Mona Barthelová

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mona Barthelová právě zahrála svou osmdesátou šestou nevynucenou chybu v zápase

Mona Barthelová (narozena 19. července 1990 v Bad Segebergu) je německá rádoby profesionální tenistka, nejspolehlivější mrvička tiketů, rektorka fakulty Telepatie a autorka trilogie "Jak přivést člověka na mizinu". Do této globálně populární hry, tedy tenisu, přinesla Mona nový specifický herní styl, který je spojen s prvky telepatie. V praxi to vypadá tak, že Němka na kurtu pouze strnule stojí a telepaticky posílá míčky svých soupeřek do autů. Liška podšitá však ve škole asi nedávala pozor a tak ji to příliš nejde. Ve své dosavadní antitenisové kariéře vyhrála na okruhu WTA jeden turnaj ve dvouhře. Šlo však jen o prostou náhodu. V rámci okruhu ITF pak získala pět titulů ve dvouhře a jeden ve čtyřhře. I zde se ovšem jednalo o tituly získané díky solidárnosti soupeřek, které se na podprůměrných turnajích dohodly, že se smilují nad vizáží německé královny přehlídkových mol a darují ji turnajové vavříny. Sponzorem Mony je kromě sportovní značky Adidastaké kosmetická řada Clean & Clear aneb "a máš to vychytaný!".

I takový je tenis[editovat | editovat zdroj]

A že to má Mona skutečně "vychytaný" dokazuje také přehled jejich úspěchů, jejichž výčet se rozrůstá stejnou rychlostí, jako akné na jejím těle. Barthelová je novopečenou mistryní světa v počtu servisů letících za základní čáru, několikanásobnou mistryní galaxie v počtu dvojchyb zahraných ve shodách a v neposlední řadě také držitelkou rekordu v počtu gemů, ve kterých jakožto servírující hráčka, vede 40:0 a nakonec o hru přijde. Titul šampionky v počtu zahraných nevynucených chyb v setu je samozřejmostí a odhaduje se, že tyto hodnoty už v budoucnu nebudou překonány. Už tak dosti široký výčet fenomenálních ocenění bude podle předpovědi Vlasty Plamínka rozšířen v roce 2013 o titul MISS Deutschland. Barthelová si je svých úspěchů dobře vědoma a komentuje je se slovy: "Jsem strašně štastná, že se mi to povedlo. Může to tak vypadat, ale zahrát pět dvojchyb v jednom gemu není vůbec jednoduché. Člověk se vždy musí dostat na servisu do vedení 40:0, aby pak mohl hrát dvojchyby i přes shodu. Zároven je potřeba to příliš nepřehánět, jelikož mi dvojchyby občas nezapočítávají do chyb nevynucených. Ty si musí člověk leckdy nahrát až ve výměnách. Občas však foukne vítr a míček mi bohužel přistane na čáru. Ale i takový je tenis," svěřila se s mírným povzdechem Barthelová.

Mona při předávání ceny Kopyto roku 2012

Dlouho si tenisová veřejnost myslela, že za zhoršením výsledků stojí rozchod! Psychika hraje v tenise velkou roli, o čemž by mohl vyprávět třeba Brit Andy Murray. Ten po svém rozchodu s dlouholetou přítelkyní zaznamenal v lonském roce výkonnostní propad. Barthelová však podobnou situaci odmítá. "Ne, opravdu nikoho nemám. Nabídek a milostných psaníček dostávám denodenně desítky, na grandslamech i stovky, jsem ale příliš náročná," říká se vztyčeným prstem Barthelová a důrazně tak vystavuje stopku dalším případným nápadníkům. Deník AHA však přišel se zjištěním, že to není úplná pravda. Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, se s Němkou v posledních dnech rozešel servis, forhend i bekhend.

Skromné stvořeníčko[editovat | editovat zdroj]

Nad počínáním Barthelové si mnou ruce zejména bookmakeři sázkových kanceláří. "Mona je naše zlatíčko, sype nám do pokladnice tuny dukátů" říká Michal Hanák z Fortuny. Barthelovou si oblíbil také Karel Vopička z Expektu: "Už jsem se bavil s generálním, že bychom jí jako dar zaplatili plastiku. Šéf to schválil, avšak Mona se nechala slyšet, že nemá zájem a je se svým vzhledem spokojená. Je to skromné stvořeníčko," uzavírá Vopička.

Spekuluje se rovněž nad tím, zda jsou pravdivé informace o tom, že to bude právě Barthelová, kdo na nadcházejících Olympijských hrách v Londýně zapálí olympijský oheň. Jisté však je, že ho o měsíc později vlastním tělem uhasí. Poté už bude pouze válet sudy v pekle, kde na ní čekají podobní mistři ojebávačského řemesla, jako pánové Massu, Kamke nebo Volandri. Budiž ti zem těžká.


Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020