Moderní dějiny

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Moderní dějiny jsou dějiny od roku 1900 do roku 2005, končí rozpadem Ozónu a následují je postmoderní dějiny.

Československo[edit]

Sešli se v Heřmanově Městci, aby Rusíni a Moravané spolu s Čechy vytvořili stá
Muži 28.srpna se sešli V Heřmanově Městci

V Československu se moderní dějiny měří až od roku 1919 kdy Muži 28. srpna vyhlásili samostatný stát. Muži 28.srpna ,konkrétně profesor Tunelismu Václav Klaus, Katolický kněz a velitel anti-sudetských milic Konrad Henlein, pozdější ministr financí Jiří Zlatý, náhodný sedlák Vladimír Mečiar a Klement Gottwald, sepsali ve městě Heřmanův Městec listinu, která vyhlásila svobodný stát, tak zvaný Nultá republika. Prezidentem se stal miláček lidu Klement Gottwald. 28. října došlo k převratu a diktátorem se stal T. G. Masaryk. Ten vyhlásil tak zvanou První republiku.

Po převratu 28. října nastal zmatek. Ten brzo skončil a prezident Masaryk vyhlásil svobodné volby. Prvním premiérem se stal Edvard Beneš. Benešova Sociální strana získala sice pouze 5% ale prezident řekl že volby byly zmanipulovány ruskými hackery a tak jmenoval právě Beneše. Beneš jmenoval ministrem financí Jiřího Zlatého, který utratil na sociální programy veškerý rozpočet, proto se mu začalo přezdívat Jiří Stříbrný. Masaryk pak další volby vyhlásil až roku 1927 kdy mu šel po krku Prvodemoblok pod vedením KSČM.

Roku 1935 odchází Masaryk do důchodu a nechává trůn volný. Za chvíli se stal prezidentem Svobodný zednář pan doktor docent profesor Eda Beneš. Te vyhlásil svobodné volby, ve kterých vyhrálo ČSRMSSD s 33,333333...% Po prohraném turnaji v kartách, kdy prohrál celou republiku odlétá a klíčky od hradu nechává místnímu kastelánovi Emilu Háchovi.

Za nedlouho přijel republiku osvobodit Adolf Hitler, který jako vítěz (některé zdroje uvádí že Hitler v kartách podváděl) vytvořil protektorát a králem jmenoval Emila Háchu, ten však v roce 1945 nešťastnou náhodou umírá. To se stává ve vesnici Holotín

Roku 1945 se vrátil Eda z Londýna a koupil republiku zpět. Za nedlouho se stal čestným členem KSČM a vytvořil vládu silně pravicovou a místoprezidentem se stal komunista Klement Gottwald. Komunisté vytvářeli stát silný bez sociálních jistot. Roku 1989 se stal prezidentem Václav Havel a premiérem, jeden z mužů 28. srpna, Václav Klaus. Roku 1991 na sjezdu Národní Rady se odtrhává Podkarpatská Rus, roku 1993 dojde k roztržce mezi moravskými nacionalisty a slovenskými bači, která vedla se Česko rozhodnout jestli si ponechá Moravu či Slovensko. Po 2 minutách bylo rozhodnuto a Slovensko bylo vyhozeno ze státu. Za nějaký čas se chopili moci zase Socialisté kteří roku 2004 založili stranu Špidlovci historie Československa 20.stol

Německo[edit]

Generál Radek s bílou čepicí
Radek v bílé čepici

Roku 1900 panuje hladomor. V malých městech jako třeba Berlín se objevují morové epidemie, které roznáší tak zvané krysy kterými se to v ulicích hemží. roku 1912 dochází k vojenskému převratu pod vedením soudruha generála, zkrátka náš Kája Radek, který svými děly ostřeloval Brandenburskou bránu. Když se to dozvěděl císař, Káju chytil a všechny škody musel uhradit. Jenže mazaná Kája utekl za kopečky do Sovětského svazu, kde zjistil že se to jmenuje ještě Rusko. Císař roku 1914 vydává ústavu, to se však nelíbí Spojencům a vyhlašují mu válku. Válku vyhrává a roku 1918 při mírových dohodách vytváří novou svobodnou Evropu.

Roku 1922 předává trůn svému synovi. Ten kvůli daňovým podvodům utíká do Olomouce. Konají se volby, které vyhrává Adolf Hitler. Ten se zbaví V noci dlouhých nožů Josefa Goebbelse, Martina Bormanna a Hermana Göringa. Naopak se obklopí lidmi jako Ernst Röhm. Německo prosperovalo a Nacisté byli populárnější a populárnější. Dokonce začali pro děti židů organizovat tábory a vyjížďky zdarma.

Nadějný komunista Röhm

Kája Radek vycítil možnost se vrátit do Německa a poprosil soudruha Josifa Vissarionoviče Stalina, aby mu pomohl se chopit moci v Německu. Sovětský svaz vyhlásil Německu válku. Do 2 měsíců byli Němci před Moskvou a Stalin si ve vzteku zahrál s Radkem ruskou ruletu. Radek bohužel nepřežil. Stalin nasednul do tanku a na oplátku dojel do Berlína. Zde se zbavil Adolfa a dosadil Röhma jako prezidenta socialistického.

Rohm vládl dlouhých 55 let 22minut a 14 sekund. Poté roku 1989 umírá. Roku 1989 se v německu dostali k moci populisté. Ti vládnou až do roku 2003 kdy je nahradili extrémisté.Francie[edit]

Roku 1900 se nic nestalo. roku 1901 taky ne. Roku 1903 francouzský generál vyhrává volby se svým sloganem - Musíme postavit zeď. Tu postavili na hranici s Německem, aby Krysy nechodily do Francie, jinak nic. Rok 1904 nic. Ani 1905,1906,1907,... až roku 1918 prohrály válku. Němci totiž zeď obešli přes Belgii.

Slavný fotbalista

Roku 1935 vytváří slavný fotbalista Charles De Gaulle svojí novou politickou stranu Góólovci. Roku 1939 vyhrává volby a stává se premiérem. Roku 1940 vyhlašuje válku Monaku kterou prohrává a Monako anektuje horu La Manche. Roku 1941 se De Gaulle vrací zpět ke kopané. Kopne do zadnice Německo, když bezdůvodně stáhne z Porýní vojáky a nechá anektovat Německo toto bezcenné území. Francie vyhlásí válku Německu. Německo opět obešlo zeď což De Gaulle nečekal. Odletěl do Afriky a všechnu práci nechal na Anglii a Spojených státech amerických. Roku 1944 se vrátil do Paříže jako hrdina a vyhlásil Konzervatistkou diktaturu.

De Gaulle ničil Francii až do 6.6. 1966 kdy spadl z Notre Dame na francouzskou vlajku, která mu probodla plíce. Roku 1966 se stává prezidentem Napoleon, který se referendem stává císařem Napoleonem V. (nečekaně). Ten vládnul až do roku 2011.