Drůbeží separát

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zeichen 101.png NEBEZPEČÍ!!   Prohlížení nebo čtení této stránky může být smrtelné, nebo ještě horší
16 694 uživatelů bylo vzápětí po přečtení omráčeno, kastrováno, a znetvořeno pro odvahu vidět tuto stránku.

If you just got here and are feeling dizzy due to losing a pint of blood from the stump where your arm
used to be, please stumble away and call for help, then lay down in the gutter and pass out.

Z drůbežího separátu se vyrábějí hamburgery nejvyšší kvality

Drůbeží separát je moderní směr využití odpadního masa, kostí, hlav, pařátů, prdelí a ostatních částí slepic a kuřat, které dříve skončily v kafilériích. Jedná se o produkt, který obsahuje vitamíny a minerály pro správný vývoj člověka. Nedoporučuje se však pro výrobu pochoutek pro psy a kočky, protože zbytky peří by je mohly lechtat v žaludku a ve střevech.

Z historie výroby[edit | edit source]

Využití zbytků drůbeže je staré, jak lidstvo samo. Co lidi nesnědli, to dali svým domácím mazlíčkům, nebo to rozdrtili slepicím, což jak je známo, jsou kanibalky. Rozvojem vědecko-technické revoluce došlo k jejich průmyslovému zpracování na masokostní moučky, které byly krmivem nejen pro hospodářská zvířata, ale též pro květákovce, kokakolie či králíkopsy. Koncem 70tých let (20. století) došli vědci v USA na využití tohoto šurvajzu i pro zpracování pro lidskou potravu. Jejich vynález převzala Evropská unie a odtud se začal rozšiřovat do celého světa. Když do Eurosojuzu vstoupilo Česko, drůbeží separát se rozšířil i zde.

Technologie výroby[edit | edit source]

Drůbeží separát se vyrábí ze všeho, co zbylo z kuřat a slepic. Vše se rozdrtí a výsledná šedá kaše se obarví rudou barvou, nejčastěji se jedná o ekologickou vodou ředitelnou barvu. Do této směsi je přidána sůl, gentellur a asi ještě dalších 20 chemikálií z Mengelevovy tabulky prvků. Výroba drůbežího separátu je technologicky vysoce náročná, při které musí být dodržovány přísné hygienické normy. Každých 5 minut je linka na výrobu separátu čistěna savem a výsledný produkt je balen do trinitroigelitu. Zpracování separátu je nejen pravidelně kontrolováno potravinovým ispektorem, ale též tajnou službou BIS Brother.

Využití výrobku[edit | edit source]

Výsledný výrobek má široké využití. Používá se na výrobu kuřecích párků, národních párků, salámů, vlašského salátu, leča, hamburgerů a celé řady dalších potravin. Někdy se stane, že separát sublimuje a nehodí se k potravinářským účelům. V tomto případě se již neobarvuje a používá se jako šedá montážní pěna. Mezi české výrobce, kteří drůbeží separát nejčastěji používají, patří např. Kostelecké uzeniny nebo Hamé Kunovice.

Galerie[edit | edit source]