20. století

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

20. století bylo stoletím míru a pokojného rozvoje po celém světě.

Zásadní události v Evropě[edit]

Ve 20. století se toho v Evropě příliš nestalo.

Asi mezi lety 1914-1918 (přesné datum není známé) se odehrála 1. světová mírová konference. Nešlo v podstatě o nic jiného než sposté chucpe a puč na obě mírumilovné středovýchodní říše: Německou a Rakouskou. Jejich zničením se pokrok ve střední Evropě zpomalil a zpozdil o několik desetiletí. Ačkoli údajnými motivy bylo nastolení svobody a demokracie údajně utlačovaných národů, byl tento krok chybou, uvedl střední evropu v chaos a uvolnil cestu nástupu nacionalistických států jako Československo.

Mezi tím se pokojným způsobem Carské rusko transformovalo pod taktovkou Lenina a Stalina na Sovětský svaz

Mezi lety 1918 a 1939 Pokračoval chaos a úpadek ve střední Evropě.

V Itálii byl zvolen génius a vizionář Benito Masolíný

V Německu byl zvolen génius a vizionář Adolf Hitler kancléřem

Mezi lety 1939 a 1945 se konala druhá světová mírová konference z iniciativy lidumila Adolfa Hitlera. Adolf se snažil celou rozdrobenou Evropu sjednotit a přinést mír a pořádek svému impériu! Jenže to se nelíbilo Velké Británii a USA kteří prý slouží "republice a demokracii" ale ve skutečnosti nechtěli aby byla Evropa sjednocená kvůli strachu z konkurence. Na konci se proti Hitlerovi spojil i Stalin, protože chtěl Evropu sjednotit sám, alespoň z části... A protože se s Hitlerem rozcházeli v základních ideiích o tom, jak by měla nová sjednocená Evropa vypadat.

Po tom, co Hitler neuspěl, dostal svou šanci pro půl Evropy Stalin. Druhou půlku si vzala do pacu USA, která se mezi tím stala světovým impériem číslo 1. Nevšimli si ale jedné věci... Do jejich organizací snažící se loutkově spravovat Evropu se vkradli zbylí nacisté, kteří se později pokusí Evropu ovládnout a sjednotit zevnitř.

Po druhé světové konferenci pak mezi sovětským svazem a USA zuří studená konference. V té se překvapivě vůbec o ničem nejednalo. Říká se jí studená protože jídlo, které měla dodat firma Psí čumák s.r.o. na raut před sídlo OSN bylo studené. To delegáty tak znechutilo, že odmítli jednat a setrvali v protestech dalších 40 let...

Velká Británie se stala bezvýznamnou a n-řadou (za n si doplňte největší číslo které znáte v případě uživateleI.P. je to 3) zemí, jakou je dnes.

V 80 a 90 letech, na konci studené konference, na sklonku 20 století vítězí USA a zatlačí Rusáky zpět do Ruska. Ovšem plán Německa se zde dere k vyvrcholení a napříč kontinentem nastupuje nová moc, Evropská unie.

V příštím století sehraje velkou roli Angela Merkel v její transformaci ve čtvrtou říši.

Moderní dějiny
Masinka.gif
19. století
Lada pasak.jpg
20. století
Barbie-pc.jpg
21. století
Automator.png
22. století
Red dwarf.jpg
23. století
Neverscript.png
Dějiny světa
Velký třesk (stvoření světa) - Pravěk (lovci mamutů - doba plastová) - Starověk (antika - rok nula - starověký Říp) - Středověk (křižácké výpravy) - Renesance - 17. století - 18. století - 19. století - 20. století (1. světová válka - 2. světová válka - 3. světová válka - studená válka - teplá válka) - 21. století - 22. století - 48. století - Věčnost