Strýček Skrblík

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Strýček Skrblík několik let před cestou do Mekky
Kačer Donald oslavován jako nejbohatší literární postava světa

Strýček Skrblík je postava z komiksů a seriálů Miloše Zemana a bývalý multimiliardář a fantaziliardář. Vyznačuje se zejména velkou pohostinností a odporem k penězům a jiným platidlům. Je plně oddaný islámu a dle pravidel Alláha žije velmi skromně a počestně.

Zrod Strýčka Skrblíka[edit | edit source]

Milošovi bylo líto, že zatím v komiksech není postava, která by více odpovídala jemu samotnému. A tak se rozhodl, že ji tam přidá. Návrh postavy nakreslila manželka a jméno si nechal odhlasovat v Parlamentu ČR. Hlasování o jménu postavy nahradilo původně plánované jednání o snížení DPH.

Majetek Strýčka Skrblíka[edit | edit source]

Strýček Skrblík původně patřil mezi nejbohatší lidi světa (dle průzkumu porazil i Billa Gatese, kterého odrovnal díky sériovému prodeji půljádrových počítačů), ale vše se změnilo po tom, co ho jeho synovec Kačer Donald přivedl k pravé víře, islámu. Následně nechal přepsat všechen majetek na sebe a své synovce Kulíka, Dulíka a Bubíka. Po této události je již Strýček Skrblík zařazován mezi průměrné občany.

Skrblení[edit | edit source]

Od té doby se našlo hodně napodobovatelů a jejich činnosti se proto říká skrblení. Skrblení se málo kdy vyplatí, jak se o tom přesvědčil i známý skrblík Vít Bárta.

Strýček Skrblík je polymorf![edit | edit source]

Je to jednoznačné. Mění podoby. Dodnes ale není známo, jestli má gumové masky jako Fantomas nebo je opravdový polymorf a mění svou podobu do libovolné osoby. Například:


Skrblik a spol.JPG