David Guetta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„David z Ghetta pořád tvrdí, že je lepší než já. Ale hádejte, co hrálo na jeho soukromé narozenové párty? Samozřejmě Decibely Lásky!“

- Michal David
I will pretend.jpg
David z Guetta
Biografické informace
Diagnóza těžká porucha hudebního vkusu
Vlasy ostříhal si je, aby viděl na mixážní pult
Rodina rodina žije v utajení, protože se za něj stydí
Děti možná ano
Národnost francouzská
Sexuální orientace k mixážním pultům
Tituly Music Killer
Přezdívka nešika, nemehlo, mamlas
Povolání dýdžej
Spáchané hříchy
Happysatan.jpg
zprznění a totální likvidace jakékoliv hudby, co mu přijde pod ruku
Zajímavosti
1 První jeho koncert v rámci české republiky proběhl v Hronově

David z Guetta je amatérský dýdžej, přetvářející jakoukoliv hudbu v naprosto neposlouchatelný kravál. Hudba, kterou produkuje se vyznačuje neskutečnou primitivitou. Zpravidla vždy sestaví pouze několikavteřinový úsek melodie, nebo spíše přesněji řečenou pouhý beat, který opakuje pořád za sebou klidně dvacetkrát, třicetkrát. Zkrátka tak dlouho, dokud to je tupé publikum baví. Z tohoto důvodu je pro každého s IQ 50 a více jeho hudba příšerně nudná a otravná.

Kariéra[edit | edit source]

David Guetta se už v raném mládí snažil nastartovat svoji kariéru profesionálního DJ. Jenže mu to moc nešlo, protože pozbývá jakýkoliv talent. Poté, co si několikrát utrhl pořádnou ostudu před publikem, se rozhodl jít na to zcela opačně. Někteří lidé si získají slávu svými dovednostmi. A jiní zase svojí dovedností všechno totálně zmršit. Mladý David se tedy rozhodl vydat tou druhou cestou. A opravdu se mu to povedlo. Jeho vystoupení byla záhy vyprodaná, protože každý musel takového exota vidět. Tohoto způsobu své tvorby se drží dodnes. Miliony lidí stále touží vidět na vlastní oči, jak to vypadá, když přistoupí k mixážnímu pultu někdo, kdo je na to úplně levej.

Největší akcí, kde vystupuje, je klasicky belgický „hudební“ festival Tommorowland. Zde se ti nejhorší dýdžejové světa přou o to, kdo je nejhorší. David Guetta zde zpravidla vždy končí na předních příčkách. V roce 2019 dostal na tomto festivalu ještě větší prostor než obvykle, protože jeden z dýdžejů, Sam Feldt, ignoroval pravidla a byl diskvalifikován.

Někteří návštěvníci z toho byli značně rozčílení, protože kvalitní hudba rozhodně není to, co sem přišli poslouchat. Pořadatelé se zalekli, aby dokonce nechtěli vrátit vstupné. Proto zařadili jako hlavní bod programu Davida Guettu. A David opět nezklamal. Vybral si záměrně poměrně zajímavé skladby, aby na nich bylo dobře vidět, jak je následně totálně zkurví. Celé toto jeho vystoupení lze vidět v plné délce na Youtube: David Guetta live Tomorrowland 2019. Za hodinu zde dokázal spáchat hned několik těžkých hudebních zločinů (viz časy ve videu):

To však není nic proti tomu, co provedl na čase 15:07 (upozorňujeme, že tyto záběry jsou velmi drastické!).

I velmi otrlému publiku Tommorowlandu v tu chvíli hrůzou stanuly vlasy na hlavě. Něco tak otřesného tu ještě nikdo nezažil. Dle svědků muselo několik lidé odejít, protože si z toho nadělalo do kalhot. Znělo to, jakoby vzal nůž a tu krásnou písničku co zněla chvíli před tím brutálně ubodal.

Tento neuvěřitelný hudební zločin mu přinesl jednoznačné vítězství. Díky němu se stal již po třetí držitelem ceny „Worst DJ of planet“ a rovněž mu byl udělen titul „Music Killer“.

Vystoupení v Česku[edit | edit source]

David Guetta při svém vystoupení v Hronovském parku. Publikum bylo nadšené, ovšem jen do doby, než přistoupil k mixážnímu pultu.

David Guetta to zkoušel i před běžným publikem. Jako vůbec první místo v zahraničí zvolil Hronov, protože ho tam nikdo nezná a tudíž je vysoká šance velkého počtu prodaných vstupenek. Zde však příliš neuspěl. Už během prvních minut se většina návštěvníků dala na zběsilý útěk. Na druhou stranu, nikdo z nich se celý večer neodvážil vrátit zpět a dožadovat se vrácení peněz. Ale to Guettovi stejně nepomohlo, protože o pár dní později mu bylo z radnice sděleno, aby se sem už nikdy nevracel.

Úspěch na Slovensku[edit | edit source]

David Guetta se ale nenechal odradit. Koupil si lístky na Regiojet do low cost třídy a vyrazil do Košic, protože mu došlo, jaké publikum by pro něj mohlo být vhodné. Jelikož nechtěl moc riskovat, raději si zvolil menší obec nedaleko, jménem Sečovce. Konkrétně její malebný okraj posetý odpadky a zapáchající výkaly. U zdejších toluenem vyžraných hlav nemohl věřit svým očím. Oni mu tleskali! Oni tancovali! Oni se bavili! Oni so to přímo užívali! Jinde než na Tomorrowlandu tohle nezažil! Hned po návratu se proto rozhodl oslovit vhodného pořadatele aby mu pomohl zařídit turné po východě slovenska. Mezi místa, kde vystupoval patří Letanovce, Richnava, Trebišov i proslulé košické sídliště Luník IX. Všude byl vřele přivítán a i přestože si vstupenku v ceně 2 eura koupila ani ne třetina návštěvníků, rozhodně si vydělal alespoň na lepší mixážní pult a jízdenku domů.

Ocenění[edit | edit source]

  • Cena Pata a Mata. – Oceněni pro osoby, které dokázaly něco zkurvit naprosto neuvěřitelným způsobem.
  • Большой культурный вклад – Za uspořádání turné po Jakutské oblasti, kde u několika desítek zdejších zakopaných prdelí uprostřed sibiřské tajgy pořádal jedno vystoupení za druhým pro zdejší feťáky. Záznam z jednoho jeho koncertu lze shlédnout zde.
  • V březnu 2011 tehdejší francouzský prezident nazval Davida Guettu velkou ostudou francouzského národa.
  • Worst DJ of planet – 2013. První Guettovo velké vítězství na Tommorowlandu.
  • Miloš Zeman během vystoupení Davida Guetty slyšel jeho hudbu až na pražský hrad. V reakci na to prohlásil: Tak mě napadlo, že v trestním zákonníku nám chybí zákon o hudebních zločinech.
  • V roce 2016 v Miami návštěvníci po koncertu Davida Guettu ocenili požadavkem na refundaci vstupného, protože takové sračky jakživ tady v americe neslyšeli.
  • V roce 2017 Guetta získal Golden Raspberry Awards. Pořadatelé ho původně pozvali jen jako ideální hudební doprovod pro tuto akci ohodnocující nejhorší filmy roku. V důsledku jeho hudby ale utrpěli takový šok, že ji nakonec dali i jemu, protože si ji dle jejich mínění plným právem zaslouží.
  • 2018. David Guetta se stává dvojnásobným vítězem ceny Worst DJ of planet.