Ariana Grande

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ariana Grande at the Met Gala 2024 (1).jpg
Ariana Espresso Extra Grande la Petite de Florida aligátor

aneb "postrach všech mentálně zdravých lidí"

Biografické informace
Pohlaví ryzí žena
Narozen někdy v roce 1993
Národnost Florida
Povolání hérečka, cringy zpěvačka, holčička, vydavatelka neuvěřitelně velkého množsví extrémně špatných písniček, hromadná odumíračka mozků, vůdkyně "Arinátorů"
Dobré skutky
TheJeeMan.jpg
Asi podpora LGBT?
Spáchané hříchy
Happysatan.jpg
zpěv, skládání, Arinátoři, že ještě neumřela, že se vůbec narodila, styl oblékání, orgie se svým Fandomem

Ariana Grande, někdy zvaná "holčička z Nickelodeonu, která se rozhodla stát popovou ikonou", je americká zpěvačka, herečka a vůbec všestranná celebrita, která se proslavila svým působivým rozsahem hlasu a ještě působivější schopností vypadat na třicet, když má zrovna osm, nebo na osm, když má třicet. Odborně je klasifikována jako "královna ponytailů" a "úzkých přiléhavých kombinéz", a od svého příchodu na hudební scénu v roce 2013 nás pravidelně zásobuje popovými hity, které se hluboce dotýkají všech důležitých témat, jako je rozchod, vztahová dramata a… no, především rozchod.

Dětství a začátek odumírání mozků[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande, narozená 26. června 1993 v Boca Raton na Floridě, už od útlého věku vyrůstala na místě, kde vládla kombinace bažinaté krásy a podivných společenských norem. Kultura červených krků, divokých aligátorů, podivných rodinných vztahů, a samozřejmě zbytků bigotních skupin, jako jsou kamarádi bubáci s bílými hadry na sobě, tu stále má své kořeny. Italský přistěhovalecký původ její rodiny přidává jen další nádech ironie, protože předsudky Jihu nebyly zrovna přátelské k těm, kdo se nevešli do jejich "čistého" pohledu na svět.

Už od mládí toužila Ari najít si vlastní cestu pryč od toho všeho. Namísto floridského stereotypu aligátorů a drogových příběhů se vrhla do světa zábavy, kde svou kariéru nastartovala na Nickelodeonu. Objevila se v seriálech Victorious a Sam & Cat, kde rychle našla své publikum – teenageři, kteří se do ní okamžitě zamilovali a začali ji vnímat jako zářivou popovou ikonu.

Nicméně, jak Ari postupně sbírala fanoušky, začínaly se objevovat i vedlejší účinky této zářivé slávy. Mladí fanoušci, známí jako Arianátoři, trávili hodiny sledováním jejích repríz a napodobováním jejích písní s takovým zápalem, že to leckdy působilo až nezdravě. Mozky teenagerů, zahlcené přehráváním chytlavých popových hitů, vykazovaly známky jakéhosi omámení, a jejich soustředěnost začala odumírat.

Zatímco se Ariana Grande posouvala na vrchol popového světa, její věrní fanoušci šířili její slávu, až se celé to nadšení stalo pro mnohé rodiče a učitele spíš noční můrou. Tak se z děvčete z Floridy, které se odmítlo smířit s místními stereotypy, stala nejen ikona popkultury, ale i tak trochu symbol pro moderní dobu, kde se hranice mezi zábavou a posedlostí často nebezpečně stírá.

Profesionální odumírání mozků[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande zahájila svou profesionální kariéru jako herečka v seriálu Victorious na stanici Nickelodeon, kde ztvárnila postavu sladké a naivní Cat Valentine, což předznamenalo její budoucí hudební styl. Právě zde začala její cesta k tomu, aby se stala světovou popovou hvězdou s nezaměnitelným „brain-rotting“ účinkem na publikum, který kombinuje nepřekonatelně slaďoučké texty a líbivou produkci.

Její debutové album Yours Truly (2013) bylo charakteristické nostalgickým zvukem 90. let s prvky R&B, čímž okamžitě upoutala pozornost mainstreamu. Ačkoliv se Grande dokázala předvést jako talentovaná zpěvačka s rozsáhlým hlasovým rejstříkem, texty plné romantických klišé a nevinné sladkosti rychle našly své místo v srdcích dospívajících posluchačů, kteří bezmezně podlehli jejímu kouzlu.

