Iniciativní blbec

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Iniciativní blbec je horší, než třídní nepřítel.“

- Milouš Jakeš

Iniciativní blbec (dále jen IB) je nedovyvinutá a méně nebezpečná forma krokota. Podle pokémonové terminologie bychom mohli říci, že pokud je krokot Raichu, IB je jeho Pikachu a krokotík je jejich Pichu. Někteří krokotíci však fázi Pikachu přeskakují a stávají se z nich rovnou krokoti, doba jejich krokotství pak ale má krátké trvání a tito rychle vyvinutí krokoti většinou velmi brzy umírají.

Obecné znaky[edit]

ukázka typického IB jedince

IB a krokot, ačkoliv jsou si většinou velmi podobní, mají hned několik velmi odlišných znaků, podle kterých je můžeme snadno rozeznat. Oba se vyznačují přirozenou touhou velet a organizovat, ale u IB je tato touha jakoby nevinnější, neboť má nějaký reálný podklad - zatímco krokoti velí jen proto, že nic jiného neznají. Můžeme se dokonce setkat i s výjimkami, kdy IB jedná za vyloženě ušlechtilé cíle a ideály, tyto případy jsou však opravdu velmi vzácné a historie nám již mnohokrát dokázala, že ideály jsou používány jen k zakrytí vlastních cílů a úmyslů. IB se také vyznačují nižší inteligencí a z toho logicky vyplývající větší aktivitou z vlastní strany. Může se tak stát, že si nějaký IB myslí, že velí skupině lidí, ale zatím veškerou práci odedře sám. Tehdy se občas užívá také odborný pojem Inciativní kokot.

Někteří krokoti si však i přes tyto znaky stále myslí, že rozdílů mezi nimi a IB není mnoho a lidi si je pletou. Aby tedy světu dokázali, že se již přes fázi Pikachu dávno přenesli a nejsou jen tak nějací iniciativní blbci, pěstují si mimo to i výrazný fyzický znak, kterým se chlubí a lidi si je podle něj pamatují. Může se jednat jak o drobnosti (např. knírek, čepice naštorc), tak i o opravdu velké věci (např. vřed u nosu). V současné době se začíná šířit také nový trend, kdy si IB pěstují fyzické znaky, aby působili jako krokoti a ti, aby se od nich zase odlišili, se naopak fyzických znaků vzdávají a každý krokot nebo IB se tak drží jiné teorie. Proto je tato poznávací metoda nepříliš účinná a mnohdy spíše mystifikuje, doporučujeme se proto držet vědecky ověřených rozdílů popsaných v odstavci výše.

Známí IB[edit]

Známých iniciativních blbců je jako šafránu, neboť ti z nich, kteří udělají "díru do světa" za své činy většinou dostanou plno EXP. points, dostanou se na vyšší level, vyvinou se v Raichu a stanou se z nich krokoti. Známe tak např. Gavrila Princi, který spáchal atentát na Františka Ferdinanda apod., avšak obecně můžeme říci, že známých IB není mnoho, zatímco těch neznámých je až přespříliš...


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid