Hlavořiť
Hlavořiť je fylogeneticky velice mladá část těla, která se objevila u mnoha druhů živočichů těmi nejprimitivnějšími počínaje a druhem Homo sapiens (a jeho poddruhy) konče. Hlavořiť vznikla spojením hlavy a pozadí, přičemž co se podoby týče, je to na vzhled něco mezi tím. Člověk s hlavořití se na první pohled jeví jako nepříliš pohledný (po moravsku šikovný) člověk, o kterém by se vulgárně řeklo, že je to tzv. "prdelní ksicht". Prvním, kdo použil poprvé výraz hlavořiť byl první dělnický prezident s. Klement Gottwald. Právě on je prvním skutečně historicky doloženým "majitelem" hlavořitě na našem území. Hlavořiť se objevuje u všech národností. Bašmaky počínaje přes Čechy, Američany (pronárod) a další národy konče Židy.
Hlavořiť v dějinách[editovat | editovat zdroj]
Jak již bylo předznamenáno, hlavořiť se na našem území podle důvěryhodných zdrojů objevila až někdy na přelomu 19.-20. století. Dnes je již běžným jevem a nejinak to bylo i v historii. Velice častá byla například u rakouských Habsburků, kde se vyskytovala téměř ve všech generacích. Na 99% je potvrzena u první ženy na rakouském trůnu Marie-Terezie. O této velice náruživé císařovně se praví, že holdovala orálně-análnímu sexu. Habsburkové považovali hlavořiť za rodový znak moci a když se o nich někdo vyjadřoval s výsměchem, se zlou se potázal. Přesvědčil se o tom kupříkladu spisovatel, žurnalista a amatérský kopřanolog Karel Havlíček Borovský. Ten si ve svých básních utahoval z hlavořiti mocnáře Františka Josefa tak dlouho, až vládnoucí moci došla trpělivost a Havlíček byl odejit do vyhnanství v Brixenu. Dalšími z tzv. "modré krve" s hlavořití byli např. Marie Antoinetta, ruský car Ivan Hrozný, britská královna Viktorie nebo stále žijící britský korunní princ Charles.
Hlavořiť jako mocenský prostředek v české politice[editovat | editovat zdroj]
U málokteré skupiny lidí je u nás hlavořiť tak častá, jako právě u politiků a jejich drahých protějšků. Od 2. světové války je u nás hlavořiť chápána jako znak moci ve státě. Všichni máme jistě dobré paměti třeba Miloše Zemana, jehož mohutná hlavořiť poukazovala na jeho nebývalou politickou moc. Ovšem málokdo dokázal na krku nosit hlavořiť tak důstojně a hrdě jako národní hrdina Jiří Paroubek, jenž ji zdědil po svém ujci Klementu Gottwaldovi. Podobně na tom byli jeho ideologičtí souputníci M. Grebeníček, M. Ransdorf nebo V. Filip a zejména MuDr. RSDr. Jarmila Prdelová. Hlavořiť však v politických kruzích není jen doménou levice. Kapitální hlavořiť zdobí i pravicového extrémistu DalíkaMirka Topolánka.