Obžerství

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fatlady.jpg
Fatdavid.jpg

„...Som hladný ako sviňa a ty kúzelná skriňa, čo ma drží nad vodou...“

- Těžkej Pokondr

„Nabíral sem hmotu a teť bych měl začít tvarovat“

- Neznámý kulturista

„Hubení lidé mě fakt štvou! Obzvláště, když říkají věci, jako: "Víš, já se prostě někdy zapomenu najíst." No, už jsem zapomněla, kde bydlím, kam jsem zaparkovala auto nebo třeba kam jsem dala klíče. Ale nikdy, NIKDY se nezapomenu najíst. Musíte být tak trochu blbí, abyste se zapomněli najíst, ne?!“

- Halina Pawlowská

Obžerství bylo původně pojmenováno podle českých svátků konzumu a obžerství, kdy Češi obětují Satanovi živé kapry. Tyto si obvykle nechávají rituálně popravit profesionálními vrahouny z rybářského cechu, a večer je pak společně požírají (staročesky: obžírají), otrlejší pak vraždí nevinnou rybu v rodinném kruhu. Ubodání kapra či jeho ubití paličkou na maso často předchází několikadenní mučení němého tvora v chlorované vodě ve vaně. Nejzvrhlejší čeští satanisté vypouštějí ztýranou rybu do Vltavy, kde v bolestných křečích umírá rozežírána koncentrovanými chemikáliemi po několik dlouhých dní (kapr vypuštěný do brněnské řeky Zvratky hyne již po 15 vteřinách).

Kromě požírání nedopečeného krvavého kapřího masa hltají o vánocích Češi hromady bramborového salátu, cukroví, čokolád, bramborových lupínků a křupek. Jakmile se Češi poněkud vzpamatují z vánočního obžerství, pořádají v masovém měřítku zabíjení a požírání vepřů. Nejoblíbenější jsou různé mleté masové směsi v prasečích vnitřnostech, vařená hlava a tučné vařené nohy.

Obžerství všedního dne[editovat | editovat zdroj]

Obžerství se však Češi věnují i během roku. Ve svých domovech chovají množství rozličného zvířectva, jako králíky, slepice, kachny, husy, holuby, nutrie, pštrosy, kozy, ovce a další dvou- i čtvernožce, které během roku požírají, sice ne v míře takové jako o vánocích, avšak přesto v rozsahu jinde v Evropě nevídaném.

K obžerství není třeba pouze masa. Aby bylo obžerství úplné a dokonalé, nutno přidat něco knedlíků (asi 8 - 12), v nouzi brambor (3/4 kila stačí), v ještě větší nouzi rýže (aspoň 2 hrstě), a v době nejnovější Češi za pomoci svého bratrského národa Vietnamského, který si v obžerství s Čechy nezadá, sahá středoevropský hříšník po asijských nudlích, kterých do sebe dokáže nasoukat celé kilometry (zatímco subtilní Vietnamci obvykle zvládají pouze hektometry).

Zvláštní kategorií vyznavačů obžerství jsou vegetariáni. Ti se specializují například na luštěniny (denně až 5 kg), následkem čehož jsou obzvláště výkonní ve vypouštění prdů, čímž zvyšují kvalitu ovzduší v Česku.

Inovativní přístup kosmopolitní[editovat | editovat zdroj]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Obžerství na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Češi jsou známi neobyčejnou vynalézavostí, které se projevila i moderní formě obžerství všedního dne. Protože asijské nudle, ač velmi dlouhé, jsou přece jen pro profesionálního obžeru příliš tenké a málo vydatné, Češi je zkombinovali s řeckým Gyrosem, italským kečupem a tatarskou omáčkou (která je ostatně původu francouzského). Tento pokrm vydatně zalévají českým pivem, v případě že jsou nuceni po obědě řídit americkou coca-colou.

Touto kombinací se Češi dostali na první místo v potravní globalizaci. A globalizace, jak obecně známo, je jedním z nástrojů Satanových.


Švejk2.jpeg „Ty jsi ale zatracená nenasytná svině. Vojáka před gefechtem vůbec nemají krmit, to už nám před lety vykládal ve škole hejtman Untergriez. Ten nám vždycky říkával: ,Kluci zatracený, kdyby došlo někdy k válce, přišlo se do gefechtu, né abyste se před bojem přežrali. Kdo bude přežranej a dostane ránu do břicha, tak bude hotovej, poněvadž všechna supa a komisárek po takovej ráně vylezou ze střeva, a takovej voják je hned hotovej na zápal. Když ale nemá v žaloudku nic, tak taková rána do břicha je pro něho jako nic, jako když štípne vosa, jedna radost’.“
Švejk, III/4 - Marschieren marsch!
Baloun.jpg „Já rychle trávím, u mě toho v žaloudku nikdy mnoho nezùstane. Já ti třebas, kamaráde, sežeru celou mísu knedlíků s vepřovou a se zelím, a za půl hodiny víc ti ze všeho toho nevyseru jak tak na tři polívkový lžíce, vostatní se ti ve mně ztratí.“
Švejk, III/4 - Marschieren marsch!

Hymna obžerství[editovat | editovat zdroj]

Známá cajzlovská dvojice Těžkej Pokondr vytvořila hymnu obžerství pod názvem Skriňa čo ma drží nad vodou. [1]


Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020