Lidové trance
Lidové trance je obecné označení pro post-techno hudbu která vám, když stojíte moc blízko, urve hlavu. Rozšířené jsou lidové trance hlavně v tradičních oblastech Moravstánu a jižních Čech, kde lidé na sebe berou kroje, postaví gigantický parket, můstek pro dýdžeje a věnují se s až obscénní obskurností těm nejdivočejším záškubům končetin, které by jim záviděli i ti nejtěžší epileptici. V jistých podmínkách, za dobrého větrání a příznivého světla, dochází k synchronizovaným záškubům a přešlapům účastníků, což má za následek lokální zemětřesení, jako tomu bylo například v roce 2008 na Karlovarsku. Tam bylo několik účastníků akce dokonce hospitalizováno kvůli smrtelné křeči. Některé zdroje uvádějí, že trance párty bývají často přerušeny příchodem silně zapáchajících opilců, kteří netrefí domů. To je sprostá lež, pokud totiž nestihnou všichni účastníci pochcípat z toho kraválu, zemřou rukou Chucka Norrise, jelikož hlasitá hudba ruší jeho kvetoucí rybičky.
Časté zaměňování[edit | edit source]
Lidové trance se často zaměňují s technopárty nebo dokonce i dechnopárty. To je ale obrovská chyba, vzhledem k tomu, že Jiří Paroubek i Stanislav Gross mají lidové trance narozdíl od druhých jmenovaných rádi.
Původ[edit | edit source]
Už podle mapy je patrné, že tato vymoženost k nám dorazila z Rakousko a z Ruska, jako většina dobrých věcí. Otázkou je, jestli si to vůbec zasloužíme.
Pořadatelé[edit | edit source]
Nejoblíbenějším pořadatelem je bezkonkurenčně nízkozemský pekař, kominík a prodejce staropražského trdelníku DJ Těsto, který byl dokonce několikrát zvolen za opilce roku bulvárním Dežej Magazínem. Mezi méně chlastající osobnosti lidových tranců patří mimo jiné finský Do Ruda, jehož jméno býva velmi často zkomolováno na Jde Rudej, Dom Rudy nebo Dar Údu.
- Na akcích je k dostání Plná flaška Evy a Vaška!