Metylalkohol

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Alcohol-free.jpg
Při čtení tohoto článku platí
přísný zákaz pití piva
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Metylalkohol na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
Při pohledu na molekulu methanolu nezůstal chladným ani puritánský alkoholik Miroslav Kalousek, původní profesí chemik.

Metylalkohol je blahodárná chemikálie umožňující státu redukovat mandatorní výdaje rozpočtu. Přispívá k eliminaci nepřizpůsobivých vrstev obyvatelstva, bezdomovců, humusáků a alkoholiků. Přítomnost metanolu je podle odborníků známkou kvalitního alkoholu.[1]

Vodka firmy Drak
vyjasní váš zrak.
Kdo v ní pysky smočí,
přijde o své oči.
Kdo si dá hlt malinký,
tomu selžou ledvinky.
Kdo si dá dvě skleničky,
ten musí do bedničky.

Cíle[edit | edit source]

Dle studie ministerstva financí, vypracované auditorskou firmou Ernst & Young (za pouhých 42 milionů ), mělo distribuční nasazení metanolu do stánkového prodeje eliminovat přibližně 70 000 pobiratelů sociálních dávek a definitivně snížit deficit státního rozpočtu pod 3 %.

Mediální rána[edit | edit source]

Předčasné prozrazení akce ještě před distribucí látky do určených lokalit, způsobila nezodpovědná média. Výsledkem je prozatímní úspěšnost jedna ku 1373, na pouhých 51 z předpověděných 70 000 (ke dni 22. 4. 2014). I když je tento výsledek průměrnou účinností státní správy, nelze jej považovat za úspěch.

Počet obětí však již překročil oněch pověstných 27 českých pánů popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí, což byla dosud nejtragičtější událost českých čejin, od nynějška tedy již pouze druhá nejtragičtější událost českých dějin. Naštěstí většina obětí byli Moraváci, takže jich není taková škoda. Hejtman byl ten Slovák, Kiko ten Ukrajinec a Květa ta Polka.

Opoziční skepse[edit | edit source]

ČSSD bystře rozpoznala, že za otravy metanolem odpovídá vláda, deratizující voliče ČSSD. [2]

Konspirační teorie[edit | edit source]

Mezi obyvateli se objevilo několik konspiračních teorií vysvětlujících metanolovou genocidu spiknutím Vietnamců či Poláků. Slovenská tajná služba podezřívá Ester Bellovičovú, která si objednala 3 hl metanolu pro svou novou metodu liftingu pysků a přebytek vylila do kanálu, jež infikoval vodovodní systém lihovarů v Moravstánu. Touto teorií se inteznivně zabývá i Chuck Norris, který denně metylalkoholem kloktá.

Léčba při otravě metylalkoholem[edit | edit source]

Léčba je dle odborníků jednoduchá. Stačí metyl v krvi zředit větším množstvím jiného, zdravého alkoholu. V praxi to tedy znamená, že když začnu mít pocit špatného vidění, zajdu doma k leštěné skříňce zvané bar a vytáhnu jakoukoliv odzkoušenou lahev a na ex ji šoupnu do svého žaludku. Otázkou však zůstává, zda obsah alkoholu nestoupne z 1.0 promile třeba na 2.0 či ještě více. Ve své podstatě je to však úplně jedno. Pokud druhou lahev nevypiji, skončím s bolestmi břicha a bez zraku na těch mých posledních pár hodin života v nemocnici pod dohledem celého národa a všech televizních stanic. Pokud ji do sebe šoupnu, je docela pravděpodobné, že v pitevně skončím stejně, ale na otravu alkoholem, bez bolestí, ztráty zraku a národ se to nedoví, protože chcíp jen alkoholik. Z toho plyne ponaučení, že lepší je zemřít inkognito a bez bolestí a nebo nechlastat.

Příznaky otravy[edit | edit source]

Mezi hlavní příznaky patří například slepota nebo zhoršené vidění.

Stupně slepoty - SS:

1. stupeň: vidíte mírně rozmazaně. Nasaďe si brýle.
2. stupeň: máte na sobě brýle, přesto nic nevidíte. Vyčkejte.
3. stupeň: vidíte malý hovno. Dejte si Draka s methylalkoholem.
4. stupeň: vidíte velký hovno. To je celkem problém. Radši se jděte vys...
5. stupeň: máte halucinace. Masturbujete (v opačném případě kojíte). Nechte toho.
6. stupeň: máte problém s dýcháním. Vydržte tak měsíc. Pokud to nepřestane, volejte po měsíci sanitku.
7. stupěň: máte křeče i v nemocnici. Během několika minut přestanete dýchat. A je po otravě.

Z historie[edit | edit source]

Metylalkohol poprvé na Moravě propagovali zvěrozvěsti Ethyl a Metyloděj kolem roku 863 (povšimněte si, že je to prvočíslo). Po smrti druhého jmenovaného však znalost metylalkoholu upadla v zapomnění. V době renesance a humanismu v 16. století starodávné umění oživil Jan Methylius Těšínský (1537–1603), jenž vydal dílo O umění pančovním kniha veliká. V době národního obrození na jeho dílo navázal moravský chemik, lihovarník, vlastenec a buditel Karel Ignác Metyl (1804–1887), jenž založil v Hulíně slepecký ústav, první svého druhu na střední Moravě, a jenž je zván druhým objevitelem metylalkoholu. Jeho žák, brněnský lékař Vavřinec Metylík (1842–1930) přinesl metylalkohol i na Jižní Moravu. Nesmíme také zapomenout na Metyloslava Havířovského (1906–1999), nositele Státní ceny Klementa Gottwalda a řady dalších vyznamenání, jenž se o konzumaci metylakloholu velmi zasloužil v průběhu 20. století, bez ohledu na režim, jaký zrovna panoval. Jak je vidět z životních dat jmenovaných osobností, metylalkohol přispívá k dlouhověkosti.

Roku 1777 po metylalkoholu byla pojmenována také ves Metylovice.

„Ach zemi krásnou, zemi milovanou,
kolébku mou i hrob můj, matku mou,
vlasť jedinou i v dědictví mi danou,
šírou tu zemi, zemi jedinou,
to všechno mi dal metylalkohol!“

- Karel Hynek Mácha

Související články[edit | edit source]

Pohřeb.jpg Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.
1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno