Babeta Airbag

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Babeta Airbag.jpg

Babeta airbag je zařízení pasivní bezpečnosti používané zejména na malých motocyklech Jawa a fichtlech do obsahu 50 cm. Jedná se o vak, který se v případě nehody nafoukne před pasažérem a zbrzdí náraz jeho těla, které by jinak mohlo zranit či roztříštit řídítka, zvonek či jinou část motocyklu. Ze statistik vyplývá, že Babeta airbag podstatně snižuje riziko smrti či vážného zranění motocyklu.

Po úspěšném zavedení povinnosti nenosit na malém motocyklu přilbu, bude nové nařízení o povinném vybavení Babeta airbagem platit od 1. srpna 2008. Pro většinou nemajetné majitele těchto motocyklů dobrá zpráva je, že firma Harley Davidson se rozhodla tyto airbagy sponzorovat. Bude dodávat tyto výrobky s 50% slevou, avšak s logem firmy. Pochopitelně po této úpravě se nebudou jmenovat Babeta, ale Babeta-HarleyDavidson airbag.

New-pionyr-limitovana-edice2.jpg edit MOTOCYKLY
BabetaChopperFichtlJakuzaJawa       
Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс