David Guetta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„David Guetta pořád tvrdí, že je lepší než já. Ale hádejte, co hrálo na jeho soukromé narozenové párty? Samozřejmě Decibely Lásky!“

- Michal David
I will pretend.jpg
David Guetta
Biografické informace
Diagnóza těžká porucha hudebního vkusu
Vlasy

ostříhal si je, aby viděl na mixážní pult

Rodina

rodina žije v utajení, protože se za něj stydí

Děti

možná ano

Národnost

francouzská

Sexuální
orientace

k mixážním pultům

Tituly

bc.

Přezdívka

nešika, nemehlo, mamlas

Povolání

dýdžej

Dobré skutky
TheJeeMan.jpg

zprznění a totální likvidace jakékoliv hudby, co mu přijde pod ruku (lidem se to líbí)

Zajímavosti

David Guetta je profesionální dýdžej, přetvářející jakoukoliv hudby v neposlouchatelný kravál. Pravidelně se účastní hudebního festivalu Tommorowland, kde soutěží s ostatními dýdžeji o cenu Worst DJ of planet. Ač se snaží opravdu hodně, vyhrál ji jen třikrát. Konkurence je zde totiž velmi silná.

Hudební styl[edit]

David Guetta se už v raném mládí snažil nastartovat svoji kariéru profesionálního DJ. Jenže mu to moc nešlo, protože pozbývá jakýkoliv talent. Poté, co si několikrát utrhl pořádnou ostudu před publikem, se rozhodl jít na to zcela opačně. Někteří lidé si získají slávu svými dovednostmi. A jiní zase svojí dovedností všechno totálně zmršit. Mladý David se tedy rozhodl vydat tou druhou cestou. A opravdu se mu to povedlo. Jeho vystoupení byla záhy vyprodaná, protože každý musel takového exota vidět. Tohoto způsobu své tvorby se drží dodnes. Miliony lidí stále touží vidět na vlastní oči, jak to vypadá, když přistoupí k mixážnímu pultu někdo, kdo je na to úplně levej.

Největší akcí, kde vystupuje, je klasicky belgický „hudební“ festival Tommorowland. Zde se ti nejhorší dýdžejové světa přou o to, kdo je nejhorší. David Guetta zde zpravidla vždy končí na předních příčkách. V roce 2019 David Guetta dostal na tomto festivalu ještě větší prostor než obvykle, protože jeden z dýdžejů, Sam Feldt, ignoroval pravidla a na jednu hodinu udělal z Tommorowlandu festival kvalitní hudby. Sam Feldt dostal od pořadatelů ještě druhou šanci na mainstage. Jenže i tam se na pravidla vykašlal. Jako jediný dýdžej na Tommorowlandu předvedl kvalitní výkon.

Návštěvníci z toho byli ale značně rozčílení, protože kvalitní hudba rozhodně není to, co sem přišli poslouchat. Pořadatelé se zalekli, aby dokonce nechtěli vrátit vstupné. Proto zařadili jako hlavní bod programu Davida Guettu. A David opět nezklamal. Vybral si záměrně poměrně zajímavé skladby, aby na nich bylo dobře vidět, jak je následně totálně zkurví. Celé toto jeho vystoupení lze vidět v plné délce na Youtube: David Guetta live Tomorrowland 2019. Za hodinu zde dokázal spáchat hned několik těžkých hudebních zločinů (viz časy ve videu):

 • 21:50
 • 28:50
 • 30:35
 • 43:17

To však není nic proti tomu, co dokázal spáchat na čase 15:07. I velmi otrlému publiku Tommorowlandu v tu chvíli hrůzou stanuly vlasy na hlavě. Něco tak otřesného tu ještě nikdo nezažil. Dle svědků muselo několik lidé odejít, protože si z toho nadělalo do kalhot.

Tento neuvěřitelný hudební zločin mu přinesl jednoznačné vítězství. Díky němu se stal již po třetí držitelem ceny nejhoršího DJ planety.

Ocenění[edit]

 • Cena Pata a Mata. – Oceněni pro osoby, které dokázaly něco zkurvit naprosto neuvěřitelným způsobem. Získal v roce 2006. Byla mu udělena v Praze.
 • Большой культурный вклад – Za uspořádání turné po Jakutské oblasti, kde u několika desítek zdejších zakopaných prdelí uprostřed sibiřské tajgy pořádal jedno vystoupení za druhým pro zdejší feťáky. Záznam z vystoupení předkapely při jednom z jeho koncertů lze shlédnout zde.
 • V březnu 2011 tehdejší francouzský prezident nazval Davida Guettu velkou ostudou francouzského národa.
 • Worst DJ of planet – 2013. První Guettovo velké vítězství na Tommorowlandu.
 • Miloš Zeman během vystoupení Davida Guetty slyšel jeho hudbu až na pražský hrad. V reakci na to prohlásil: Tak mě napadlo, že v trestním zákonníku nám chybí zákon o hudebních zločinech.
 • V roce 2016 v Miami návštěvníci po koncertu Davida Guettu ocenili požadavkem na refundaci jejich vstupného, protože takové sračky jakživ tady v americe neslyšeli.
 • V roce 2017 Guetta získal Golden Raspberry Awards. Porotci v důsledku jeho hudby utrpěli takový šok, že si ani neuvědomili, že se jedná o úplně jiný typ produkce, než pro který je tato cena cílena. Nakonec pořadatelé ani nepožadovali navrácení této ceny, protože si ji dle jejich mínění plným právem zaslouží.
 • 2018. David Guetta se stává dvojnásobným vítězem ceny Worst DJ of planet.
 • 2019. Potřetí získal cenu Worst DJ of planet.