Láhev na zalévání kolejí

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Láhev na zalévání kolejí na googleTohle je nejlepší článek na téma „Láhev na zalévání kolejí“ na celým internetu.
Merge-arrows.png V tomto článku se mísí Voda a Hovno.

A teče to na koleje.

Láhev na zalévání kolejí (též RWC - Rail Watering Can, zkráceně WC) je zařízení, které odvádí Vaše exkrementy na koleje. Hojně jej využívají ČD, RegioJet, Sračkoexpres a další borci.

Nejčastějším problémem je ucpání hovnem. Pak je třeba WC vykartáčovat, jako na obrázku 2.

Vývoj[edit]

První doložený WC je datován roku 1596, kdy jej vynalezl sir John Harrington pro Alžbětu I. Poté koncept WC procházel mnoha změnami, ale stále byl sužován problémem, že nebylo možno tuto technologii uplatnit v železniční dopravě. Už se zdálo, že WC budou na hovno, když začalo ubývat uhlí. Pára z parních lokomotiv koleje zvlhčovala dostatečně, ale elektřinou namočíš hovno. Nejprve se SŽDC pokoušely koleje namočit pomocí malých červených vozidel MUV (zřejmě Maximální umocnění vlhkosti). Vyrobilo se i nemalé množství fekálů pro provoz na kolejích. Stejně jako cisternové vozy ale byla MUVka příliš nápadná. Uchytil se až nápad umístit WC do osobních vlaků. ONI pak urychleně zajistili přestavbu všech 1000 kusů MUV na pracovní traťová vozidla a cisternové vozy přesunuli do vlastnictví k tomu určené synštiné společnosti ČD Cargo.

Výroba[edit]

WC nemá nikdo patentovaný. Výrobu proto v současnosti provádí ONI.

Jestli chcete, klidně si ji můžete vyrobit sami.

Provoz[edit]

Fungoval už odedávna. Faktem ale je, že v prasinci 2014 byly koleje plné sněhu. Po pokropení nejdůležitějších úseků, které obsluhují třeba vlaky v trase Košice - Praha hl. n. - Mnichovice - Tábor-Čápův Dvůr - České Budějovice j. zast. - LublaňExquisite-kmixdocked mute.png, následovaly lokální sítě po celé ČR, aby ČD nemusely řešit, co bude Andula žvatlat teď. Aby se z toho někdo neposral (a nebylo to tak na zamrzlých kolejích ještě horší), byly po úvaze na nejvyšší kategorie AC dosazeny vozy vlajkové řady 810. Ty jsou totiž silnější než nějaká elektrická slabota, nejsou závislé na nějakém hloupém drátu pod napětím a tak se z toho ledu nepodělají a koleje pod nimi tím pádem mrznou hůře. Použité verze šukafonu bohužel hlásič zastávek nemají a Andula se ani tady nemůže vypovídat.

Část WC se provozuje se výhradně v zimě, protože je v letních vedrech nesmysl vyhazovat splašky na koleje, neb stejně uschnou. Ve vetšině vlaků v ČR to ale i v létě smysl dává - z místních spojů totiž mrazí.

Jak už bylo řečeno, kropení dopravních kolejí se provádí za pomoci vlaků s nevakuovými WC. (Ty vakuové se používají ke kropení dep nebo odstavných či manipulačních kolejí.)

Výhody[edit]

  • V kupé to tolik nesmrdí
  • Velice levné
  • Podpora traťového porostu

Nevýhody[edit]

  • Koleje lze kropit maximálně ze čtyř míst vlaku
  • Relativně časté ucpávání
  • „Nikdo neni dokonalej.“
- Inženýr se zaměřením na filosofii
Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
Šotoušov hl.n.
Čekej, debile Dopravci a údržba

ArrivaČerná díraLEO ExpressRegioJetSŽDCUNŽC

Pozor, sloup Infrastruktura

Bajkalsko-amurská magistrálaBrněnské hlavní nádražíDopravní podnik města BrnaDvoupatrové nádražíLampárnaLehkokolejná dráhaNádraží Františka Josefa I.Nové brněnské nádražíPražský SemmeringNádraží Praha-HolyněNádraží SmíchovPohlavní nádražíTěžkokolejná dráhaRak-Uh koridoryVršovické nádraží

Už se plazíme! "Přidělené" řady

380451452471680809810811830831843844854Bobina

Vítejte do světlých zítřků! Technologie

AndulaBezdrátový přenos energieNaklápění jednotkyDvoupatrové nádražíKritická rychlostLáhev na zalévání kolejí
NajbrtProtihlukové stěnyVáclav Knop

Tak dlouho čekali, až zkameněli.. Kuriozity

AsiaCityIveta BartošováCity ElefantCestující do Tel Avivu bez šátku na kufruHomeless RallyeJízdní řádKategorie vlakůKultura cestování
Standa LokotkaTeologický výklad jízdního řáduTerminál 3: Vzpoura strojů