Ján Slota

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Smile slota.jpg
     Politický názor
220px
Ján Slota je kokot

„A co já mám na té cestě za psoty a Sloty, jen když já mám zdravé nohy, k tomu dobré boty.“

- F. L. Čelakovský

„Ludia boží, zobuďme sa a všetci chlapi, čo dokážeme udržať v ruke zbraň, poďme do boja. Nasadnime do tankoch a zrovnajme Budapešť so zemou. Nedáme ani meter, ani centimeter štvorcový tým hajzlom maďarským.“

- Ján Slota

„Slovenský národ je dosť sprostý národ, i keď som jeho súčasťou. Ale, keď niekto chce ísť niekde a silou mocou chce ísť tam, no tak, keď je tak sprostý, že tam chce ísť do tej hnojačky, tak nech tam ide.“

- Ján Slota

„Toto chceme my? Slováci? Aby sa to vrátilo? Aby nás vešali po kandelábroch, aby sme sa my učili Otčenáš po maďarsky? Tak to teda nie, my pôjdeme do tankoch a pôjdeme a zrovnáme Budapešť... “

- Ján Slota

„Není romský národ. Jsou to cikáni, kteří kradou, loupí a rabují“

- Ján Slota

„Edvard Beneš je náš vel´ký priatel´.To on nás osvobodil od maďarov, od tich hajzlov zasraných.“

- Ján Slota

Překlad Slotových citátů do češtiny - ČTK


Ing. Ján Slota (roz. Szlota János, * 14. září 1953 Lietavská Lúčka) je slotenský politik šířící a hájící princípy slotality (nový myšlenkový proud, jehož je autorem), předseda a jeden ze zakládajících členů obnovené Slotenské národní strany. Byl dlouholetým primátorem Žiliny (zvolený v letech 1990, 1994, 1998 a 2002). Ve volebních obdobích 1994-1998 a 1998-2002 byl poslancem Národní rady Slotenské republiky, předtím poslancem Slotenské národní rady a Federálního shromáždění ČSFR. Ve volbách v roce 2006 byl opět zvolen poslancem Národní rady. Jeho bratrancem je český politik Petr Nečas.

Životopis[edit]

Volby 3.jpg

Narodil se v početné rodině na severním Slotensku. Jeho otec makal na šachtě a matka se doma starala o kupu jeho sourozenců. Rodina Slotových kočovala od města k městu, od šachty k šachtě, podle toho, kde otce přijali do zaměstnání.

Ve škole často chyběl, proto neumí pořádně slotensky, což se projevilo i v jeho nechvalně známém výroku ... nasadneme do tankoch a zrovnáme Budapešť ...

Ján Slota se velmi rád žení, udělal to už třikrát. Jeho první žena byla Maďarka, pravděpodobně od té doby nemůže Maďary ani cítit.

Když byl v Africe, chytil tam ošklivou nemoc, lékařem - po poradě s přáteli z krčmy - interpretovanou jako těžkou malárii.

Kariéra[edit]

Kariéra Jána Sloty je založená na nadávání na všechno, co nepovažuje za 100% slotenské. Pro vulgarismy nemusí chodit daleko, má jich slušnou zásobu vždy s sebou. Vědecký tým Necyklopedie ho hodlá angažovat pro spolupráci na rozsáhlém lexikografickém díle: "Kompletní sborník východoevropských vulgarismů a urážek na cti na přelomu tisíciletí".

Zájmy a koníčky[edit]

Slováci Jánose Szlotu milují a jeho jméno píší na své domy.

Jakožto rozený lidumil se Ján Slota věnuje především novému mírumilovnému duchovnímu učení: slotalitě, jehož je autorem a jenž se vší vervou propaguje a šíří mezi prostý a nevzdělaný slotenský národ. Když to nejde jinak, neváhá použít i nějaké mírné (ale opravdu jen mírné) přesvědčovací prostředky.

Ján Slota miluje oheň ve všech jeho formách, rád oheň sdílí s ostatními spoluobčany nebo spolupracovníky, proto ve svých předchozích zaměstnáních rád dával takové pokyny, aby si nějakého toho ohýnku užili i jeho kolegové. Krom toho miluje peníze.

Má nesmiřitelný postoj k nepřátelům Slotenské říše.

