Radek Duda

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Hráč číslo 69 Radek Duda

Na přechodu pro chodce,
drtí Duda důchodce.

Drtí, drtí, drtí,
důchodce se vrtí,
neunikne smrti.

Černé brýle, bílá hůl,
byl to drsňák, neuhnul.

Radek Duda se tváří být českým hokejistou, momentálně působícím v mužstvu HC Bory Plzeň, i když okresní soud v Karlových Varech bude jednat o jeho případném hostování v týmu HC Pankrác.

Dětství a mládí[edit | edit source]

Malý Radek byl od útlého dětství vychováván ve skautském duchu a rodiče si přáli mít z něj druhého Mirka Dušína. Malý Radeček chodil do oddílu, kde pod vedením penzionovaného pedagoga plnil bojové hry a lovil bobříky. Podle neověřených, ale věrohodných informací ho tento penzista zneužíval, což vedlo k Dudově pozdější gerontofobii, která se několikrát projevila při jednání s osobami v důchodovém věku.

Vedle lovení bobříků už od dětství lovíval Radeček i kanadské body v touze státi se hokejistou. Trenér mu bohužel nedával na ledě příliš místa, ale malý Radek si vždy uměl poradit a v duchu fair play si to s trenérem v šatně vyřídil.

Sportovní kariéra[edit | edit source]

Radek Duda hraje na dudy

Plivanec na Moravce

V březnu 2002 při utkání proti Vítkovicím plivl do tváře Davidu Moravcovi.

Hadamczik je šišlavý Polák

S reprezentačním koučem Aloisem Hadamczikem nemá dobré vztahy od doby, kdy ho po zápase s Vítkovicemi označil za šišlavého Poláka.

Obvinil Řezníčka

Po odchodu z Plzně v roce 2002 obvinil obránce Josefa Řezníčka z prodávání plzeňských zápasů. Ten chtěl tehdy na útočníka podat žalobu.

Potyčka s dospívajícím fandou Vsetína

Na konci roku 2005 po zápase ve Vsetíně napadl místního dospívající fanouška, kterému přerazil zub.

Napadl Kudrnu

V říjnu 2002 během utkání Plzně s Libercem udeřil hostujícího Jana Kudrnu při závěrečném podávání rukou. „Dostal jednoho výchovného lepáka, aby to příště nedělal. On ví, co“, řekl tehdy Duda.

V šatně zbil Čakajíka

V roce 2003 se po konfliktu na ledě libereckým obráncem Martinem Čakajíkem Duda svého protivníka ještě „navštívil“ v kabině. „Začal se hádat a dal mi pěstí,“ popisoval bek. Duda všechno popíral, ze lži ho však usvědčil videozáznam z průmyslové kamery.

Zbil řidiče Avie

Během letní přípravy v Českých Budějovicích, kdy celý tým jezdil na kole, mu vjel do cesty řidiči Avie a zabrzdil, čímž Dudu naštval. Tak řidiče vytáhl z vozu a namlátil mu. Klub s ním poté rozvázal smlouvu.

Bitka se spoluhráčem

Při angažmá v Českých Budějovicích v listopadu 2008 se popral při tréninku se spoluhráčem Milanem Gulašem. Oba soky museli roztrhnout ostatní hráči. Duda se k incidentu nechtěl vyjadřovat, Gulaš však v následujícím utkání nenastoupil a měl viditelný monokl pod okem.

Facka Růžičkovi

Při podávání rukou po zápase nafackoval slávistickému útočníkovi Vladimíru Růžičkovi. „Když to neudělá jeho táta, musím já,“ vysvětloval Duda.

Na přechodu pro chodce

V roce 2011 v Karlových Varech zmlátil na přechodu důchodce, který si dovolil protestovat, že mu nedal přednost.

Veřejnost[edit | edit source]

Radek Duda zkrátka všechny udivuje svou ušlechtilostí, čestností, pravdomluvností, fér hrou a zejména inteligencí. Proto jsou jeho největšími obdivovateli obyvatelé města, kde to intelygencí přímo přetéká, tj. Plzně, o které je známo, že lidskou inteligenci působí tak blahodárně, že i průměrně až podprůměrně inteligentní člověk může v Plzni vystudovat vysokou školu za tři měsíce. A to už je co říct!

A fanoušci místního hokejového mužstva ŠkodaKeramikyProIndiány Pilsen 1929[1] jsou celorepublikovým příkladem slušnosti, čestnosti a zejména zdvořilosti a vybraného chování, hotoví Mirkové Dušínové. Jako doklad uvedeme některé vybrané pokřiky:

Ty jeden ***, ***, ****...
Bite je, ty ***
Vy *** *** ***
Modrobílá Plzeň.
Sen každýho poláka, zabít Dudu ču**ka!

A to bude asi tak všechno. Víc už tam opravdu neuslyšíte.

Poznámky[edit | edit source]

  1. Číslo patrně udává celkovou hodnotu IQ mužstva včetně realizačního týmu.
Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020