Maňa Vaškůjová

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Maňa Vaškůjová u trosek sestřeleného U2. Snímek pořídil pilot Abrahám Edison v roce 1957 v obci Vyškovec na Slovácku svým špionážním aparátem. Foto přinášíme s laskavým svolením knihovny kongresu Spojených států amerických

Maňa Vaškůjová je bývalá pasačka koz na Vyškovci, vesničky, ležící na úpatí slavné hory Monte Lope. Je matkou slavného vynálezce Fantomase Edisona. Pozor, nezaměň s Máńou, co točí Bróňu v naší ulici a naráží, naráží, naráží a přiráží. Viď též Qítkovo Sex teto!

Drama letounu U2[edit]

S Fantomasovým otcem, Abrahámem Edisonem se Maňa potkala za dramatických okolností, při sestřelení amerického špionážního letounu U2 nad Československem. Pilotovi letounu Maňa zachránila život. Byla to láska na první pohled. Milenci však neměli čas na ještě hlubší seznámení. Do prostoru Bílých Karpat se přesunovaly 3 motostřelecké divize Československé lidové armády. Zdálo se, že společné chvíle milenců jsou sečteny. Do hry však zasáhla MOA.

MOA zasahuje[edit]

Moravská osvobozenecká armáda byla na místě dřív, než vojska ČSLA. Její úderná jednotka vzala milenecký pár pod svá ochranná křídla. Pět hodin se probíjeli z obklíčení a přes osu Monte Lope, Velká Javorina, Uherský Brod, Mikulov, Vídeň, Londýn, New York dopravila uprchlíky do bezpečí. Jejich syn, Fantomas Edison, za to dnes MOA pomáhá získat kosmickou vojenskou techniku.