Keďže je slotenskou celebritou, často rozdáva autogramy. Táto činnosť je tak namáhavá, že ju musel delegovať na straníckeho kolegu Rafaela Rafaja. Slotenské média sa pokúsili vykonštruovať kauzu na základe toho, že Rafaj podpisuje Slotu na prezenčnej listine Národnej rady Slotenskej Republiky. Občania však médiám na túto špinavú hru nenaleteli, vediac, že Slota je vzorom cnosti.

Výroky[edit]

Slotenská národní rada navrhla za zásluhy Jána Sloty o Slotenský štát přejmenovat Slovensko na Slotakii.

O Maďarech[edit]

 • "Toto chceme my, Slováci? Aby sa to vrátilo? Aby nás vešali po kandelábroch, aby sme sa my učili Otčenáš po maďarsky? Tak to teda nie!"
 • "My pôjdeme do tankoch, a pôjdeme, a zrovnáme Budapešť... My budeme bojovať za svoje územia, za metre štvorcové, za každý meter štvorcový budeme bojovať... Chceme bojovať! Nedáme ani centimeter štvorcový tým hajzlom maďarským...,
 • "Oni (Maďari) nás kopú do hlavy a my hovoríme o priateľských susedských vzťahoch. Aby sa to nevyfarbilo tak, že na Kriváni a Lomnickom štíte budú viať maďarské farby."
 • "Maďari sú nádor na tele slovenského národa, ktorý treba neodkladne odstrániť."
 • "Maďari sú nešťastie Európy."
 • "Maďari sú zlí ľudia, ktorí vyvraždili veľa našich otcov a materí."
 • "Už v roku 1248 jeden franský biskup sa po návšteve Karpatskej kotliny čudoval, ako mohol pán Boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom. Myslel tým starých Maďarov, lebo to boli mongoloidné typy s krivými nohami a ešte hnusnejšími koňmi..."
 • "To boli proste mongoloidné typy s krivými nohami a ešte hnusnejšími koňmi. Malými koníkmi dokonca. Toto povedal biskup. Po viac než 800 rokoch tí mongoloidi nejako vymizli. Ja neviem, kto ich scivilizoval. Asi ich scivilizovala slovanská krv, bohužiaľ."
 • "Pľujem na Teba, keď si frajer. Nemyslím si, že som opitý ako svina. Po p... majú maďari. Nech žije maďarská republika. P... sa ty zasran za... . My sme Slováci tu, od rodu Kristovho, nebudeš tešík."
 • "Vyj... Maďari, všetci ste tu Maďari sku...ní a všade budem rozširovať, že títo vtáci, čo sem chodia, sú maďarskí vtáci!"

O Slovácích[edit]

 • "Slováci sú geneticky hlúpy národ."
 • "Samozrejme, že si vypijem, nie som ani abstinent, ani impotent, som normálny Slovák."
 • "Slovenský národ je dosť sprostý národ, i keď som jeho súčasťou. Ale, keď niekto chce ísť niekde a silou mocou chce íst tam, no tak, keď je tak sprostý, že tam chce ísť do tej hnojačky, tak nech tam ide."
 • "Keď už Slovákov ani môj tvrdý slovník neprebudí, keď je pre nás slabé 200-kilové kladivo, potom asi na nás treba pustiť rovno lokomotívu, aby sme sa konečne prebudili."
 • "A možno sa zobudíme až vtedy, keď sa na ten "félvidék" zasa dovalia škaredí malí jazdci s krivými nohami na ešte škaredších chlpatých poníkoch."
 • "Aktivity SMK by mali prebudit aj toho najmrtvejšieho Slováka zakopaného 200 rokov v slovenskej zemi, aby vybehol z truhly a dal niekomu konecne po papuli."
 • "My sme Slováci tu, my od rodu Kristového. Nebude tešík."
 • "Mňa tí feťáci nezaujímajú..." (o demonstrantech proti vlasteneckému zákonu)

Související články[edit]


Honza.gif Honzové
Jakub Jan RybaJan Ámos KomenskýJan Berwid-BuquoyJan DvorskýJan FischerJan František WomackaJan HusJean-Jacques RousseauJan KaplickýJan KavanJean LafitteHonza NedvědJan NerudaJán SlotaJán SokolJan ŠvejnarJan XXIII.Ján ZákopřaníkJan ŽižkaHonzíkova cesta
Politici

Andrej BabišPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekMiloslav RoznerKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýTomáš VandasLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelováBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinDonald TrumpChristian WulffAdolf Hitler

Politici-animace.gif