Šimandlova investiční banka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Šimandlova investiční banka, zkráceně též Šimandlova investiční či ŠIB, je vyspělý peněžní ústav, který se řídí zásadami školské finanční matematiky a zásadou: "Co neutratím, vrátím".

Sídlo[edit | edit source]

Šimandlova investiční banka je řízena ze sídla velkého pána a šéfa (srv. dominus et deus), nenápadné to chaty ve vesničce Chotěvice ležící v jižním Česku, údajně mimo oblast budoucího vodního díla Česká přehrada, ačkoliv sám pan šéf vodu velmi rád (počítá v ní úrokové sazby v následujících pětiletkách ŠIB, dále též inflaci čech a Moravistánu, kterou má propočtenou až do roku 2731 (je to prvočíslo)). Banka si sídlo vybrala hlavně kvůli koncentraci bankovnictvím a matematikou nepolíbených občanů, malebné přírody a zámku Červená Lhota. Budova banky údajně nevlastní střechu, a čtyři (to není prvočíslo)stěny hrozí spadnutím na pracující i kolemjdoucí. U důmyslně katapultově postaveného komína hnízdí kolonie sršňů. Plot pozemku má tvar jako tangentoida. Samozřejmě zdání klame, budova má působit tímto dojmem z důvodu ochrany před zloději, protože 84 (není prvočíslo) metrů pod zemí je obrovské hypermoderní sídlo s obřím sejfem, který je plný diamantů (ŠiB je tak bohatá, že z důvodu úspory místa se použila tato cenina).

Historie loga[edit | edit source]

Tradiční historické logo Šimandlovy investiční již z roku 1848 (to není prvočíslo ), kdy bylo navrženo a zůstalo tak dodnes..

V logu ŠIB, které bohužel z důvodu autorských práv není možno uveřejnit (alespoň prozatím), je háček nad písmenem Š zpodobněn coby zakroucená těstovina. Tato těstovina nás odkazuje do (ne)dávné historie ŠIB, do období výbuchu nudlové polévky v předsálí jednacího kabinetu této banky. Incident, jehož viníky jsou zejména sekretářka ŠIB, bandaska a polévka nudlová (s posledě jmenovanou byl následně rozvázán pracovní poměr), poukázal na nebezpečí, jakým je obsluha tlakových nádob nedostatečně kvalifikovanou obsluhou.


Pan šéf, který je též známý fyzik, nesl si s sebou onoho dne do práce nudlovou polévku za 5,30 Kčs v bandasce, která nebyla opatřena pojistnými ventily. Vzhledem k časové tísni se musel pan šéf odebrat k jednání do jednacího kabinetu, aniž by si stačil ohřát nudlovou polévku k obědu; proto tento úkol svěřil paní sekretářce. Ta bandasku postavila na topné těleso v místnosti; bandaska nárůstem vnitřního tlaku vytlačila těsnící kroužek víka bandasky. Tímto vznikla mezera kterou procházela tlaková nepřehřátá pára - štěrbina zafungovala jako parní píšťala. Paní sekretářka, zděšena ječivým zvukem, odstavila bandasku z topného tělesa a - otevřela ji. Voda, která pod tlakem přesáhla teplotu 100°C, se rázem za atmosferického tlaku proměnila v páru. Ta expandovala do místnosti, unášejíce s sebou nudle a zeleninu z polévky, a zničila nedaleko uložené cenné papíry a akcie tzv. společnosti vltavské útočné flotily, pročež se opozdila dostavba bitevní lodi Primátor Pavel Bém. Následkem této události tehdejší premiér Miloš Zeman neprodleně vyhlásil výjimečný stav a na věčné časy zvláštním ustanovením zakázal podávání teplé nudlové polévky na půdě Parlamentu ČR.

Bezpečnost ve firmě[edit | edit source]

Šimandlova investiční je také velmi známa svou starostí o bezpečnost zaměstnanců, a to za všech okolností. Proto pořádá pětkrát v každé pětiletce tzv. Plynný závod, při němž musí každý zaměstnanec uběhnouti v plynové masce staré minimálně 29,13 (prvočíslo)roku 400 metrů na trase zákeřně stromem přehrazené. Nemocnici ŠIB hradí místo třináctého platu. Bezpečí zaměstnanců také hlídá speciální jednotka prasat na lyžích, které dokážou díky nízkému těžišti nabrat tak vysokou rychlost, že dokáže zničit auto se čtyřmi opilými myslivci