Červotoč Spirálovitý

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Červotoč Spirálovitý
Cer.jpg
Nejnovější snímek červotoče

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: členovci (Arthropoda)
Třída: hmyz (Insecta)
Řád: brouci (Coleoptera)
Čeleď: červotoči (Anobiidae)
Rod: červotoč (Comodus)
Druh: červotoč Spirálovitý

(Comodus Circus)

Google uncyc.jpg Červotoč Spirálovitý na googleTohle je jediný článek na téma „Červotoč Spirálovitý“ na celým internetu.

Vědci z Necyklopedie na to opět přišli jako první!

Nebezpečný živočich

„Žere hlavně pražáky... ale já ho přivedu!“

- Ivan Mládek

Červotoč spirálovitý je hojně rozmnožený druh. Žije převážně v Evropě a Asii. Je využíván v hutnickém průmyslu a potravinářství. Je vybaven silnými kusadly, které dokáží vyvinout tlak až 10 kilopackalů. Vyskytuje se hlavně ve dřevě, kde si obstarává potravu. Žere hlavně Pražáky a mrtky pro jejich výživovou hodnotu. Vyvinul se nejspíš z broukoopů, a patří k nejvyvinutějším svého druhu. Má 1573 mozkových zauzlin, 3 páry nohou a u zadečku mokrou žíňku.

Využití v hutnictví[edit | edit source]

Díky svým silným kusadlům jsou tito červotoči hloubit tunely svisle dolů. Neví se však, kdo je k tomu přivedl. Velké hutnické firmy je chytají do velkých olověných krabic a vypustí je nad ropným ložiskem, kde se zavrtají. Když narazí na ropu, namočí se v ní a vylezou ven. Většina společností je poté prodává jako 'Ropné červy'. Ti úspěšnější se poté dostanou dále a jsou v Austrálii odchytnuti. Ti jsou poté využíváni v místní armádě....