Method Man

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Method man 3.jpg

Method man je zpěvák, herec, provozovatel vietnamského obchodu Wieng Sooing Wumi Yang, raper a prapraprapraprapravnuk J. A. Komenského.

Fakta, která o něm nikdo moc neví:

O Method manovi tedy zatím víme, že to v dětství neměl příliš jednoduché. Padal několikrát až na úplné dno, ale dokázal se z toho vždy vyhrabat a stal se z něj postupem času geniální raper. Co ovšem možná ještě nevíme, je to, že stejně jako J. A. Komenský je Method man evangelík. Často chodí na různé bohoslužby, káže lidem a odkazuje se na tvorbu a učení mistra J. A. Komenského. Jako Komenský, který velice rád cestoval po celé Evropě (Byl v polském Lešně, navštívil Holandsko atd.) je Method man též vášnivým cestovatelem. Tento rok jako mnoho předchozích let jezdí na tzv. turné po světě, aby zvěstoval mír a šířil po celé Zemi evangelium.

Život J. A. Komenského a Method mana je až velice nápadně podobné, jejich jedinou společnou zálibou totiž není jen cestování. Komenského počinem byla například „Škola hrou“, kdy děti měly používat k výuce obrázky a tím by si vědomosti osvojovaly snáze a zábavnější formou. Method man ale i v tomto směru nezahálel, neboť je totiž velikým fandou obrázků. Konkrétně již zmiňované komiksy, které velice rád četl a tvořil, jsou toho zářným důkazem. Bohužel mu většina komiksů z jeho tvorby před lety stejně jako Komenskému v roce 1656 shořela.

Method man, ač se to neví a je to přísně tajné, byl prvním a zatím jediným člověkem, který stanul na Marsu a založil tam dokonce i rodinu. Je ale všeobecně známo o jeho veliké skromnosti, a proto se veřejnosti příliš nechlubí svými brilantními činy. Jistě tedy chápete, že pro mě byl nadlidský výkon zjistit, co všechno tento přičmoudlý mudrc za svůj život zatím stihl vytvořit, založit či dotovat.

Za zmínku stojí jeho největší investice do pražské městské části Černého Mostu. Vybudoval zde obchodní centrum, zábavní centrum a několik desítek panelových domů. Jeho původním plánem byla i změna jména této čtvrti na „Černý Negr“, ovšem to bohužel katastrální úřad hl. m. Prahy zamítl.

Jak je tedy jistě vidět, Method man se velice rád angažoval a angažuje v České republice, konkrétně v Praze. S oblibou říkává: „Mí Pražané mi rozumějí.“ Příští rok dokonce s jeho největším hitem „Hey man, kiss me ass“ hodlá zahájit Pražské jaro. České filharmonie byla nadšena, když kývnul na jejich skromnou nabídku. Ano, Pražané mu opravdu rozumějí.

Rozhodně by se ale nemělo zapomínat na jeho světoznámý koncert v roce 1989 v Berlíně, kdy údajně měla jeho hudba takový ohlas, že se k němu sklonila i samotná berlínská zeď, přičemž se díky tomu úplně rozpadla. Stal se zde národním hrdinou a o jeho vítězství se dodnes v Berlíně pějí oslavné písně. Dokonce na slavném Alexandrově náměstí stojí jeho busta v nadživotní velikosti postavena na jeho počest.

Method man by se jistě dal nazvat stejně jako J. A. Komenský „Učitel národů“, protože považte všechny jeho činy a angažování v zemích celého světa. V Africe se zasloužil k přebarvení skoro všech obyvatel na černo. V Asii se mu podařilo donutit Číňany psát latinkou a Araby přesvědčit psát zleva do prava. Stejně jako Komenský byl Method man ze své vlastní země vyhnán, ovšem nikoliv kvůli svému vyznání, ale barvě pleti.

Zůstává tedy otázkou, jestli slavný raper bude nadále věrný své černé barvě, nebo zkusí trošku zaexperimentovat a vybrat ze škál palet nějakou jinou. Před nedávnem se totiž nechal slyšet, že jeho největším životním vzorem jsou Šmoulové.

Supersatan.jpg editovat   xyManové

BarmanHermannCimrmanKomančiMegalomanMethod ManMan DelinkaRomanSupermanŤamanTatrmanZemanZeman