Polovodič

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kůň vhodný pro polovodiče

Polovodič je terminus technikus a znamená v instalatérství hustou toaletní vodou napůl zarostlou odpadní trubku, v elektrotechnice buď mokrý špagát, či lajdácky dotažený (nejlépe hliníkový) vodič v přípojné krabici (nejlépe ve staré, nezadeklované, orezlé acidurce, upevněné na dobře vyschlém dřevěném podkladu).

Složení polovodičové pokroutky:

Polovodič cucací se skládá z toaletní vody a bužírky, do které se voda balí jako cigareta speciálním strojem. Ten se nazývá polobalič a lze ho zakoupit pouze v Tescu v Praze za ohromnou cenu 90 Kčs. Při jeho hydroizolaci se používá medvědí hovno, což je (pro nezanalé) speciální druh tmelu, který produkují medvědi v relativně nedalekém Aspenu.

Polovodič loutkoherce či loutkoherky:

Cimrman popsal první polovodiče pro vodění živých loutek v Paraguayi, loutky byly napojeny na vodiče (později polovodiče), tzv. oživlé dřevo.

Užití polovodičů polovodičových:

V běžném světě je jejich hlavní užití asi 10 % při výrobě herních konzolí, 80 % kurvítka, 10 % spotřební elektronika. Spotřeba se dnes značně zvýšila k vůli rozmachu výroby pamětí WOM, kde se využívá jen jedna polovina a to pro směr tam.

Další významy:

  • V automobilismu se také říká polovodič, když auto řídí žena, v případě, že jsou ženy dvě, je to nevodič. Lze ovšem dosáhnout i jiných kombinací.
  • Na Slovensku řidič Volkswagenu Polo, popřípadě vodič muly.

Pólovodič[edit | edit source]

Polo game, Pakistan.jpeg
  1. Centrální hráč póla - vedoucí čtyřčlenného týmu jezdců na koních. Pólo je sport, který Angličani kdysi hrávali v Indii. Indové jim dělali podavače míčů. Když Angláni odtáhli (začali totiž hrát fotbal), sport se stal v Indii a Pákistánu velmi populární
  2. Vedoucí výpravy na pól. Známe dva druhy těchto vedoucích
    • severopólovodič
    • jihopólovodič