Bašmaci

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bašmacká národní vlajka. Stejnou vlajku používá i sportovní oddíl Dinamo Žiguljovsk
Bašmak zpívající bašmackou hymnu

Bašmaci jsou národnost původně uměle vytvořená Rosťou Hedvíčkem pro členy jeho spiklenecké organizace operující z Brna-Žiguljovska. Ba i dokonce šmakují (Odtud název bašmáci).

Poměrně brzy se ale k bašmacké národnosti začali hlásit i mnohé národnostní menšiny Česka a podle posledního sčítání lidu z března 2001 se k Bašmakům hlásilo 8.4% z 10 230 060 obyvatel Česka.

Z ne zcela vyjasněných důvodů se k Bašmakům přihlásili všichni brněnští Jehovisté. Jediný katolík hlásící se k bašmacké národnosti je kardinál Vlk, z dalších slavných osobností se za bašmaka deklaruje i Moshe Zylbrsztajn (v jeho případě ale není jisté, jestli si jen nedělal bohapustou srandu z Českého statistického úřadu). Bašmacké národnosti je Major Milda.

Azis Veliký si bašmackou vlajkou v restauraci U Pavouka vytřel zadek a posléze ji polil petrolejem a slavnostně spálil na brněnské Návsi Svobody.

Národní hymna Bašmaků[edit]

Na protest proti diskriminaci Bašmaci blokují Brněnské hlavní nádraží
Mnozi se stali namorniky,
kdyz slyseli,
ze kdesi na vzdalenem pobrezi
roste kvet,
jehoz vune cini lidi stastnymi.
Ale ti, co se vratili
o tom nic nevedeli.
Zeptej se tech,
co se nevratili...

Bašmaci zásadně nepoužívají diakritiku, kterou v 15. století zavedl do češtiny Mistr Jan Hus. Podle toho lze snadno odhalit Bašmaky na Internetových diskusích. Bašmacká hymna se zpívá na melodii hymny Svazu sovětských socialistických republik Союз нерушимий.

Členka LMB

Liga mladých Bašmaků[edit]

Po vzoru někdejšího SSM či dnešních Šmoulů, vznikla i LMB. Sdružuje mladé (hranice je 50 let) příznivce Bašmaků a všechny, kterým nejsou bašmacké ideály cizí, ale ještě nejsou dost zralí na vstup do strany.

Google uncyc.jpg Bašmaci na googleTohle je nejlepší článek na téma „Bašmaci“ na celým internetu.