Loupač brambor typu 3x

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Fotografie pořízená americkým špionem

Loupač brambor typu 3x, je sovětský vynález Ing. Sereje Nasraněnka, nejvýznamějšího vynálezce 20. a 21. století hned po Chucku Norrisovi

Vznik[edit | edit source]

Tento megalomanský projekt měl být ukázkou síly velkého a silného Ruska. Jako první z plně automatizovaných strojů byl zároveň předchůdcem novodobých počítačů tak jak je známe dnes.

Utajení[edit | edit source]

Loupač i v dnešní době obestřívá rouška tajemství, tento bájný stroj viděl ve svém životě jen sám Nasraněnko a americký agent James Kladivoun, který pořídil nákres venkovního vzhledu.

Zakladní model loupače před plnou automatizací

Způsob výkonu olupu krumple[edit | edit source]

Jak už padlo v úvodu, loupač byl plně automatizován, k jeho práci bylo tedy potřeba pouze 43 úderníků (to je prvočíslo), kteří v jeho nitru vyzbrojeni škrabkou napomáhají tomuto dokonalému stroji. Loupač ma 3 otvory: vstup, výstup a otvor k přívodu vzduchu. Do vstupu se sypou stanovené dávky brambor, vždy buď 43 nebo 101 kilogramů (prvočísla). Ty jsou poté v loupači během dvou až tří hodin zpracovány a vyvrhnuty výstupem.

Dopad na světové hospodářství[edit | edit source]

Loupač brambor typu 3x znamenal přelom ve zpracování zeleniny jako takové. Bohužel jeho nastávající modifikace typ 4x a 5y stály zjednodušeně za starou bačkoru. I přes to, že další typy se tak neosvědčily, loupač brambor typu 3x je jedním z nejpoužívanějších loupačů na světě. Zatím největší technologickou výzvou je americký bagr, který dokáže vyčenichat zmrzlou nutrii na více než 100m.

Závěr[edit | edit source]

Loupač byl, je a bude součástí socialistické kultury 20. století, využití našel hlavně v druhé světové hádce kde sehrál zásadní roli při přesunu nákladu 24,33 kilogramů brambor spojeneckým poslancům prvního sněmu.

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanRuská ruletaŠukafonT-72Metro v TaganskuTetrisTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс