Eliášův oheň

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Oheň.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Při ohni vybuchovaly také signální rakety, kterými milicionáři vysílali povely – pozor a pohov

Oheň voda vítr ví, samolepky lásky po kapsách. Deset tisíc přátel mít, jít v plátěnkách, když do života vcházím.“

- Dalibor Janda

Eliášův oheň je oheň, který založil Jura Eliáš v Uherském Brodě 22. listopadu 1989.

Příprava akce[edit]

Jura Eliáš v převleku za ruského maršála

Milicionáři z České zbrojovky v Uherském Brodě dostali rozkaz přesunout se do Prahy a rozstřílet manifestace na Václavském náměstí. Jura Eliáš, pokračovatel bratří Mašínů, se rozhodl akci sabotovat. Přepadl mlékárenské auto se semtexem (odposlouchával policejní frekvence) a získal dostatek trhaviny na několik akcí.

Provedení akce[edit]

Jura Eliáš se po pečlivé přípravě rozhodl pro převlek, který by u milicionářů nevzbudil podezření. Zvolil uniformu maršála Rudé armády. Perfektní ruštinou (jeho matka pocházela ze Slovenska) hovořil s milicionářskými veliteli, štědře nalévaje pravou vodku Putin. Skrz salutující milicionáře pronikl do muničního skladu a rozmístil časované nálože semtexu. Se soudružským pozdravem se rozloučil a odjel na bezpečné místo. Milicionáři z České zbrojovky byli prvním útvarem, který ukončil svou činnost.

Vědecký omyl[edit]

ABAMIM.gif

Někteří vědci na okraji vědeckého spektra, dokonce i řada neseriózních encyklopedií (Českopedie) rozšiřuje bludy, že prý Eliášův oheň je sršení elektřiny v silném elektrickém poli. To je však ve skutečnosti Einsteinův oheň.

Ohen-1-.gif OheňEliášův oheňFlamewarJiskryStarý pecařTeplo      


Exploze bomb.jpg
Terorismus
Al-GebraAl-KáidaAl-LidlEtaHamasIslámský státIslámský stát v TeplicíchMOAOSATálibánUsámova říšeUsama bin LadinKarel LobotómJásir ArafatAnders BreivikEliášův oheňJánošíkVojislav KalašnjikovJesuis CharlieRovnost, volnost, brněnstvíKOPRAN.Š.L.Camper-StrikeSASZákon o terorismu