Humusák

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Pohádkový dědeček.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

„ Intelektuálně orientovaní bezdomovci a chudí tuláci: Učte se cizí jazyky!! “

- JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr., Bc. Henryk Lahola, multi dr.h.c. o Humusákovi
Йог.jpg
Pes houmelesák

Humusák, neboli houmeles či santusák, je druh člověka, který se svým chováním snaží o návrat ke kořenům matky přírody a prvopočátkům lidského rodu. Humusáci nemusí hlásat ekologická dogmata, oni se ekologicky chovají.

Alternativně rovněž používáno pro zpěváky pražského sboru "Hustej Mužskej Sbor" (HuMuS).

Humusákův příbytek[edit | edit source]

Pokud humusák čí rodina humusáků nějaké obydlí má, vypadá to v něm opravdu zajímavě. Naneštěstí zkostnatělé státní orgány plně nechápou ekologický dosah jejich životního stylu. Citujeme z bulvárního tisku:

Policie zatkla Čecha M.N. a jeho ženu, protože žili s devatenáctiletou dcerou v "absolutně nechutném" domě. Policajty na tuto skutečnost upozornil Pavel Bém. Ti přišli převézt M.N. do nemocnice v Praze, pro blíže nespecifikovaný zdravotní problém. V domě leželo na podlaze oblečení pokryté zbytky jídla a výkaly. V kuchyňském dřezu našli přibližně 100 cm špinavého nádobí, na stole bylo smetí a hnijící jídlo. Z ledničky vytékala na podlahu hnědá tekutina. Po zemi běhaly ondatry a z pokoje do pokoje přeběhl Hlavatec řiťozubý. Policajti objevili také napůl ozdobený vánoční stromeček z minulé zimy. Na podlaze před ním leželo cosi v rozkladu, co vzdáleně připomínalo hotdogy a chilli papričky. Podle úřadů měli záchranáři pro "nadměrnou špínu a nepořádek v domácnosti" problém naložit M.N. na nosítka. Do pokoje devatenáctiletého děvčete byl ztížený přístup, protože přede dveřmi leželo šatstvo, škatule od pizzy a papírky od lízátek. Sociální úřad svěřil děvče do péče prarodičům.

Humusákův chlast[edit | edit source]

Před pár lety zavedli v Kauflandu Michle zajímavý systém nákupu prostých českých lihovin, tuzemáku a fernetu. Člověk si z regálu vzal pouze jakousi papírovou maketu chlastu, tu u kasy zaplatil a na informacích mu ji pak proti zaplacenému účtu vyměnili za skutečnou flašku. Když jsem se ptal, proč to nepraktikují i u dražších značek, pravili prostě: Ty bezdomovcům nechutnaj...

Brouk.gif

Humusákova poezie[edit | edit source]

Hle duha a vedle druhá a těch barev jako larev

co shnilé maso žerou

od masitých much co do věcí nám serou

dva kohouti na hnoji o kvočnu se perou

dva humusáci potají hřebeny jim berou

když jejich vši ve vlasech uhýbají

stranou kdepak vlasy jsou to hlasy

za zavřenou branou nadávají na zlé časy

shnilé maso žerou a na duhy nad hlavami z vysoka nám serou

že prej duhy jsou jak dluhy co čerstvé maso berou a teď dva kohouti na hnoji

muší larvy žerou...

Brouk.gif