Björk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Puff Daddy volá Björk
Bjork wearing kill.jpg


Björk (také Björk, Bjørk, BjA?rk, Bjórk, Bj%C3%B6rk, Birch, Bříza, Hlavní víla ve Skřítkově, Björk z magické země Björk, Bjôrk, Börke, Burkö, Büörk, Bõrl, Burk, Brünö nebo Böööööne) je nejúžasnější zpěvačka z Islandu. Škarohlídy je někdy považována za autistického kastráta (což není vyloučeno).

Ani podrobné studie nejrůznějších světových odborníků ještě nerozhodly, jestli je člověk, ovoce nebo minerál. Zotročila celou generaci house DJ, aby pracovali v jejích hudebních dolech a zásobovali jí neuvěřitelnými tóny. Její celé jméno je Björk Guðmundsdóttir, ale později si ho změnila na Prostě Björk.

Její posedlost ledem[edit]

Björk toho ví o ledu hodně. Ví dokonce, jak ho přeměnit v hudbu. Jednou jela v ledových šatech do Los Angeles, ale roztavily se, takže každý viděl že její prsa jsou ve skutečnosti grepy.

Jak funguje televize[edit]

(Nutno vidět toto, pozn. red.)

"Ahoj. Jsou vánoce a já tu sedím u televize. Poslední dobou jí sleduji často, protože mám prázdniny. Koukala jsem se na nejrůznější programy. Víte, Islanďané umějí být velmi legrační a zároveň vážní. Dívala jsem se na talkshow a na naše "vtipné" komiky, kteří jsou v tom dobří. Ale teď nevím. Vypnula jsem televizi, a chtěla bych vědět jak funguje a jak mě--mě může dostat do všech těch zvláštních situací."

"Tak takhle to vypadá. Podívejte se na tohle. Vypadá to jako naše město; jako model malého města. A na všechny tyhle domy, na ulice, a asi na výtah, který vede sem. A tady všechny ty dráty. Ty, ty, ty dráty se starají o všechny ty elektrony, když procházejí tudyma. Aby jim udělily rychlost aby mohly projít tudy. Četla jsem to ráno v dánské knize."

"Tahle nádherná televize mě dostala, jak už jsem řekla, mě přivedla do zvláštních situací. Pamatuji si, že jsem se jí kdysi hodně bála, protože v nějaké Islandské básni bylo, že to není, ehm, jako v kině, kde ta věc, co tvoří obraz jenom háže světlo na zeď... ale tohle je jiné. Na telivizi jsou miliony a miliony malinkých bodů které vrhají něj--nějaké elektrické světlo, no, nejsem si jistá. No ale protože jich je tolik, a ve skutečnosti při sledování televize se díváte na mnoho mnoho bodů, vaše hlava je pořád zaměstnaná skládáním toho obrazu dohromady, a protože kvůli tomu nedáváte moc pozor na ten obsah tak vás to úplně zhypnotizuje. Takže všechno, co je v televizi, vám jde přímo ho hlavy a vy ani nepřemýšlíte, jestli je to správné nebo ne, takže jen polykáte a polykáte."

"No takže tohleto bylo v té básni a od té doby jsem se hrozně bála televize. Vždycky mě začala bolet hlava, když byla zapnutá. Ale potom, když jsem si přečetla pravdu v dánské knize o televizi jsem už v pohodě. A to je, um, ta vědecká pravda, která je daleko lepší. Nenechte básně, aby vám lhaly."

Co si o ní myslí ostatní Islanďané[edit]

Bjork je jen velvyslankyně, která má celému světu ukázat že Island nejsou jen sopky a ledovce. To si bohužel cizinci myslí od té doby, co byl vyslanec OSN Zalit zároveň lávou a ledovcem. Od té doby poklesl turismus o 20%, takže je na -10%. Islanďané si o Björk nemyslí nic; jsou uzavření, protože se musí chránit před ledem a lávou.