Následující alba jako My Everything (2014) a Dangerous Woman (2016) upevnila její pozici na vrcholu popového nebe. Grande pokračovala v budování svého „brain-rot“ impéria – zářivě vyleštěné, nevinné a emocionálně přístupné texty o lásce, zlomeném srdci, ale i o ženské síle byly balzámem pro mainstreamovou popovou scénu. Její hudba dokázala současně vyvolávat sladký pocit euforie i emocionální závislost na její pozitivní, ale značně povrchní stylizaci světa.

Grande, navzdory jejímu drobnému vzrůstu, vystupovala na pódiích s obrovskou energií a její vysoké tóny a zpěv s „cukrovým nádechem“ přiměly posluchače rozplývat se. Její texty se však stále více opírají o jednoduché refrény a témata, která rezonují zejména s mladšími posluchači, což u mnoha kritiků vyvolává otázky ohledně trvalé hloubky jejího hudebního projevu.

Vrchol „brain rotting“ efektu přišel s hity jako „Thank U, Next“ a „7 Rings“ – písně, které oslavovaly spotřebitelskou kulturu, povrchní vztahy a nekomplikovanou sebelásku. Tyto texty, plné narážek na luxusní zboží a sebestředné postoje, fungují jako popová kulisa moderní doby, kde písně slouží více jako soundtrack k Instagramovým příspěvkům než k hlubším reflexím.

Grande se nicméně dokázala etablovat jako popová ikona s globálním dosahem a obrovským vlivem na sociální sítě. Ačkoli její hudba vyvolává smíšené reakce ohledně své umělecké hodnoty, nelze popřít její schopnost ovládnout hudební průmysl – byť za cenu nadměrně zjednodušených textů a snadno stravitelných melodií, které postupně rozkládají schopnost kritického myšlení a vyžadují pouze emocionální konzumaci.

Kult Osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Ariana má neuvěřitelný kult osobnosti.

Ariana Grande se během několika let vypracovala na globální superhvězdu, ale zároveň se stala i zosobněním povrchního kultu osobnosti, který mnozí kritici označují za ztělesnění „brain-rotting“ kultury. Tento kult je postaven na pečlivě vykonstruovaném image sladké, emocionální popové princezny, jejíž písně a veřejná prezentace se točí kolem témat, která mohou vypadat hluboce, ale často postrádají skutečnou substance. Grande tak v mnoha ohledech reprezentuje vzestup populární kultury, která je povrchní, komerčně řízená a emocionálně přitažlivá, ale intelektuálně prázdná.

1. Vizuální kýč: Ikona povrchnosti[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande je známá pro svůj ikonický vizuální styl – vysoký culík, boty na platformě a pastelové barvy, které oslovují především mladé dívky. Tento vzhled je pečlivě promyšlený a udržovaný, aby podtrhl její „roztomilý“ a „nevinný“ image, který se snadno prodává. Přesto však v sobě nese obrovskou dávku povrchnosti. Grandeho vizuální identita je od začátku navržena tak, aby se z ní stal zbožštěný idol, jehož vzhled fanoušci napodobují, ale zároveň nepodněcuje žádné hlubší myšlenky ani diskuse. Její vzhled je čistě komerční – snadno rozpoznatelný, snadno napodobitelný a zaměřený na rychlé uspokojení estetických nároků jejího publika.

2. Slaďoučké texty bez substance[editovat | editovat zdroj]

Jedním z hlavních problémů, které lze najít v profesionální kariéře Ariany Grande, jsou její texty. Mnoho jejích hitů, jako "7 rings" nebo "thank u, next", se točí kolem povrchních témat, jako jsou láska, bohatství, exkluzivní značky a sebeoslava. Její texty často působí dojmem „brain rot“ – vyprázdněná emocionální sdělení, která jsou sice melodicky chytlavá, ale intelektuálně povrchní. Zatímco se Grande snaží prezentovat jako „hluboká a citlivá umělkyně“, její hudba se často redukuje na opakující se témata zlomených srdcí a povrchního sebeovládání.

Například hit „7 rings“ je v podstatě ódou na materialismus, kde se Grande chlubí, že si může koupit vše, co chce, od přátelství až po drahé šperky. Texty jako: "I see it, I like it, I want it, I got it" jasně ilustrují, že její hudba nemá hlubší poselství, ale spíše slouží jako soundtrack k povrchnímu konzumu.

