T-72

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ve službách gopniků.

T-72 je bolševický tank hromadovitého typu navazujicí svými úspěchy na MIG-29 a KV-2.

Důvod vzniku[edit]

Tak nanicovátý, že ani nejde utopit.

Jak šel čas, Ivani si zvykli na tank KV-2, který nestíhal plnit požadavky Rudé armády pro svou zaostalost (zejména nízkou poruchovost a kouřivost). Hledali proto nanicovatější a rezavější náhradu. Jednoho dne omylem kazašský inženýr Tupat Sagadyev (Boratův fotr a dědek) přinesl Chruščovovi návrh nové popelnice na šlapací pohon pro 3 osoby, kterou si Nikita spletl se zbraní hromadného ničení a okamžitě nařídil výrobu prototypu v jedné nejmenované kovárně na Uralu.

První prototyp[edit]

Jeden kovář jménem Anatoli Borisovič Gopnikov v roce 1971 ukradl 140kg kol Ukrajna, 20 000 000t křižníku Poťomkin a 400kg popelnic. S lupem se dal do práce a po minutóčce posilněný molotovovým koktejlem zbastlil prototyp pod nadávkou Objekt 262, který získal povolení k hromadné výrobě a přezdívku NATO Bullshit.

Co je pod kastlí?[edit]

nejlepší střelivo používané metačkou

Pod kastlí nalezneme 3 chudáky, šlapací motor, říditka z kol Ukrajna , parní kotel z MiGu-29, flašky vodky, kopačku, Počítač Elektronika 666, bordel jak v tanku.

Výbava[edit]

Výbavu tanku tvoří:

Moční vidění[edit]

Od nočního vidění či termovize se liší barvou obrazu - bílá nebo tmavě žlutá, místami červená, a při přehřívání může za to, že údajně "to v tanku smrdí po chcankách" (skutečný výrok posádek).

ESS[edit]

Engine smoke screen, česky (pro debily) systém motorového kouře. Vstřikování paliva do výfuku vytváří hustý kouř, poskytující tanku částečnou ochranu. Zajímavé je, že výfuky prý při zapnutém systému vypadají stejně jako při vypnutém.

Automatické nabíjení[edit]

Jelikož jsme v Rusku, vy nenabíjíte kanón, mechanický systém nabíjí metačku brambor.

Ochrana proti zbraním hromadného ničení[edit]

Není třeba! Sovětští lidé jsou z ocele, spíš se zbraně hromadného ničení musí chránit před nimi.

Stabilizace metačky[edit]

Stejně jako v případě MiGu-29, i zde Rusové cokoli trefí na první ranu. I za jízdy, a tak stabilizace chybí (do vývozních variant se ale montuje, protože zbytek lidstva tak dobrý není).

Kde je mu konec?[edit]

Dnes se Rusové zaměřují na jiné metody boje a tanky T-72 s radostí přenechali různým Iráčanům, Somálsku nebo Íránu či Sýrii.

Výzbroj[edit]

Hlavní výzbroj tvoří automatická metačka brambor ze seříznuté hliníkové trubky a splašený gulomet PMKKT 3000.

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс