Lehčítko

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Google uncyc.jpg Lehčítko na googleTohle je nejlepší článek na téma „Lehčítko“ na celým internetu.
Canon.png Zde chybí fotka.
Nestihli jsme lehčítko vyfotografovat předtím, než uletělo.

Lehčítko je pravým opakem těžítka. V praxi to znamená, že když máme na stole nějaké dokumenty a je bezvětří, nepotřebujeme je ničím zatěžovat, protože je vítr nerozfouká. Kdybychom však použili lehčítko, rázem bychom měli dokumenty rozházené po celé místnosti.

Jako lehčítko se nejčastěji používá balónek naplněný heliem či v ideálním případě dokonce vakuem, na který dokumenty připevníme, v nouzi postačí obyčejný ventilátor.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Da Vinciho náčrtky, které bohužel k sestrojení funkčního lehčítka nevedly.

První a základní nárysy lehčítka navrhl již známý vynálezce Leonardo da Vinci, ale nikdy se mu nepodařilo zkonstruovat funkční lehčítko. Pořádné a plně funkční lehčítko sestrojil až Ing. A. Lahola, bratr legendárního Henryka Laholy dále jen JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Negr., Bc. Henryka Laholy, DrSc., multi dr.h.c., kardinála českého, sedmého markraběte moravského, etc. etc. etc. který, jak všichni známe, ví všechno a vidí všechno. On sám o lehčítku prohlásil:

Přestože má můj bratr pouhý a jediný titul, dokázal na svět přinést tento geniální vynález. Odpouštím mu tímto vlastnictví pouhého jedináčka, i když se stejně domnívám, že by měl vystudovat ještě alespoň tři školy.

Nové projekty[editovat | editovat zdroj]

Jak bylo zjištěno, pracuje se na tajném Projektu lehčítko – v podstatě se jedná o vývoj koncentrované látky, která je lehčí než vzduch a je Zemí odpuzována větší silou. Využití je zřejmé zejména při přenosu těžkých břemen. Stačí nasypat, nalít, přidat atd. lehčítko a objekt se stane lehčím. Můžou využívat i lidé s obezitou. Takže očekáváme zájem především v USA.

Zásobovači Necyklokrámu již jednají o případných dodávkách, měl by to být předvánoční hit.