Romantismus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Kdy myslí muž na romantickou večeři při svíčkách? Když vypneme proud.“

- generální ředitel ČEZ Roman
Generalissimní ředitel Čezka předčítá Romantickou báseň Chceš proud? Přijď, zúčtujem spolu

Romantismus je láska k elektrickému proudu ve všech jeho podobách. V Čezku se jedná o tradiční povahový rys. Je pěstován na všech úrovních společnosti, od relativně bezpečného tření liščím ohonem, přes elektroplay až po těžkotonážní odběry pro soukromé domácí hliníkárny.

Historie[edit | edit source]

Jedním z prvních romantiků byl František Křižík. Jeho romantické elektrické hodiny se staly zanedlouho hitem každé domácnosti. Proti tomu Jakub Arbes se svými romanety neměl ani zdaleka takový sukces.

Zato v Americe se romantizmus dělil na různé proudy, napřed se prosadili zastánci stejnosměrného proudu vedeni Edisonem ale nakonec zvítězili zastánci střídavého proudu pod vedenim Tesly, který se mnohem lépe hodil k popravám na elektrickém křesle, což rozhodlo.

Velkého ohlasu dosáhl romantismus v Rusku. Poté, co ruští romantici nejprve rozebrali až do posledního elektronu hlubinu ruské duše, prohlásil Vladimír Iljič: Romantismus, to je moc sovětům a elektrifikace Ruska. A vývoj dostal netušené obrátky. Poté co v Německu seznal Hitler, že na Sprévě Dněprostroj nikdy nepostaví a rozhodl se jednat. Spolu s Wagnerovými romantickými Nibelungy chtěl zajmout i romantika Čajkovského. Ale podcenil rozlehlost romantické ruské duše i ruské stepi. A tak střed dvou romantických koncepcí vyústil do celosvětového kataklyzmatu, které skončilo drtivou převahou Čajkovského a Yanakee doodle.

Současnost[edit | edit source]

V poválečné době se romantismus rozvíjel i u nás. Přes počáteční váhavost se podařilo romantizovat celou společnost a Čezko se stalo, vedeno milovaným báťuškou Romanem, uznávaným středem romantické Evropy. Základem aplikovaného romantismu je pak Ňaderná elektrárna.

Romantický západ slunce

Budoucnost[edit | edit source]

V budoucnosti po pokrytí celé země fotovoltaickými panely a doplnění panorámou povětrných elektráren bude Čezko nejromantičtější zemí ve světě. Zdaleka se budou chodit turisté kochat nezapomenutelnými panoramaty západů slunce, doplňovanými zlatými odlesky z panelů a někdy se otáčejícími větrníky, které budou předvádět hru stínů. Vše bude dovršeno dokonalým black-outem a následující nezapomenutelné tmy.

Supersatan.jpg editovat   xyManové

BarmanHermannCimrmanKomančiMegalomanMethod ManMan DelinkaRomanSupermanŤamanTatrmanZemanZeman