3. Malý vzrůst, velká komercializace[editovat | editovat zdroj]

Arianin malý vzrůst (měří pouhých 1,53 m) by za normálních okolností nemusel být předmětem diskuse, ale její tým tento prvek přetvořil ve zbraň pro její kariéru. Grande se prezentuje jako „roztomilá malá dívka“, což slouží k udržení jejího nevinného, dětinského image, který oslovuje mladé fanoušky. Její nízký vzrůst se tak stal součástí jejího kultu osobnosti, kde je neustále stylizována jako „věčně mladá“ a „roztomilá“, což působí až nepřirozeně pro někoho, kdo je ve skutečnosti dospělá žena. Tento prvek posiluje kult sladkosti a jednoduchosti, který její kariéra představuje.

4. USA-centric: Příliš zaměřená na americký trh[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande je výrazně orientovaná na americký trh, což se odráží v její hudbě i marketingu. Ačkoliv je celosvětově populární, její hudba a image jsou silně ovlivněny konzumní americkou kulturou, kde jsou důležité značky, peníze a povrchní přátelství. Tento typ hudby, zaměřený především na materialismus, může být v jiných částech světa, zejména tam, kde se lidé potýkají s hlubšími problémy, vnímán jako odtržený od reality.

Ačkoliv se Ariana snaží prosadit jako globální hvězda, její hudba a image postrádají univerzálnost a často se zdají být příliš povrchní a orientované na problémy, které jsou pro americkou kulturu typické. Například texty, které oslavují luxusní značky a bohatství, působí v globálním kontextu jako nerealistické a odtržené od problémů, které řeší běžní lidé mimo USA.

5. Fanoušci jako armáda bez rozumu[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako Taylor Swift a další popové ikony, i Ariana Grande má své oddané fanoušky – Arianators – kteří ji nekriticky zbožňují. Tito fanoušci často vytvářejí kolem své idoly virtuální kult, kde je jakákoliv kritika považována za útok a kde se očekává slepá loajalita. Tento fenomén vytváří nebezpečné prostředí, ve kterém je jakákoliv debata nebo reflexe potlačována ve prospěch nekritického zbožňování.

Fanoušci Ariany Grande často brání její „umění“ tím, že tvrdí, že její texty a hudba jsou emotivní a osobní. Pravdou však je, že za touto emocionální fasádou často nestojí žádná skutečná hloubka, pouze komerčně výhodná image, která dokáže vydělat miliony dolarů.

6. Kontroverze a brain-rotting kultura[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande se pravidelně potýká s kontroverzemi, které se týkají jejího chování a veřejných výroků. Jednou z nejslavnějších je incident, kdy byla zachycena na videu, jak líže koblihu v obchodě a prohlašuje, že nenávidí Ameriku. I když se za tento výrok později omluvila, podobné incidenty jen posilují obraz Grande jako někoho, kdo je povrchní, bez zájmu o svět kolem sebe a především motivovaný komerčním úspěchem.

Grande a její kariéra se tak stávají zrcadlem tzv. „brain-rotting“ kultury, kde je povrchní emocionální obsah povýšen nad intelektuální nebo společenskou hodnotu. Ve světě, kde jsou mladí lidé více než kdy jindy ovlivňováni celebritami a populárními médii, se Grande stala symbolem kultury, která je sice sladká na povrch, ale uvnitř prázdná a toxická.

Orgie s Fandomem[editovat | editovat zdroj]

Jedna z podezřelých orgií....

Ariana Grande, obklopená svými oddanými fanoušky, známými jako Arianators, se stala středem velmi zvláštního a poněkud znepokojujícího fenoménu. Tito fanoušci – většinou mladé, TikTokem posedlé děti – pořádají orgie, které jsou na povrchu plné nevinného nadšení pro hudbu, tanec a idol. Nicméně některé z těchto akcí vzbuzují obavy, protože jejich atmosféra se často zdá být podivná a těžko pochopitelná pro ty, kteří stojí mimo tuto komunitu.

Tyto události, na kterých se Arianators setkávají, aby projevili svou loajalitu, někdy hraničí s fanatismem. Jsou plné zvláštních rituálů, které zvenčí působí, jako by šlo o víc než jen obvyklou fanouškovskou kulturu. Některé aspekty těchto shromáždění, jako nekonečné opakování virálních tanečních výzev či napodobování Ariiných gest do extrému, vyvolávají znepokojení z toho, jak daleko mohou mladí lidé zajít ve své snaze napodobit svého idola a cítit se jako součást této neustále rostoucí komunity.

Ariana sama působí, že nechává tuto situaci volně plynout, občas s tajemným úsměvem sleduje vše z povzdálí. Nicméně stále častěji se objevují hlasy, které upozorňují na to, jak se celá fanouškovská kultura, především u mladších generací, může stát znepokojivě návykovou a přehnaně intenzivní. Společenský tlak, být součástí této masy a následovat nepsaná pravidla Arianators, někdy vyvolává otázky o zdravém vztahu mezi fanoušky a jejich idoly.

Přestože mnoho z těchto aktivit zůstává v rovině zábavy a nevinného nadšení, tento rostoucí fenomén má své temnější stránky, které je těžké ignorovat, zejména pokud jde o vliv na mladší fanoušky, kteří se často nechávají snadno ovlivnit.

Specifikace (Ariana Grande)[editovat | editovat zdroj]

Srovnání Ari s Puškou M1918 Tankgewehr

Ariana Grande je drobná postava a je známá svým malým vzrůstem a štíhlou postavou.

  1. Výška: Ariana Grande měří přibližně 153 cm (5 stop 0 palců). Pro srovnání, je vysoká asi jako průměrná kuchyňská linka.
  2. Hmotnost: Její váha se pohybuje kolem 47 kg (104 liber). To je zhruba hmotnost menšího kuchyňského spotřebiče, jako je mikrovlnná trouba.
  3. Postava: Ariana má velmi štíhlou postavu s malým pasem. Její tělo by se dalo přirovnat k úzkému válečku nebo vysoké štíhlé váze.
  4. Velikost oblečení: Nosí obvykle velikost XS nebo S. To je velikost, kterou by nosila dospívající dívka nebo drobnější dospělá žena.
  5. Obuv: Velikost boty má kolem 36-37 EU (6-6,5 US). Je to velikost, která je běžná u dospívajících dívek.

Přirovnání k různým předmětům může zahrnovat i její štíhlé ruce a nohy, které by mohly být srovnatelné s tenkými svíčkami nebo dřevěnými vařečkami. Její celková drobnost a štíhlost by mohla být také přirovnána k balíčku papírových ručníků v kuchyni.

Jak se jí zbavit?[editovat | editovat zdroj]

Zbavit se Ariany Grande se může zdát složité, ale proč nad vším složitě přemýšlet, zvlášť když vídíte, jak její písně degenerují vaše dítě, když to můžete udělat rázně a velmi jednoduše. Zde je pár příkladů:

1. Praštění Tankgewehrem (v pouzdru na kontrabas)[editovat | editovat zdroj]

Tankgewehr ničil tanky. Ale důmyslným způsobem se s ním dají lámat vazy.

Zbraň: Tankgewehr M1918 – obrovská protitanková puška z první světové války, která váží 17,7 kg a má délku 1,8 m.

Ariana Grande vystupuje z backstage po úspěšném koncertě. Vy, nenápadně skrytý mezi technickým personálem, buď prostě před Ari vejdete, praštíte ji přes hlavu skoro dvacetikilogramovým pouzdrem, či prostě z pouzdra vytáhnete svého mazlíka, který je o skoro 30 cm vyšší než ona a prostě jí zastřelíte. Při první možnosti jí zlomíte vaz a při druhé se ozve obrovské PAF. Tak či onak, vy si ulevíte, že vaše dítě bylo zachráněno před písničkami jako Ice Cream, a noviny budou psát o náhlé smrti.

2. Pád z okna (klasická historická eliminace)[editovat | editovat zdroj]

Historické pády z oken byly často používány při politických likvidacích, například během sovětských čistek. Ariana Grande právě pořádá charitativní večírek v luxusním hotelu. Po večírku ji doprovodíte k oknu, aby si prohlédla výhled na město. Nenápadně jí „pomůžete“ vyklonit se příliš, a když ztratí rovnováhu, padá z okna z desátého patra. Smrt je okamžitá. Média referují o „tragickém pádu“ a spekulují, zda byla pod vlivem stresu nebo alkoholu.

3. Nešťastné oběšení (tlak slávy)[editovat | editovat zdroj]

Oběšení je symbolické pro psychický rozklad pod tíhou slávy a odpovědnosti. Historicky se takové incidenty často stávaly důsledkem kariérního vyhoření.

