Obří chobotnice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Chobotnice, Národní knihovna

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.


Obří chobotnice jsou velké chobotnice, které pravděpodobně náleží mezi příšery. Myšlenka o mimozemském původu byla zavržena po přečtení několika odborných knih. Nejde o žádnou třídící skupinu.

Spíše jde o bájná stvoření, ale část jich je skutečná.

Vybrané záznamy o obřích chobotnicích[edit]

Červený stín v Grónském moři[edit]

20. června 2004 spatřili grónští rybáři pod vodní hladinou rozostřený červený stín. Po několika vteřinách zjistili, že visí ve vzduchu a že je jejich lodička plná podivných přísavek a jakýchsi chapadel. Po dlouhých hodinách loď opět dosedla na hladinu a záhadný tvor s přísavkami, s chapadly a s rozostřeným červeným stínem odplaval. Když přirazili ke břehu, všimli si, že u nich zůstala jedna přísavka. Pomyslili si, že šlo o více tvorů. Zrodila se domněnka o dosud neznámém, zvláštním společenství. Na velkém kytovci, patrně kosticovci, který byl červeně zbarven pro nános ruduch, cizopasili doutníkovité ryby. Na nich pak cizopasili ještě larvy mlžů.

O poznání chytřejší přírodovědci později přišli na nesprávnost této domněnky. Správně vyvodili, že šlo o jednoho velkého tvora. Pak vylosovali, kam ho zařadí. Soutěžily mezi sebou lístky s nápisy: hlavonožec, kytovec a řiťolezec. Poslední lístek doplnil vtipný vědec pro zábavu. Byl vylosován celkem čtyřikrát, než přišla řada na hlavonožce.

Napadení rybářské lodi obří chobotnicí v Norském moři[edit]

Obří chobotnice napadá rybářskou loď a jistou ženu.

20. června 2004 napadlo švédskou rybářskou loď v Norském moři štíhlé stvoření s dlouhými chapadly opatřenými tisícerými přísavkami. Postupně vyházelo z paluby veškerou posádku. Prý se náramně dopálilo, když zjistilo, že se ještě několik lidí ukrývá v podpalubí. Nakonec mu došla trpělivost a roztříštil celou loď svými mohutnými chapadly. Pak spokojeně odplulo. Jediný námořník přežil, aby mohl vše vyprávět.

Zlí jazykové tvrdí, že jde o hloupost, neboť podobný tvor byl viděn ve stejnou dobu v Jadranu. Nejde přeci, aby se rozdvojil. Ještě horší jazykové říkají, že si námořník vše vymyslil, aby pošpinil už tak špinavé jméno nebohým hlavonožcům. Obyčejní jazykové soudí, že šlo o obří chobotnici.

Vzdušná chobotnice nad Austrálií[edit]

Balonek?

20. června 2004 se nad malým australským městečkem vznášela jakési podivné předměty. Když se snesly blíže k zemi, lidé rozeznali chapadla a jedno komorové oko. Jeden chlapec s kuličkovou pistolí na ně zamířil, a vystřelil na ně. Všechna se začala zmítat a trhavě se pohybovat. Zlí jazykové tvrdí, že šlo o balonky tvarované do podoby chobotnic. Jisté je, že odporný čin chlapce zůstal nepotrestán.

Zajímavosti[edit]

  • Dosud bylo pořízeno jen málo obrázků obřích chobotnic. Mnozí soudí, že žádný.
  • Obří chobotnice jsou podle mnoha přírodovědců velmi zajímavé.
  • Obří chobotnice jsou pravděpodobně mírumilovná přátelská stvoření. Možná jde i o býložravce nebo o opylovače. Jistě jsou velmi chytré.
  • Obří chobotnice patrně nesnáší lidi. Jistý vědec se nechal slyšet, že není divu.

Související články[edit]

Vnější odkazy[edit]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Hlavonožci na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png