech.

Ekonomika[edit]

Súdánci jsou od přírody velmi aktivní a svědomití. Až s fanatickou oddaností pěstují ropu, kterou vyvážejí, protože nevědí co s ní. Chovají taky pšenici, cukrovou třtinu a jiné plodiny, ze kterých se dá vyrobit nápoj mládí. Podle neověřených informací prý také těží skot, dalekonosné ovce a rybolov. Což se zdá divné, jelikož tam mají poměrně velké pískoviště.

Kultura[edit]

Súdán oplývá velkým množstvím kulturních událostí. Nebudeme-li počítat importované státní svátky, největší kulturní událostí jsou Vánoce. To se vám panečku vždycky strhne mela. Místní islamisté poté hrají přesilovou hru a prohánějí místní křesťany po celé zemi. Ve volných chvílích se domorodci vášnivě věnují genocidám mezi Severní a Jižní částí, což je bohulibá činnost a proto je OSN navrhuje zařadit mezi kulturní dědictví.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň