Eta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
ETA vyrábí i varné konvice. Jak je ale vidět na obrázku, má občas problém s udržením symetrického tvaru.

ETA (Euskadi Ta Askatasuna, řecky Η (nezaměňovat s H)) je baskická teroristická organizace, která drží v šachu celé Španělsko. K prosazování svých cílů používá nevybíravé metody. Používá nejmodernější zbraně, které si sama vyrábí v tajných závodech v Čechistánu. Útočí za dne i za noci především pomocí vysavačů, mixérů, topinkovačů, varných konvic a dalších elektrických spotřebičů.

Vysavači odsává finanční zdroje, mixéry používá z vyvolání zmatku mezi obyvatelstvem, varnými konvicemi uvádí do varu policii, vládu ba i veřejnost. Topinkovače jsou v rukách teroristů ETA strašlivými mučícími nástroji.

Příslušníci ETA se vzbouřili, protože jim Španělé nechtějí přiznat právo na nezávislost celého jejich území čítajícího 2000 jiter horských luk, 1570 jiter ječných polí, 780 jiter brambořišť a 230 jiter záhonů špenátu. K výše uvedeným pozemkům patří ještě lesy, porosty kleče a neudržované plochy o velikosti zhruba 5 000 čtverečních kilometrů. Španělé jim rovněž upírají právo neučit se španělsky a používat výhradně jazyk Euskara, v českých krajích z neznámého důvodu nazývaný Baskičtina, jemuž v Baskicku rozumí zhruba každý třetí člověk, a každý pátý je tímto jazykem schopen část dne hovořit bez újmy na duševním zdraví.

Separatisté ETA chtěli původně Španěly jen zastrašit. Drželi roury vysavačů jako pušky a kladli topinkovače na silnice, předstírajíce, že to jsou miny. Ale kvůli nekvalitě jejich zbraní začalo docházet k tragédiím. Stávalo se, že vysavač nebo topinkovač občas zkratoval, vybuchl a rozletěl se na kusy. To se zalíbilo nudící se mládeži, která se do té doby jen poflakovala po baskických hospodách a neměla do čeho píchnout.

Stačilo pár drobných úprav a topinkovače nevybuchovaly jen občas, ale naopak vždycky, když si to mládež přála. Bylo okolo toho mnoho legrace a daly se tak získat kladné body u znuděných baskických holek, které do té doby nejen, že neměly do čeho píchnout, ale neměly ani nikoho, kdo by píchal je. Výše zmíněné úpravy elektrospotřebičů a stále známější zkratka ETA umožnily chlapcům konečně v něčem vyniknout a upoutat pozornost mladých samiček.

Celé veselé taškařici s bouchajícími mixéry, explodujícími vysavači, létajícími auty a nádražími, kde se konečně po letech něco dělo se však pokusila učinit přítrž protivná španělská policie. S nepochopením ideálů národní svobody a totální absencí smyslu pro humor rozprášila většinu aktivistů ETA do sousední Francie a blízkého okolí. Jediným jakž takž fungujícím pozůstatkem jsou zbrojní továrny ETA v Česku (baskicky Jebanstan), které se pokoušejí svůj sortiment uplatnit na separasticky zcela pasivním trhu střední Evropy.


Exploze bomb.jpg
Terorismus
Al-GebraAl-KáidaAl-LidlEtaHamasIslámský státIslámský stát v TeplicíchMOAOSATálibánUsámova říšeUsama bin LadinKarel LobotómJásir ArafatAnders BreivikEliášův oheňJánošíkVojislav KalašnjikovJesuis CharlieRovnost, volnost, brněnstvíKOPRAN.Š.L.Camper-StrikeSASZákon o terorismu