Brněnské hlavní nádraží

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Z Brněnského nádraží běžně létají raketoplány
Odpolední přepravní špička před Hlavním nádražím v Brně. Dopravu řídí příslušníci Armády Brněnské Spásy.
Vlak na brněnském Hlavním nádraží, v pozadí Petrovská mešita
Fanoušci pražské Sparty přijíždí speciálním vlakem na zápas se Zbrojovkou Brno
Žabotlam, nejmodernější vozidlo ČD patří v Hostivaři již ke každodenní realitě, v zaostalém Brně si na něj ještě nějaký ten pátek počkají

Brněnské hlavní nádraží (hantec: Brněnská rola) je kulturně společenská instituce v Brně.

Nádraží bylo postaveno v roce 1848. Na počátku 20. století prošlo přestavbou, v období socialismu bylo ozdobeno dalším vchodem nezměrné historické ceny ze skla a železa.

Funkce[edit]

Hlavní nádraží v Brně plní pro místní domorodce několik důležitých společenských funkcí. Mimo funkcí přepravních je důležitou stravovací institucí v jejichž prostorách domorodci požívají svůj národní pokrm Gábl a své národní pivo Bahno.

Hlavní nádraží je také nákupním střediskem. Lze zde koupit pivo, rum, zelenou, čůčo, trávu, haš, sušené houby, perník, koks, herák a tatranky.

Poskytuje cestujícím řadu nadstandardních služeb, které na jiných nádražích (například v Liptákově) nemají: sex, homosexuální sex, nekoitální sex, orální sex, anální sex, sadistický sex, pedofilní sex, masochistický sex, dominantní sex, submisivní sex, fetišistický sex, násilnický sex, virtuální sex a mimo to také sex. V jeho prostorách lze pořídit i služby vymáhání dluhů, topení konkurentů ve vodě i fekáliích, ztýrání manželky, zmlácení manžela, nakládačku šéfa, strašení tchýní, vyhrožovací služby a rovněž servis pyromanský.

Nádraží je rovněž centrem intelektuální zábavy. Své služby zde nabízí Dz Gembl Centrum of Brno, v němž lze prohrát libovolně velkou sumu, muzeum Standy Lokotky se stálou expozicí použitých prostěradel lůžkových vozů, v suterénních prostorách je výstava Homošit

Nádraží je hlavním shromaždištěm Klubu brněnských somráků a obžungrů, kteří sem proudí nejen za výdělkem (žebrota), ale i za kvalitní zábavou (strašení cestujících, otravování na záchodě, pospávání v koutě).

Brněnští Jehovisté nádraží navštěvují velmi často za účelem odchytu labilních jedinců, které oblbují svými kecy, cpou jim časopisy a zvou na své sedánky.

Chodí sem i městští a státní policisté, kteří zde nacházejí rychlý sex, levné pivo, pervitin zdarma a jiné kratochvilné příjemnosti.

Pravidelnou sportovní událostí je Rozjezd nočních linek v Brně, který startuje u hlavního nádraží několikrát za noc. Tento závod všemožných autobusů, kočárů, dostavníků a pohřebních vozů přitahuje větší zájem sportovních fanoušků, než zimní olympiáda v Praze.

Na nádraží několik posledních let oznamoval zpoždění vraků oblíbený hlas Vency Knopa, odkud byl v dubnu 2015 vykopnut trapnou Andulou.

Nové hlavní nádraží Brno[edit]

Brno plánuje výstavbu Nového Brněnského nádraží. Aby se na něj nestahovali současní somráci, rada města se ho rozhodla postavit co nejdále od centra, uprostřed močálů v oblasti Komárov. Nové nádraží bude mít i speciální rampu pro ulehčení nástupu žab, pulců a dalších vodních tvorů.

Slavní cestující[edit]

Brněnským nádražím prošla v jeho historii řada slavných osobností.

Marie Kabrhelová viděla brněnské hlavní nádraží pouze jednou z autobusu Praha-Brno. Staré autobusové nádraží bylo sice pouhých pár minut pěšky od Hlavního nádraží, Marie Kabrhelová je ale odmítla navštívit a pospíchala na nejbližší šalinu, protože se nemohla dočkat až dorazí do restaurace U pavouka, kde doufala osobně potkat Azise Velikého (tehdy studenta Vojenské akademie Antonína Zápotockého v Brně). Tím, že odmítla povinnou zdvořilostní návštěvu Hlavního nádraží (v Brně je to považováno za slušnost), urazila všechny domorodce. Jako první ji po právu ztrestal pingl U pavouka, který jí namísto požadovaného boršče předložil obyčejný oukrop, který jí pak ale účtoval v plné výši dražšího boršče. Marie Kabrhelová si srdce Brňanů nikdy nezískala.

Známou osobností je také hrabě Kounic. Na počest hraběte Kounice byl poslední volný pár kolejnic na 5. nástupišti brněnského hlavního nádraží přejmenován na "Kounicovy koleje".

Aštar Šeran byl na brněnském hlavním nádraží pouze jednou, aby si zde koupil hašiš od Nguyena Ahmeda Alibabova. K transakci nedošlo, protože mu cestu zkřížila Zoja Kosmoděmjanskaja. V té době již odkojila jak Václava Klause, tak Miloše Zemana a její prsy dosáhly tak kolosálních rozměrů, že nebohý Aštar při jejich zahlédnutí málem přišel o rozum. Popadl výtisk Strážní věže, který uzmul jednomu z postávajících Jehovistů, skryl do něho svou tvář a uprchl z budovy ven. Později nádraží proklel a prohlásil ho za sídlo samotného ďábla.


Nádraží ČD.jpg NÁDRAŽÍ
Brněnské hlavní nádražíNové brněnské nádražíDvoupatrové nádražíNádraží Františka Josefa I.
LampárnaPohlavní nádražíNádraží SmíchovVršovické nádraží


První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek

Mocnářství RU.jpg
   v  d  e
Rakousko-uherský kosmický program
Wappen Ungarische Länder 1867 (Mittel) cropped.png
Projekt Marie TerezieRaketoplán NecyklopedieMezinárodní vesmírná staniceHavlův kosmický teleskop®Vesmírná sonda KeplerKosmická loď Generál Windischgrätz

Rudolf II.Giordano BrnoJára CimrmanAlbert Einstein
Brněnské hlavní nádražíDevátá sloka císařské hymnyVysokorychlostní železnice v Rakousko-Uhersku

Šotoušov hl.n.
Čekej, debile Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSŽDCUNŽC

Pozor, sloup Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovPohlavní nádražíTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Už se plazíme! "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831843844854Bobina

Vítejte do světlých zítřků! Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Tak dlouho čekali, až zkameněli.. Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCity ElefantCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů