Opice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Je-li někdo ve stavu silného alkoholového opojení, motá se, padá na zem strháje s sebou veškeré okolí a ničivše jej, huláká a bez špetky muzikálnosti prozpěvuje na vší okolí, je jeho diagnostika jasná - má opici.
Šmejd nebo chudáček?

Opice mají údajně být vyšší primáti. Dělí se na nadčeledi ploskonosí, úzkonosí a hominoidi, což nás ale pro tuto chvíli ani v nejmenším nezajímá. Ovšem nejhorší jsou ti hominidi.

Co jsou opice zač?[edit]

Ve skutečnosti byly totiž opice stvořeny jako ztělesnění všeho špatného, ztělesnění všeho, co je ošklivé a škodí okolí, jako ztělesnění odpornosti a zla. Nebo možná nebyly stvořeny, nýbrž vystoupily z jam pekelných, aby zlo na zemi páchali, jak se píše v Rudolfově evangeliu, které bylo vyřazeno z Bible, poněvadž (citujeme závěrečnou zprávu Nikajského koncilu) zlé bludy v srdce lidské vrhá a dílo boží znevažuje, morálku člověčí převrací a pouto s hospodinem přervati se snaží.

A šedesátého šestého roku po stvoření, šestého měsíce toho roku, se v zemi Makabejské otevřely jámy pekelné a z temných hlubin zemských vystoupily stvůry malé, chlupaté, vřeštící a vůbec veskrzé tak zlé, že jejich jediným přáním bylo na zemi zlo činiti, dílo Boží ničiti a ovzduší svými větry otravovali. I spatřil je lid izraelský a pravil: "hle, ti roztomilí chudáčci, pojďme se o ně starat a jim dobře činiti!" A tak činili a Bůh nikterak nezasáhl, protože stále dlel na dovolené na Mallorce, tvrdíce, že švédským stolům žehná.
Opice, labužnicky si užívající své vlastoručně balené cigáro.

Opice se chovají jako banda ožralů. Jsou horší než zdivočelý výlet mateřské školky. Jsou horší než zájezd německých důchodců. A co víc, na všechny své hříchy a prohřešky jsou extrémně specializované, mrchy jedny. Ukažme si to jasně a přehledně:

  • Brutalita, agrese, vandalismus - na tyto činnosti se specializovaly gorily, velké černé mrchy, které v tlupách táhnou savanou a likvidují vše, co jim přijde pod pěsti. Ano, pod pěsti, ty jsou totiž přirozeným stavem jejich předních končetin a gorily musí vyvinout nemalé úsilí, aby ztuhlé pěsti rozevřely a přešly k nějaké mírnější aktivitě.
Plakát k filosofickému dokumentu Planeta opic, který se snažil ukázat pravdu, a proto musel být natočen jeho bezduchý remake.
  • Vychytralost, potměšilost, sobectví - přesně to je denním chlebem chlupatých bídáků, zvaných šimpanzi, zvláště těch, kteří se zcela zištně nechávají využívat na různé výzkumy. Samozřejmě vědcům nikdy nepřiznají svou vysokou inteligenci, zato budou nadšeně mačkat tlačítka, když za to dostanou ovoce, cigarety a alkohol. Šimpanzi jsou navíc jediné opice, které mezi sebou vedou války a zcela běžně se navzájem okrádají jen za účelem vlastnictví samotného.
  • Nezřízená sexualita - opice bonobo, prý nějaká odrůda šimpanzů, souloží prakticky neustále, žijí v utopické společnosti bez válek a vlastnictví, za vše si mezi sebou platí sexem, veškeré konflikty řeší sexem, a sexem se také zdraví. Hřích na třetí.
  • Lenost a likvidátorství - orangutani dělají jen tři věci - jedí, odpočívají a staví si postýlky z listí a větviček. To by nebylo nic extra, jenže oni si je staví každý den znova. Další a další, nové a nové, den co den. Tisíce čtverečních kilometrů pralesů už zmizelo, rozlámáno a otrháno, přetvořeno v orangutaní postýlky. A ne jen tak ledajaké, pětinu ostrova Jávy pokrývají torza stromů, pospojovaná až sto metrů širokými mnohoposchoďovými paláci z list a větví.

Nejhorší skutek opičího plémě - člověk[edit]

To, že člověk pochází z opic, je obecně tradovaná pravda. Jenže už málo se ví, kdo za to může. Slepá evoluce? Ani náhodou, viníkem vzniku člověka z opic jsou - opice! Už nevěděly, jak uškodit světu víc, tak se vyvinuly. Vznikl homo sapiens sapiens, který vynalezl těžbu, průmysl, kořistnické zemědělství a kožešinový lov. Zrůdný zločin, za který by měla být proti všem opicícm vedena genocida. Jenže to by ji musel provést někdo jiný než lidé, kteří o svých předcích tvrdí, že jsou roztomilí, chovají je ve svých zoo a nezištně krmí banány.

Člověka tato teorie staví do role nebožáka, který byl stvořen za účelem ničení vesmíru a není tedy vůbec jeho vinou, že tak činí. Takto smýšlející mravouci také tvrdí, že nemá smysl se účelu svého stvoření bránit, ba naopak, když už to tak je, tak by si lidé měli vše užívat.

Apokryfní a jistě lživá teorie[edit]

Ano, roztomilé opičky jistě za nic nemohou. Slečna s opicí vedle opice by mohla vyprávět.

Někteří tvrdí, že je vše jinak, že opice, chudáčkové malí, se vyvinuly z lidí a tedy logicky za nic nemohou. V omylu žijící vědci tvrdí, že důkazem této teorie je spousta věcí, které s námi mají opice společné, jako již zmiňovaná agrese, sexualita, lenost a požitkářství.

Nám je ale jasné, že celá tahle aniciativa opičky-jsou-chudáčci je marným bojem ekologických aktivistů, kteří by nejraději sami žili v pralese, stavěli si tam postýlky a za jídlo platili sexem.

RedDwarf2.jpg „Kocour: Jóóó, to jsi ty! Ale opičáku (ležící Lister), ty seš marod, maród, bezmocnej a v bezvědomí. Kdybys nebyl můj přítel, stopil bych ti boty. Čas na sváču. Chehé, tudy! (Tančí pryč) Ouu, jéééé.“
Kocour, díl 5. Sebevědomí a Mindrák