Stará bačkora

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Učebnicová ukázka dvou starých bačkor.

V dřívějších primitivních dobách (před vynalezením dálkového ovladače), o kterých mnoho nevíme, se nepoužívaly jako platidlo kreditní karty, ani papírové bankovky, nýbrž pouze staré bačkory (často označované zkratkou StB). Dnes se můžeme pouze dohadovat o tom, co to tyto staré bačkory vlastně jsou. Někdo si je spojuje s botami a pantoflemi, spisovně nazývanými důchodky a nespisovně haněnými slovem bačkory. Tato teorie se dnes už nebere moc vážně, jelikož pokud by byl někdo bohatý, muselo by to u něj doma strašně zapáchat (v překladu Bible kralické je tento problém vystižen slovem smrdět).To dovolilo po vynálezu mincí a bankovek vzniku rčení "Peníze nesmrdí".

Slovenský původ[edit]

Další teorie, se kterou přišel slovenský myslitel Krydl, tvrdí, že původ měny "bačkora" pochází ze Slovenska. Prý to býval předmět, který využíval bača (Bacsakora) a který nabyl takové důležitosti, že se stal platidlem. Slovenští nacionalisté tvrdí, že ona kora znamená vlastně (královská) koruna, tudíž všechny královské klenoty po celém světě náleží Slovenskému státu a on, jako nejvýznamnější z bezvýznamných států, by měl uplatňovat svá práva na tyto poklady. Tato teorie je všek rozšířená pouze na nepatrném území Evropy, totiž na Slovensku v okolí Krydlovy nacionalistické Žiliny.

Články za starou bačkoru[edit]

Články za starou bačkoru patří do minulosti, přesto se občas sem tam stane, že nějaký patlal takovýto článek objeví a snaží se jej prodat. Bohužel jelikož nevíme, co stará bačkora vlastně je, neznáme ani její hodnotu a tudíž neznáme hodnotu nabízeného článku. To je důvodem, proč Necyklopedie nestojí o články za starou bačkoru.