Remoska

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Semtex)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jeden z nejdéle vyráběných výrobků je zřejmě Remoska. V roce 2007 oslavila 50 let výroby. Ve světě byla málo známá protože za socialismu se nesměly vyvážet špičkové výrobky aby nepomáhaly růstu kapitalismu. Po roce 1986 se to však začalo měnit, napřed pronikla do nejvyspělejších států (Anglie, Austrálie atd). Teprve v dnešní době se začala vyvážet i do primitivních států jako je USA a pod., kde dodnes však nepochopili její princip, je to jistě geniální vynález a již překonal v délce výroby i legendární Pragu V3S.

Remoska Original se prakticky za 50 let nezměnila. V dnešní době se vyrábí ve Valašském království ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde je hlavním zdrojem příjmů.

Vojenské využití[editovat | editovat zdroj]

Víte, že mikrovlnou troubu vynalezli u nás již v roce 1958? První pokusy s mikrovlnným pečením probíhaly již za II. světové války v Anglii kde obsluha prvních radarů zkoušela péci kuřata v ohnisku vysílací antény. Tento princip byl vylepšen u nás a již první varianta byla kombinována s grilem; zajímavostí bylo, že nebyl třeba otočný talíř z důvodu speciálního provedení rezonátoru, v zařízení byly použity v tehdejší době přísně tajné komponenty, takže dodnes nikdo na tento princip nepřišel a bude se muset počkat na odtajnění projektu, který je uložen ve sklepeních Lihového domu.

Pohlaváři Moravské osvobozenecké armády se dlouho snažili vyzvědět princip radaru, což se však jejím agentům nepodařilo. Vrchní konstruktér MOA Fantomas Edison však uvažoval tak, že pokud radar může sloužit k opékání kuřat, může naopak moravstánská remoska sloužit k detekci nepřátelských letadel a raket.

Proto je remoska nainstalována na střechu každé moravské bojové šaliny, včetně typu T3X a 13T. Bojových šalin T3 bylo vyrobeno více než 14 000 ks (není prvočíslo) což je světový rekord. Vyráběla se nepřetržitě 30 let a dodnes se stále modernizuje a jezdí v mnoha variantách. Mnoho jich také zahynulo v boji proti sovětským okupantům, čest jejich památce.

Pohon vesmírných lodí[editovat | editovat zdroj]

Pod vlivem alkoholu se jako vždy uskutečnil geniální objev. Jak známo remoska má kónickou nádobu, když je v provozu mikrovlnný rezonátor, který se běžně používá v remosce na sledování nepřátelských raket, tak je remoska z pochopitelných důvodů otočena širší stranou nahoru, ovšem při výzkumu účinků slivovice došlo neopatrností obsluhy k tomu, že se remoska otočila opačně a došlo k vznášení směrem nahoru(mikrovlny při rezonanci dosahují při odrazech na širší plochu větší tažné síly), a objev byl na světě, jako již tradičně dochází k největším objevům při dostatku alkoholu, namátkově: Železničně silniční kruhové objezdy, dělení nulou atd. VTN tento objev dal k mírovému využití již v roce 2001.Dnes se již pracuje na tomto alternativním pohonu kosmických lodí, pohon má největší výhodu v tom, že nepotřebuje žádné palivo(podobně jako Metro Necyklopedie). [1]

Další recepty do remosky[editovat | editovat zdroj]

SEMTEX[editovat | editovat zdroj]

Nejlepší kapela Semtex
Soubor:Brainiac - Microwaves; Big Egg

Pštrosí vejce v mikrovlnce

Při experimentech s třaskavým pudrem a plastelínou vznikla v Semtíně výbušnina SEMTEX oblíbená hlavně mezi teroristy, je to jistě jediný náš výrobek který zná celý svět.

Semtex vaří pardubické ženy v domácnosti ve svých remoskách a jejich muži ho pomocí vyřazených dostihových koní z pardubického závodiště přizváží na místní jednosměrné letiště. Další distribuce je opředena tajemstvím, za jehož prozrazení pardubický hejtman nechá provinilce namočit v dehtu, vyválet v peří a poslouchat osm hodin jeho projevy.

Semtex proslavil zejména plukovník Kaddáfí, jehož podřízení zařídili exfektní zkoušku účinnosti trhaviny kdesi nad Skotskem. Bylo při tom zničeno letadlo a místní pole (nepojištěné a zabito XY lidí (Kaddáfím loni uznáno a příbuzní odškodněni). Jinými slovy, Semtex je částečně politickým vývozním artiklem, ale na mimořádný nátlakový vliv Remosky, slov "pistole" a "robot", ječáku Ewy Farné a šalin zdaleka nemá.

Mírnější forma výbušniny s asi o 31% sníženou účinností (což je kupodivu prvočíslo) se prodává pod obchodním názvem "plastelína" či "modelovací hmota" v obchodech s hračkami či malířskými potřebami. K tragédii dojde přesto jen občas, protože strkat dráty do modelíny napadá jen skutečné pošuky. Nos Rosse Hedvicka či uši Standy Lokotky o tom vědí své. Výrobce semtexu jedná o integraci třaskaviny i do moduritu - u něj láká konečná fáze vypalování v pecích. Slibněji se ale jeví gely - slabou třaskavou náplň tak bude možné objednat jako zubní pastu, čokoládu z Lidlu, klovatinu, rtěnku, kečup či lubrikant. Práva na natáčení následků byť slabého výbuchu z těchto ingrediencí si už předplatila MF Včera, vydavatelství PK69 a Sluníčko.

Semtex se také výborně hodí na lov ryb.

Slivovice domácí[editovat | editovat zdroj]

Slivovice domácí je tak vynikající že ve světě se o ní vůbec neví. Vyrábí se v přísném utajení a jen pro vlastní spotřebu. Lze ji pouze získat darem na ochutnání a podobně, její cena je nevyčíslitelná takže se vůbec neprodává. Imitace s podobným názvem se vyskytuje jen proto aby se zametly stopy vedoucí k opravdové slivovici. Nejapné pokusy EU o specifikaci slivovice u nás naprosto neuspěly, protože při destilaci pomocí klasických destilačních aparatur není možno získat takovou slivovici, jaká vzniká v Moravstánu při destilaci pomocí remosky.

Tvarůžky

Olomoucké tvarůžky[editovat | editovat zdroj]

Vyrábějí se kupodivu v Lošticích, ne v Olomouci. Rovněž jejich výroba se neobejde bez remosky. Pro Moravany krásně voní, pro ostatní svět zapáchají, napodobenina se vyrábí pouze v Německu z politických důvodů (protože je vymysleli sudeťáci), registrace v EU vázne také z jednoho prostého důvodu, že totiž neobsahují žádné jedovaté sloučeniny, tzv. éčka jenž musí obsahovat všechny evropské potravinářské výrobky. Olomoučtí však našli nová odbytiště na jiných planetách Sluneční soustavy, o čemž se píše v článku Olomouc.

Pštros moravský


Pštros moravský[editovat | editovat zdroj]

Chov pštrosů na Moravě založil Bolek Polívka - Valašský král, v dnešní době se již chová na několika farmách tisíce pštrosů. I zde je nezbytným předpokladem úspěchu využití remosky. Nejenom k opékání pštrosů ale i k jejich chovu. Pokud je pštrosí vejce vloženo do remosky, zkrátí se inkubační doba na 2 dny a za další 3 dny pštrosí mládě dosáhne jateční velikosti. Pštrosi jsou dobří lyžaři a hlavně ve sjezdu, často se zůčastňují závodů na Valašsku.


Lyžování pštrosů

Soubor:SKI D'AUTRUCHE