Elektronické pivo

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Americká imitace elektronického piva, s jablečnou příchutí, nepoužívající aerosol, ale iMagination®
Google uncyc.jpg Elektronické pivo na googleTohle je nejlepší článek na téma „Elektronické pivo“ na celým internetu.
Jakékoliv heslo na téma Elektronické pivo byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Emailové potraviny.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Elektronické pivo (čínsky 电啤酒, německy nepřesně elektronische Pilsner) je aparát sloužící k inhalaci alkoholického pivního aerosolu, populární zejména v zemích, na které dopadlo těžké, přetěžké jho prohibice. Rozlišujeme tři typy elektronického piva: elektronický půllitr a elektronický lahváč.

Elektronický lahváč[edit | edit source]

Elektronický lahváč má obvykle tvar tradičního lahváče, do kterého se však zespodu vsunují zásobníky se syntetickou směsí. Po vsunutí zásobníku je třeba odjistit pojistku umístěnou na hrdle, k čemuž se nejlépe hodí tradiční otvírák na lahve, ovšem s trochou zručnosti lze použít např. zapalovač nebo jiný elektronický lahváč. Kontrolka po straně po chvíli signalizuje, že je možné pít. Pití se provádí přítiskem hrdla lahváče k ústům (řidčeji k jinému tělesnému otvoru), provedeným zároveň s nakloněním celého přístroje. Tento manévr vyžaduje přesnou koordinaci pohybů, ale po zacvičení ho zvládne i to největší ťululum. Když naklonění dosáhne předprogramované meze (cca od 80 do 110 stupňů, podle plnosti zásobníku), průtokový magnetron uvnitř přístroje vaporizuje směs v zásobníku a vzniklý aerosol vstříkne ven z aparátu do úst. Tento postup se opakuje až do strašlivého okamžiku, kdy dojde náplň, což ověříme opakovaným vytřepáním posledních kapek z přístroje. Prázdný zásobník je po zajištění pojistky možné vyjmout a vrátit v Lidlu za 3 kačky zpátky.

Složení[edit | edit source]

Chuť elektronického piva je téměř úplně, ale ne zcela naprosto nepodobná pivu. Výhodou je především vysoký obsah alkoholu, kolem 50 %, který je nadále znásoben způsobem podávání - vdechováním aerosolu, nikoli pitím tekutiny. Jeden zásobník tak bohatě vystačí na celý večer, a to i alkoholikům na vrcholu pivní kariéry. Vedle alkoholu zásobníky obsahují vedlejší příměsi dodávající chuť, zejména syntetický slad a syntetické chmelové produkty. Dostupné náplně se liší stupňovitostí, hořkostí, druhem kvašení atd. piva, kterému se chutí nemají neblížit.

Dražší přístroje disponují pokročilejšími funkcemi, jako jsou:

  • regulace tzv. vocasu
  • regulace bolehlavu, takže si konzument může podle nálady nastavit stupeň bolení hlavy druhý den
  • možnost postupného zvyšování a následně snižování obsahu mentolu (tzv. cesta do lesa a cesta z lesa)

Pozor na levné německé padělky, které sice na první pohled vypadají jako elektronické pivo, ale ve skutečnosti jde o zcela odlišné elektronické bier!

Elektronický půllitr[edit | edit source]

Druhým typem elektronického piva je půllitr, používaný v restauračních zařízeních bez licence na prodej alkoholu. Přístroj má tvar tradičního půllitru a je vybaven ergonomickým uchem, aby dobře padl do ruky. Doplňování náplně provádí odborně zaškolený personál pomocí elektronické pípy, což je takový ventil napojený na pivojem. Zkušený výčepní také umí provést složitější triky jako je řezání dvou druhů piva, natočení mlíka nebo podmíráku.

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno