Al-Káida

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Al-Gebra.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Bojovníci od Al-Lidlu.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Usama bin Ladin.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.


Vlajka La Kakajdy, na které zapózoval zamaskovaný muž

Al-Káida (arabsky القاعدة - La Kakajda, česky La Kejda či Hou Kajda) je extrémistická militantní islámská fanatická mudžáhidská teroristická puritánská organizace, jež způsobila celou řadu velkých atentátů, teroristických útoků a únosů po celém světě.

Tuto organizaci vedl Usama bin Ladin, francouzský miliardář a snílek, který plánoval podrobit svět muslimskému globálnímu chalífátu s centrem v Mekce. Byl vycvičen v Balúčistánu pod vedením agentů CIA, aby bojoval proti bolševickým rudoarmějcům, dlouho prohlašován též jako bojovník za svobodu („freedom fighter“) a jeho soldateska vymytých mozků, příliš nadopovaných Koránem, se usadila v tunelech afgánských nor, kde by mohla vzdorovat bolševické okupaci s pomocí agentů CIA a FBI. Usáma přesvědčil Abú Mísu, aby jeho tlupa fetovala pouze Korán.

Letecká příručka pro teroristy

Korán je droga vypěstována v Afganistánu, obyvatelstvo Balúčistánu ho fetuje v nadměrném množství. Usáma ji vyváží do všech zemí muslimského světa, bývá k dostání nejčastěji v knihkupectvích. Tato droga přesvědčuje své poživatele, aby ve světě nastolili kalífát jako rajskou zahradu plnou Koránů. Bojovníci fetovali Korán tak moc, že jednoho krásného dne ukradli dvě letadla a narazila s nimi do World Trade Center v New Yorku, z čehož vyplývá ponaučení, že nadměrné fetování Koránu může způsobit dezorientaci s nečekaným následkem smrti naražením do budovy.

Rozvoz Kejdy, ilustrační obrázek

Bojovníci La Káidy však trpí ještě dalšími příznaky závislosti na Koránu, jedná se převážně o bezdůvodný paranoidní fóbii z Američanů, Židů a Izraelců, dále křesťanů, buddhistů, hinduistů, homosexuálů, nevěřících, necudných feministek, prasat, psů a prasopsů, kteří jen pouhou svou přítomností ohrožují počestný život mírumilovných mudžáhidů. La Kejda je mírová organizace, která se k násilí uchyluje jen zřídka, přesto útočí takřka okamžitě, cítí-li se ohrožena. Smyslem života mudžáhidů je pást kozy a ovce ve vší počestnosti a čas od času je mačetami zmasakrovat při jedné oblíbené barbarské slavnosti. Ale co kdyby do hříchem nedotčeného Balúčistánu přišly například dvě nemravné ženštiny z Čechistánu, které by svým zjevem dráždily a iritovaly mírumilovné mudžáhidy? Něco takového je úkolem právě pro organizaci, jako je La Kejda, aby okamžitě zasáhla a sjednala pořádek. Nečekaná exploze na tržišti uprostřed nic netušícího davu je osvědčený efektivní způsob, jak bleskurychle vyřešit názorové neshody mezi znesvářenými mudžáhidy. La Kakajda v tom nemá konkurenci.


Exploze bomb.jpg
Terorismus
Al-GebraAl-KáidaAl-LidlEtaHamasIslámský státIslámský stát v TeplicíchMOAOSAANOTálibánUsámova říšeUsama bin LadinKarel LobotómJásir ArafatAnders BreivikEliášův oheňJánošíkVojislav KalašnjikovJesuis CharlieRovnost, volnost, brněnstvíKOPRAN.Š.L.Camper-StrikeSASZákon o terorismu