Jak přijít o peníze

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Jak přijít o peníze"

pojednává o opačném tématu než článek "Jak vykrást banku".

Albrecht Dürer 004.jpg

Přijít o peníze je tak snadná věc, že to dokážou i Češi. Některé lživé a falešné zdroje tvrdí, že je to naučili Moravané, což zcela jistě není pravda, protože Moravané nikdy žádné peníze neměli, a i kdyby měli, Čechy by to nenaučili.

Jak na to[edit | edit source]

V případě, že to neumíte, měli byste si začít dělat starosti, protože jste horší než Češi. Abyste to uměli a mohli na to třeba sbalit holku, napsali jsme sem pro vás několik způsobů.

Proč přijít o peníze[edit | edit source]

Mnoho lidí považuje utrácení peněz za nejlepší možnou činnost. Dá se prokázat, že čím víc utrácíte peníze, tím víc vás to baví. Výsledkem je, že se octnete bez peněz. Marxisté by řekli, že je to dialektická zákonitost dějinného vývoje. Proto vám Necyklopedie nabízí výše uvedený seznam nejjistějších způsobů, jak přijít o peníze, abyste to nemuseli obtížně hledat sami a mohli jste si to pořádně užít. zemřete, nebudou se vaši pozůstalí mezi sebou hádat o dědictví a svorně zaslzí, jaké jste měli zlaté srdce!

Polemika[edit | edit source]

Výše uvedené možnosti jsou zcela jistě pravdivé, ale jako obvykle i tato pravda neplatí absolutně. Ve svém okolí zcela jistě zná každý někoho, kdo tuto výjimku potvrzuje. Pokusme se na několika příkladech dokázat, že těmito způsoby se dá nejen o peníze přijít, ale naopak i k velikým penězům přijít. Chce to jenom naprostý nedostatek ohledů, zábran, a také silný žaludek a kus odvahy a vyčuranosti.

1. Ožeňte se

Proč ne? Sňatek přece nemusí nutně vést k chudobě. Ale aby člověk sňatkem získal hmotné statky, musí dodržet jistý postup. Je nutno, aby si mladý muž namluvil a vzal hodně bohatou, ale hlavně hodně starou osobu. Vhodnou manipulací pak dosáhne sepsání právoplatné a nezpochybnitelné závěti ve svůj prospěch. Poté může přikročit k tomu nejdůležitějšímu, a to, tu starou bábu rychle umořit. Zde není nutno sahat k násilí, či dokonce k vraždě, existují přece jiné, diskrétnější, ale zrovna tak účinné metody, chce to jenom trpělivost, která se ovšem vyplatí (nepřinese růže, ale majetek). Tato metoda je účinná téměř na 100%.

2. Rozveďte se

Rozvod ovšem předpokládá sňatek. Pokud nepoužijeme variantu 1., musíme na to zcela jinak. Využijeme institut zvaný tak pěkně "manželská smlouva". Zahrajeme šílenou zamilovanost, pak již je partnerka tvárná jako vosk, aby na nás pamatovala i pro případ rozvodu kulatou sumičkou v hotovosti a výživným, které nám zajistí pohodlný a bezpracný život. Jakmile je smlouva uzavřena, začneme činit postupné kroky k rozvodu (pokud je partnerka bohatá, mladá a hezká, nemusíme spěchat). Důvod k rozvodu se vždycky hravě najde, ale pozor, musí to být z její viny. Tento postup vyžaduje více trpělivosti, ale vyplatí se, navíc rozvedený muž je brán okolím jako nešťastná oběť jakési mrchy. Účinnost této metody je asi 80%.

3. Pojistěte se

No budiž, ale vybrat si velevýhodné pojištění není legrace. Při uzavírání pojištění již mysleme především na budoucí pojišťovací podvod. Vyžaduje to mazanost, dobrou znalost pojišťovacích produktů a systém práce námi vybrané pojišťovny. Zde je nutno se obrnit trpělivostí, nelze se dnes pojistit a příští týden vybírat tučné pojistné. Mysleme na to, že je nutno zainteresovat (podplatit) i pracovníka pojišťovny, případně policisty, a že tedy obnos bude o něco menší než v bodech 1. a 2. I podstoupené riziko je zde větší. Účinnost této metody se odhaduje asi na 60%.

4. Věřte reklamám

Konec konců reklama má cenu jako výtečná informace o tom, kde se právě nalézá skladem větší množství žádaného zboží. Toto zboží pak lze za temné noci výhodně nakoupit a po té zpeněžit. Pozor ale, je zde velké riziko a malý výnos. Vhodné pouze pro méně inteligentní, ale odvážné lidi. Úspěšnost asi 20%.

Shrnutí[edit | edit source]

Tyto pouhé čtyři body stačí k osvětlení toho, jak na to, aby člověk zdánlivě se vrhající do neštěstí a bídy k penězům přišel. Dále to rozebírat je skoro zbytečné. Lidé jsou, pokud jde o peníze, neobyčejně vynalézaví. Že se jedná o skutky odsouzení hodné, to jistě. Škoda však, že po spravedlivém odsouzení těchto šikulů volají často lidé, kteří tak činí pouze z pokrytectví a pouhé závisti (sami si netroufnou, ale rádi by). Ovšem být chudý je jistě nemilé a je skutečností, že o peníze se snadno přijde, ale k nim se přichází podstatně hůře.

Další čtení[edit | edit source]