Alexandr Veliký

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
RedDwarf2.jpg „Ve svém dřívějším životě jsem byl u Alexandra Velikého eunuchem“
Rimmer, epizoda 14 - Trosečníci
Alexandr Veliký ve věku 40 let
Oblast působení Alexandra Velikého

Alexandr Veliký (nezkráceně Alexandr s Velikým) byl významný bojovník za práva liliputánců v oblasti východního Moravstánu.

Život[edit]

Alexandr Veliký se narodil někdy v první polovině osmnáctého století. Přesnější datum bohužel není známo. Místem narození byla tzv. Vila VyVolených.

Jméno Alexandr mu bylo určeno tak jak to mnohdy bývá již před narozením. Přezdívka s Velikým vznikla až poté, co Alexandr ve věku 35 let měřil 129 cm a jeho úd měřil 30 cm. 

Po pobytu ve Vile přišel Alexandr v rámci bojů v Tatrách s ostatními z VyVolených o obě paže.

Bojovník za práva malého lidu[edit]

Alexandr založil svůj vlastní pěvecký sbor, kde zpíval první tenor

Vzhledem ke své malé výšce se Alexandr během svého života dočkal mnoha příkoří, což vedlo k tomu, že zhruba kolem roku 1856 založil organizaci "Mužstvo za Emancipaci Nezávislé Zakrslé Autonomie" (MENZA) a pokusil se odtrhnout část východního Moravstánu od zbytku státu. Spolu se svým spolubojovníkem a jediným dalším členem MENZY Františkem Palackým vedli zhruba tříletou partyzánskou válku v oblasti východních Čech.

Po neúspěšném pokusu o vyloupení místní drůbežárny a tím zastavení přísunu vajec na český trh byl lapen a spolu s Františkem Palackým vyhoštěn na ostrov Elba v Severním moři.

Vyhnanství[edit]

Během svých posledních let života na ostrově Elba se věnoval skládání básní. Mezi známé dílo patří: Písně komické (1862), Bez rukou se netleská (1865) a sbírka Severní vítr je krutý (1870-1874).