Ariana Grande je nalezena oběšená ve svém pokoji po dlouhém turné. Vy jste jí poskytli „motivační dopisy“ a falešné skandály, které ji dovedly k psychickému zhroucení. Média okamžitě spekulují o tom, že nezvládla tlak slávy a veřejného života. Její fanoušci jsou zdrceni a truchlí nad touto „osudovou“ ztrátou. Vy však víte co se stalo, a hřeje vás u srdce, že vaše dítě nebylo kompletně zničeno a dá se s ním ještě pracovat.

Nejde jí přehlédnout.

4. Přejetí luxusním SUV[editovat | editovat zdroj]

Auto: Range Rover Velar – luxusní SUV, oblíbené mezi celebritami. Váží téměř 2 tuny.

Po vystoupení v luxusním hotelu Ariana Grande přechází přes ulici ke pujčenému Range Roveru. Vy na ni čekáte v zaparkovaném Range Rover Velar. Jakmile vyjde na silnici, rychle přejedete Arianu (rozhodně ji nepřehlédnete, i přes její malou velikost), která utrpí fatální zranění. Média budou informovat o tragické autonehodě, kterou média označí za nešťastnou, avšak vy víte své.

5. Výbuch v limuzíně[editovat | editovat zdroj]

Auto: Mercedes-Maybach S600 – luxusní limuzína s prostorným zavazadlovým prostorem.

Ariana Grande nastupuje po svém koncertu do limuzíny Mercedes-Maybach S600, kterou používá na každém turné. Předem jste do auta umístili malou výbušninu s dálkovým ovládáním. Jakmile limuzína vyjede, výbušnina exploduje a celé auto je zničeno. Média budou spekulovat o možném teroristickém útoku. Vy si ale oddechnete, že vaše dítě Ariana nepoužila jako nástroj jejích častých orgií.

6. Sabotáž na motorce[editovat | editovat zdroj]

Vozidlo: Ducati Monster – rychlá a elegantní motorka, kterou Ariana vlastní.

Ariana Grande často jezdí na své motorce Ducati Monster. Vy předem oslabíte brzdy nebo sabotujete motor, což způsobí, že při vysoké rychlosti ztratí kontrolu a havaruje. Média informují o tragické nehodě a fanoušci truchlí nad ztrátou milované popové hvězdy.

Tesla Model S je sice elektromobil s autopilotem, ovšem vy můžete znehodnotit kamery a auto samo narazí do zdi.

7. Elektrický atentát[editovat | editovat zdroj]

Auto: Tesla Model S – moderní elektrické vozidlo, známé pro svůj tichý chod a autopilot.

Scénář: Ariana Grande si po vystoupení sedá do své Tesly Model S. Vy jste hackli její systém autopilota a přesměrujete auto do kolize s betonovou zdí. Vysoká rychlost a tvrdý náraz způsobí fatální nehodu. Média referují o „technickém selhání“ a ztrátě jedné z největších popových hvězd současnosti.

8. Náhlé zhroucení kvůli „ztrátě hlasivek“[editovat | editovat zdroj]

Zničení hlasivek může pro zpěvačku znamenat konec kariéry, aniž by musela zemřít.

Během nahrávání v profesionálním studiu Arianu Grande zasáhne náhlý zvukový šok, který způsobí trvalé poškození jejích hlasivek. Po nehodě už nikdy nemůže zpívat a její kariéra končí. Média informují o zničení jejího hlasu a spekulují, zda se někdy vrátí do hudebního průmyslu.

9. Pád na pódiu (špatně zajištěná scéna)[editovat | editovat zdroj]

Během koncertu v aréně je pódium záměrně špatně zajištěno. Ariana Grande v euforii během vystoupení šlápne na volnou desku a propadne se do podlahy, což způsobí její těžká zranění nebo smrt. Média informují o tragickém incidentu a fanoušci se ptají, zda byl technický tým nedbalý nebo se stala nehoda.

Smrťák.

10. Otrávený nápoj ve Starbucks[editovat | editovat zdroj]

Ariana Grande je známá svou láskou ke kávě ze Starbucks, což můžete využít. Během rutinní návštěvy Starbucks dostává Ariana svou oblíbenou kávu, kterou jste tajně otrávili silným jedem. Po pár locích se začne cítit špatně a nakonec zkolabuje. Smrt přichází rychle a média informují o náhlém zdravotním kolapsu. Věrohodná teorie by mohla být kofeinové předávkování.