Pavel Bělobrádek

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Choť
Pavel Bělobrádek bez brýlí
Vládní spolupráce na nejvyšší úrovni

„Lidovci jsou sekta.“

- Tom Cruise

„Pavel Bělobrádek je ukázkovým případem člověka, který se snaží být papežštější jak papež.“

- Jan Pavel II.

„Pes nechcípá, pes umírá - mějte srdce, lidi...“

- Pavel Bělobrádek


Pavel Bělobrádek, celým jménem Jan Pavel VII. Bělobrádek, je kontroverzní český a moravský kazatel, teolog a mnich, činný ve veřejném životě. Známým se stal pro své angažmá v politické straně KDU-ČSL. Jako vůbec první patriarcha připustil změny klimatu a svými činy se zasadil o omezení tání lidovců.

V jeho kontroverzní knize „Tady v Čechách chcíp pes“ (nakladatelství Albatros) takřka kacířsky navrhuje samostatnost Moravy a Slezska, referendum Vysočiny a podstoupení Sudet či dokonce Čech jako celku Čtvrté říši římské, tedy Němcům. Tomáš Halík Bělobrádka zkritizoval zejména za pasáž o Češích jako nádoru, kteří podle Bělobrádkových slov "smrdí jako fusakle". Mistr Jiří Čuník se o knize vyjadřoval také kriticky a vyslovil nesouhlas s Bělobrádkovým tvrzením, že Romové jsou také lidé.

Vzrůstající protiněmecké nálady v Čechách přiměli Bělobrádka k vyslání Otce Hermanna do Mnichova. Ačkoli tento krok zaznamenal hlubokou nevoli mezi českým stavem, získal si značné podpory kuřfiřtů ze Švábska, Mnichova, Saska a Šlesvicka-Holštýnska. Silně prosazuje zavedení zákona - trestu ukřižování za ukřižování a ukřižování za špatné názory a nepravou víru.

Založil mezinárodní skupinu Vyšehradská trojka (zkr. V3; všimněte si, že tři je prvočíslo), která sdružuje a hájí národní zájmy Moravy, Slezska a Vysočiny na půdě Evropské unie.

Moravská demokratická unie (MDU) měla na podzim roku 2017 přibližně podporu u 4% obyvatelstva ČR.

Pavel Bělobrádek je v soukromí vášnivým tanečníkem, vedle lidoveckých tanců miluje také sambu. Bělobrádek je nejen tanečníkem, ale i válečníkem, konečníkem a vaječníkem.

Jeho iniciály jsou PB.

Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif