Energy drink

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Vypil jsem to, fakt mě to pořádně nakoplo, ale teď mě nějak bolí bříško“

- Sergej Skripal

Energy drink je nápoj dodávající energii, který člověka posílí jedině v případě, že jej nezabije.

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Lenináda.jpg

Energetický nápoj vznikl v 50. letech 20. století v laboratořích sovětského génia Kozoliče Pičurina. Pičurin původně pracoval na výrobě úplně nového typu jedu na imperialisty (tedy na novičoku), ve finále však dal šťastnou náhodou (či ještě šťastnějším omylem) vzniknout úplně prvnímu prvnímu energeťáku, přímo ďábelskému toniku, jehož úžasnou chuť poprvé okusil 3. března 1953 Josif Vissarionovič Stalin. Měla to být vlastně jen první ochutnávka. Stalin ovšem všechno to lahodné pitivo do sebe kopnul jedním mohutným douškem; tak, jak to byl běžně zvyklý dělat s plnými stakany vodky, takže veškeré zatím vyrobené množství tímto úplně celé vypil. Vzápětí pocítil vrcholné vzepětí snad každého svalu svého těla, jako by byl naráz stižen součtem všech divokých orgasmů, které za svůj fakt bohatý život stačil prožít. Prostě paráda a naprosté labůžo. Protože však Stalin vzápětí neočekávaně umřel, nikdo (ani sám Pičurin) se na dlouhé roky nedozvěděl, jak ta jeho novinka vlastně chutná. A nikdo už také nestihl zaznamenat Stalinova poslední slova: "Pičurine, ty čubčí synu, tak tohle si teda pěkně vypiješ!".

Západ se o onom nápoji nezdolné mohutnosti dozvěděl až během války ve Vietnamu, na účinnou reakci však už bylo pozdě — než dokázali Američané dle svého zvyku ukrást a okopírovat celý recept, prohráli celou válku. Je přitom víc než pravděpodobné, že Vietcong po celou dobu dostával od SSSR právě Pičurinovy energy drinky, takže se stal naprosto nezdolný. Genialita sovětského ducha tak znovu předčila ochablý a dekadentní Západ.

Red Bull[editovat | editovat zdroj]

Výjimkou mezi energetickými drinky jsou energeťáky značky Red Bull. Red Bull vyrábí nápoje ze zdravých surovin, užívá výhradně přírodní cukry a minimum kofeinu. Když k tomu přidáme křídla, zjistíme že jde o nejlepší nejdražší energeťák vůbec.

Reklama

Alternativy[editovat | editovat zdroj]